źródło: materiały prasowe MOK

Organek na razie stoi, na razie patrzy. Poznaliśmy szczegóły dotyczące trzeciego albumu


06 lipca 2021

Podziel się newsem:

Cztery lata i jedenaście miesięcy. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, tyle czasu będzie dzielić premierę drugiej i trzeciej płyty zespołu Organek. Kapela pokazała okładkę i ogłosiła, kiedy ukaże się następca Czarnej Madonny.

Reedycja, powieść i Niccolo Machiavelli

Od premiery Czarnej Madonny w listopadzie 2016 roku zmieniło i wydarzyło się bardzo wiele. Zespół Organek był trzonem orkiestry Męskiego Grania 2017, a wokalista pojawił się w także składzie orkiestry z 2019 roku. Grupa zdążyła także wydać reedycję krążka Czarna Madonna. Znalazły się na niej dwie nowe piosenki oraz trzy covery, będące jednocześnie muzycznymi interpretacjami wierszy Ta nasza młodość Tadeusza Śliwiaka oraz Jestem Niczyj i Wędrówką życie jest człowieka Edwarda Stachury, które zespół grał na koncertach przez kilka ostatnich lat. Członkowie grupy nie próżnowali także, jeśli chodzi o działalność artystyczną wykraczającą poza ramy twórczości kapeli.

Tomasz Lewandowski, klawiszowiec i multiinstrumentalista zespołu Organek, zaaranżował nowe wersje piosenek Jerzego Wasowskiego i Jeremiego Przybory do spektaklu Machiavelli. Na płycie, która ukazała się w lutym ubiegłego roku, mogliśmy usłyszeć między innymi Piotra Roguckiego, Artura Andrusa, Barbarę Krafftówną czy Poznański Chór Chłopięcy. Z kolei Tomasz Organek zaliczył debiut w roli powieściopisarza za sprawą książki zatytułowanej Teoria opanowywania trwogi. Wokalista zaśpiewał także w filmie Toy Story 4 oraz współpracował z Andrzejem Piasecznym przy okazji jego ostatniej płyty – 50/50.

Barbara Krafftówna i Jerzy Wasowski — Najwyższa Mądrość z albumu Machiavelli

Pół Polski poszło w pogo

W ubiegłym roku zespół już na dobre rozpoczął nowy etap w swojej historii za sprawą singla POGO, nawiązującego momentami to twórczości Sofy, której członkami byli Organek, basista Adam Staszewski i perkusista Robert Markiewicz. Chociaż trzeci krążek nie miał wyznaczonej żadnej daty premiery, tak często mówiło się o jesieni 2020 roku, a następnie o wiośnie bieżącego roku. Pierwsze dni roku 2021 przyniosły kawałek Walcz i wydawać się mogło, że wiosna rzeczywiście będzie realnym terminem. Fani po raz kolejny musieli obejść się smakiem, jednak teraz mają powód do zadowolenia. Zespół Organek już oficjalnie zapowiedział trzecią płytę w swojej dyskografii. Poznaliśmy tytuł, datę premiery, tracklistę oraz okładkę tego wydawnictwa.

Organek – Na razie stoję, na razie patrzę

Trzeci krążek zespołu Organek nosi tytuł Na razie stoję, na razie patrzę. Premiera płyty została zaplanowana na 8 października. Data może się wydawać całkiem odległa, jednak warto będzie czekać, patrząc chociażby na tracklistę. Tak prezentuje się okładka albumu. Zdjęcie wykonał Karol Kacperski, zaś za projekt graficzny odpowiada Aneta Doromiejczuk.

Zespół Organek na razie stoi, na razie patrzy. Poznaliśmy szczegóły dotyczące trzeciego albumu
Organek – Na razie stoję, na razie patrzę, okładka płyty

Nadszedł ten czas! Przedstawiamy okładkę trzeciej płyty zespołu Ørganek NA RAZIE STOJĘ, NA RAZIE PATRZĘ. Czasy są niepewne, a zwroty akcji szybkie. Wszyscy stoimy i patrząc w dal zastanawiamy się co się stanie. Obserwujemy i próbujemy wyciągać wnioski. Okładka powstawała długo, bo szukaliśmy sposobu jak uchwycić ducha teraźniejszości. Mamy nadzieję, że to się udało. Zdjęcie zrobił Karol Kacperski, projekt graficzny jest dziełem Anety Doromiejczuk. Na zdjęciu widzą Państwo Helę, Tymka i Stefka. Bardzo im dziękujemy.

czytamy w mediach społecznościowych zespołu

Krążek zapowiadany jest, jako muzyka na nowe czasy, będąca mieszanką rock’n’rolla, post punka, electro oraz dosadnych tekstów Tomasza Organka. Album w przedsprzedaży jest dostępny na stronie mystic.pl, a tak prezentuje się tracklista:

 1. POGO
 2. WALCZ
 3. DOPPELGÄNGER
 4. CAŁY TEN FEJM
 5. XANAX
 6. SAMOLOTY
 7. WE GOT NO LOVE
 8. NA RAZIE STOJĘ, NA RAZIE PATRZĘ
 9. SOMEONE TO LOVE
 10. POGO (IDLES REMIX)

Bonus tracks:

 • KATE MO2S // REWORK
 • WIO2NA // REWORK

Organek – Poznań – Betonowy Las – bilety

18 września zespół Organek da koncert w Poznaniu, który odbędzie się w ramach cyklu Betonowy Las. Panowie zagrają na Nocnym Targu Towarzyskim. Bilety na to wydarzenie są dostępne na stronie Biletomat.pl

Cztery lata i jedenaście miesięcy. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, tyle czasu będzie dzielić premierę drugiej i trzeciej płyty zespołu Organek. Kapela pokazała okładkę i ogłosiła, kiedy ukaże się następca Czarnej Madonny. Reedycja, powieść i Niccolo Machiavelli Od premiery Czarnej Madonny w listopadzie 2016 roku zmieniło i wydarzyło się bardzo wiele. Zespół Organek był trzonem orkiestry […]

Betonowy Las | Organek | 18 września | Poznań, Nocny Targ Towarzyski

Biletomat.pl
79 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →