Organek zapowiada dwie płyty. Obie ukażą się jeszcze w tym roku

Podziel się newsem:

Organek powraca i to z przytupem! Fani zespołu nie będą mogli narzekać na brak nowej muzyki, bowiem grupa wyda w tym roku aż dwa nowe albumy!

Nowości od zespołu Organek już na horyzoncie

Ostatnie wydawnictwo grupy Organek to wydany w 2016 roku album Czarna Madonna, uzupełniony w 2019 roku o reedycję z kilkoma nowymi utworami. Od premiery ostatniej płyty toruńskiej grupy mija już zatem 5 lat. Szmat czasu! Nic więc dziwnego, że fani zespołu z coraz większym zniecierpliwieniem wyczekują nowości spod szyldu Organka. A te nadchodzą coraz większymi krokami! Zwiastowały je już zeszłoroczny singiel POGO i wydane na początku tego roku Walcz. Oba owiane tajemnicą, jednak w końcu poznaliśmy więcej szczegółów dotyczących najbliższej wydawniczej przyszłości Organka.

Organek – Walcz

Na razie stoję, na razie patrzę – nowy album Organka, premiera

Nowy, trzeci w dyskografii zespołu album został zatytułowany Na razie stoję, na razie patrzę. Co najważniejsze, krążek ten ukaże się jeszcze w tym roku, a dokładnie 8 października. Materiał jest zapowiadany jako muzyka na nowe czasy, będąca mieszanką rock’n’rolla, post punka, electro oraz dosadnych tekstów Tomasza Organka, czego przedsmak mieliśmy okazję usłyszeć już we wspomnianych singlach.

Preorder albumu Na razie stoję, na razie patrzę możecie już teraz zamawiać na stronie mystic.pl, a więcej na temat tego wydawnictwa przeczytacie poniżej.

Zobacz również: Organek na razie stoi, na razie patrzy. Poznaliśmy szczegóły dotyczące trzeciego albumu

Organek Na razie stoję, na razie patrzę
Organek – „Na razie stoję, na razie patrzę”, okładka albumu

Doppelgänger – nowy singiel i wiele odsłon Organka

Więcej na temat płyty Na razie stoję, na razie patrzę mówi nam również najnowszy singiel zespołu Organek o niecodziennym i intrygującym tytule Doppelgänger. Jeśli zastanawiacie się nad jego genezą – śpieszymy z wyjaśnieniem. W języku niemieckim Doppelgänger oznacza sobowtóra, a łączy się z nim wiele zabobonów. Chociażby takie, że zobaczenie doppelgängera swojego bliskiego podobno zwiastuje chorobę lub niebezpieczeństwo. Z kolei ujrzenie swojego własnego doppelgängera jest zapowiedzią śmierci. Doppelgänger to także „podwójny wędrowiec” – ktoś poruszający się w taki sam sposób, jak druga osoba. Sam lider zespołu, Tomasz Organek uzupełnia tę definicję o wymowne zdanie:

Doppelgänger to zły brat, którego nosimy w sobie, ciemna strona naszej osobowości. Każdy z nas ma w sobie tego „złego”. Jak wszyscy wiemy, nie zawsze da się od niego uciec.

Opis ten dopełnia szybki, energetyczny, a nawet nieco psychodeliczny teledysk, za którego reżyserię odpowiadają Tymon Nogalski i Dawid Misiorny. Obserwujemy w nim Organka, który przemierza miasto w pogoni za własnymi wcieleniami. Zobaczcie!

Organek – Doppelgänger, zobacz teledysk!

Swoim najnowszym singlem zespół Organek udowadnia, że potrafi w prawdziwy rock’n’roll, który charakteryzuje się nie tylko drapieżnym, gitarowym brzmieniem, ale również, a może nawet przede wszystkim, poszukiwaną i cenioną w muzyce szarością. Organek po raz kolejny udowadnia, że potrafi tworzyć rzeczy ponadczasowe, odważne i szczere właśnie, w których bez kompromisów opisuje własną, nie zawsze pokorną naturę.

Organek nagrał płytę z okazji 77. rocznicy Powstania Warszawskiego

To jednak nie koniec niespodzianek, jakie zespół Organek szykuje w tym roku dla swoich fanów, a album Na razie stoję, na razie patrzę nie będzie jedynym wydawnictwem, jakie grupa wypuści w najbliższym czasie. Muzeum Powstania Warszawskiego zaprosiło bowiem muzyków do przygotowania koncertu specjalnego z okazji 77. rocznicy Powstania Warszawskiego. Tak powstał wyjątkowy projekt, którego efektem finalnym jest album zatytułowany Ocali nas miłość. Zespół Organek pisze o tym wydawnictwie:

Postanowiliśmy nie korzystać z tekstów już istniejących, nie wzięliśmy na warsztat poezji powstańczej. Punktem wyjścia były zdjęcia jednego z najsłynniejszych powstańczych fotoreporterów – Eugeniusza Lokajskiego. To one inspirowały mnie przy pisaniu tekstów na płytę „Ocali nas miłość”.

Album ten ujrzy światło dzienne już 30 lipca, a promuje go singiel Fotograf Brok – zdecydowanie bardziej spokojny i stonowany, niż utwory promujące album Na razie stoję, na razie patrzę, skierowany bardziej w stronę poezji śpiewanej, a nawet klasycznej recytacji tekstu. Z kolei muzycznie mocno inspirowany brzmieniami lat 60., a nawet wcześniejszych. Posłuchajcie sami!

Organek – Fotograf BROK, posłuchaj

Ocali nas miłość na żywo. Wyjątkowy koncert Organka

Koncert z okazji 77. rocznicy Powstania Warszawskiego, podczas którego zespół Organek przedpremierowo wykona materiał z albumu Ocali nas miłość odbędzie się 24 lipca o godz. 21.00 w Parku Wolności przy Muzeum Powstania Warszawskiego. Nie przegapcie!

Organek powraca i to z przytupem! Fani zespołu nie będą mogli narzekać na brak nowej muzyki, bowiem grupa wyda w tym roku aż dwa nowe albumy! Zobacz także FiQuality to (nie)śmieszny żart, który czym prędzej powinien doczekać się puenty Ubisoft nie będzie mnie wodzić za nos. Powrót do korzeni „Assassin’s Creed” to zagrywka pod publiczkę […]

Bilety na koncerty Lato w Plenerze

Biletomat.pl
30 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →