źródło: dziendobry.tvn.pl

Karaś i Rogucki chcą spróbować jeszcze raz w nowym, niespodziewanym utworze


30 czerwca 2021

Podziel się newsem:

Niespodzianka dla fanów duetu KARAŚ/ROGUCKI! Panowie podzielili się nowym utworem. Jutro Spróbujemy Jeszcze Raz już dostępne w Internecie.

Powrót z bezpiecznego lotu

Całkiem niedawno duet KARAŚ/ROGUCKI wspólnie z Julią Wieniawą zaprosił nas na Bezpieczny Lot. Singiel okazał się być całkiem przyjemnym letniaczkiem, nieco odstającym od albumu Ostatni Bastion Romantyzmu, ale nadal zachowującym jakiś wspólny pierwiastek z debiutanckim krążkiem tego nietypowego duetu. Chociaż pozornie ich kawałki brzmią na całkiem przyjemne, tak często po wsłuchaniu się w tekst już tak fajnie nie jest. Przerażająco proroczy krążek złączył swoje losy z tym, czego świadkami byliśmy nieco ponad rok temu. Panowie odklejają od siebie łatki The Dumplings oraz Comy i robią sobie na scenie miejsce dla siebie, a dowodem tego jest kolejny kawałek, który być może zapowiada drugą płytę duetu KARAŚ/ROGUCKI.

Karaś i Rogucki chcą spróbować jeszcze raz w nowym, niespodziewanym utworze
KARAŚ/ROGUCKI – Jutro Spróbujemy Jeszcze Raz, okładka singla

Karaś i Rogucki w odświeżonej wersji

Nowy utwór, Jutro Spróbujemy Jeszcze Raz, jest jednocześnie kontynuacją drogi z Ostatniego Bastionu Romantyzmu oraz spoglądaniem i wkraczaniem na nowe, i poboczne odnogi tej drogi. Kawałek jest nieco bardziej surowy i szorstki w porównaniu z piosenkami z pierwszego krążka. Tyczy się to zarówno warstwy instrumentalnej, jak i wokalu. Nadal na pierwszy plan wysuwa się bas i syntezatory Kuby Karasia, jednak odniosłem wrażenie, że są one jeszcze bardziej wyostrzone, dopieszczone na 101%. Może aż za bardzo. Ciekawym elementem wprowadzonym dopiero teraz przy twórczości bandu KARAŚ/ROGUCKI jest… saksofon.

Wokal Piotra Roguckiego jest spokojny, jakby nieco przydymiony i senny. Zaryzykuję stwierdzenie, że Piotr po prostu potrzebował po Comie czegoś nowego i innego, jeśli chodzi o zabawy swoim głosem. Było to słychać na Ostatnim Bastionie Romantyzmu, chociaż na koncertach Rogucki czasem chyba się trochę obawiał takich prób. Teraz różnica jest słyszalna od razu i wychodzi zdecydowanie na plus.

KARAŚ/ROGUCKI – Jutro Spróbujemy Jeszcze Raz, zobacz teledysk

Kawałkowi Jutro Spróbujemy Jeszcze Raz towarzyszy teledysk w reżyserii Bartka Fica. Powstał on w ramach konkursu dla młodych twórców Papaya Young Directors 2021.

Utwór ujął mnie swoją „płynącą” formą, a sam tekst mnogością historii, które każdy może sobie w niego wpisać. To historia oparta na faktach. Autobiograficzna. Chciałem napisać historię uniwersalną, w której każdy może odnaleźć siebie. Zwyczajną drogę relacji dwojga ludzi w związku i tego co się w nim pojawia. Poświęcenia, nadziei i ekscytacji.

mówi o teledysku Bartek Fic

A tak o utworze i teledysku wypowiada się zespół:

Jutro Spróbujemy Jeszcze Raz to nasza kolejna piosenka o miłości, zgodnie z naszymi zapowiedziami, że będziemy pisać o miłości. Miłości różnej, wszak wiele imion ona ma. Historia z konkursem Papaya Young Directions nieco przyspieszyła nasz proces twórczy nad muzyką i tekstem, po prostu musieliśmy oddać master i nie było już odwrotu. Gdyby nie to, musielibyśmy jeszcze sporo poczekać na finalną wersję… Ale podziwiamy tu pracę Bartka Fica, reżysera klipu, bo od samego początku pracował na materiale demo, bez pełnego tekstu i aranżu, działał intuicyjnie, ale trafił w dziesiątkę. Dzięki za tę interpretację naszego pomysłu!

Niespodzianka dla fanów duetu KARAŚ/ROGUCKI! Panowie podzielili się nowym utworem. Jutro Spróbujemy Jeszcze Raz już dostępne w Internecie. Powrót z bezpiecznego lotu Całkiem niedawno duet KARAŚ/ROGUCKI wspólnie z Julią Wieniawą zaprosił nas na Bezpieczny Lot. Singiel okazał się być całkiem przyjemnym letniaczkiem, nieco odstającym od albumu Ostatni Bastion Romantyzmu, ale nadal zachowującym jakiś wspólny pierwiastek […]

Bilety na koncerty z cyklu Lato w Plenerze

Biletomat.pl
35 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →