kadr z teledysku „Jungle Girl”

Oto topowi muzycy w rankingu polskich influencerów 2022


28 marca 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Powstał ranking topowych polskich influencerów. Wśród osób, które mają największą liczbę polubień, obserwujących oraz zbudowały zaangażowaną społeczność, znalazło się wielu muzyków. Zobaczcie, kto ma największe zasięgi w internecie.

Ranking Influencerów 2022

Największy festiwal dla twórców internetowych w Polsce — SeeBloggers —wspólnie z InfluToolem po raz kolejny stworzył ranking najbardziej wpływowych influencerów. Specjaliści brali pod uwagę liczbę obserwujących, popularność mierzoną ważoną średnią liczby polubień, udostępnień i komentarzy, zaangażowanie, ilość odwiedzin bloga, jeżeli taki istnieje.

W Rankingu Influencerów 2022 wygrywa Robert Lewandowski, który znalazł się bezkonkurencyjnie na pierwszym miejscu zestawienia. Tuż za nim Wersow, Anna Lewandowska, Friz oraz Prawo Marcina. Nas interesuje jednak bardziej to, kto z polskich muzyków ma największy wpływ na swoich obserwujących.

Najbardziej wpływowi polscy muzycy

Najwyżej, bo na miejscu 10. uplasowała się Doda. Był to dobry rok dla popularności znanej polskiej wokalistki, która w szczególności zwróciła na siebie uwagę programem Doda. 12 kroków do miłości oraz nowym albumem Aquaria. 15. w rankingu jest kochana przez polską publikę sanah. Jej trzeci krążek studyjny UCZTA był najlepiej sprzedającym się albumem 2022 roku w Polsce, uzyskał status diamentowej płyty, przekraczając liczbę 150 tysięcy sprzedawanych kopii.

doda aquaria preorder
okładka albumu „Aquaria” Dody

W drugiej dziesiątce na miejscu 22. znajdziemy Julię Wieniawę, która w poprzednim roku debiutowała albumem Omamy. Artystka zdecydowanie postawiła na rozwój kariery muzycznej i zachwyciła Polaków zaangażowaniem podczas tras koncertowych po kraju i występów na letnich festiwalach. Polska piosenkarka i youtuberka Sylwia Przybysz znalazła się na miejscu 29.

Do pierwszej połowy rankingu załapała się również Young Leosia (miejsce 47). Didżejce i piosenkarce, której kariera rozwinęła się od jej głośnego singla Szklanki, udało się wyprzedzić Żabsona. Trapowy polski raper skupia uwagę swoich obserwujących nie tylko muzyką wyznaczającą trendy gatunkowe, ale również zainteresowaniem modą. Oboje twórców wzbudzili również kontrowersje swoim rzekomym konfliktem – Leosia opuściła wytwórnię Internaziomale w 2022 roku, zaznaczając w wywiadach, że „nie była to jej decyzja”. W tym samym czasie założyła własną wytwórnię muzyczną Baila Ella Records.

Popowi artyści wysoko w rankingu influencerów

Roxie Węgiel, która w ostatnim czasie promuje swój nadchodzący album 13+5, ma wiele fanów, którzy doceniają jej działalność internetową. Młoda polska artystka znalazła się w rankingu na miejscu 59. Rodacy widocznie kochają utalentowane kobiety, które rozpoczynają swoje kariery w wieku nastoletnim. Sara James ma za sobą pasmo sukcesów w 2022 roku, co dało jej miejsce 84. w zestawieniu. Wystąpiła w amerykańskim Mam Talent, gdzie dostała się z przesłuchania prosto do finałów za sprawą złotego przycisku, a także udzieliła swojego głosu w dubbingu Małej Syrenki, którą zobaczymy już w maju.

Kogo jeszcze znajdziemy z artystów muzycznych w top100 polskich influencerów? Na miejscu 95. jest Viki Gabor – finalistka drugiej edycji The Voice Kids (2019) wydała w poprzednim roku album ID. Do zestawienia załapał się również Dawid Kwiatkowski, który od lat ma przy sobie rzeszę fanek i fanów, wspierających jego rozwój artystyczny. Od kilku lat poza wydawaniem własnej muzyki wspiera uczestników The Voice Kids jako juror.

Poza czołówką, ale dalej wysoko

Jest kilku artystów, którzy nie dostali się do pierwszej setki Rankingu Influencerów 2022 roku, ale wciąż znaleźli się bardzo wysoko na liście. To Mata, CLEO, Sylwia Lipka, Ewa Farna, Natalia Szroeder, Wojtek Sokół, Daria Zawiałow, Sobel, Margaret i Edyta Górniak.

Pełen Ranking Influencerów 2022 znajdziesz tutaj.

Powstał ranking topowych polskich influencerów. Wśród osób, które mają największą liczbę polubień, obserwujących oraz zbudowały zaangażowaną społeczność, znalazło się wielu muzyków. Zobaczcie, kto ma największe zasięgi w internecie. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →