Facebook/Organek

Organek W Nowym Świecie – koncerty w tej rzeczywistości są faktem


05 marca 2021

Podziel się newsem:

Branża muzyczna przeżyła ogromny zastój, ale powoli cała ta machina rusza i nabiera rozpędu. Nadchodzące wydarzenia nie wyglądają dokładnie tak, jakbyśmy tego chcieli, lecz na dobry początek – tyle wystarczy. Jednym z inicjatorów tego powrotu jest Organek – dla Was, W Nowym Świecie.

To się nie dzieje… A jednak! Powoli można budzić się z letargu i szykować się na wiosenne odpalenie kultury. Wszyscy, będący za pan brat z koncertami rok dzielili mniej więcej tak: trasy zimowe, trasy wiosenne, sezon festiwalowy. W zeszłym roku niestety praktycznie cały ten terminarz legł w gruzach, w tym zapowiada się realna szansa na muzyczne ożywienie.

Organek W Nowym Świecie

Nie bez przyczyny artysta zatytułował swoją trasę tak, a nie inaczej. To odpowiedź na zmiany, jakie zaszły podczas tego specyficznego roku, jego prywatne miejsce na refleksję. Do którego jednak zaprasza swoich fanów i słuchaczy, by z nimi podzielić się zmianami, jakie zaszły w nim, poprzez swoją muzykę. Organek w tej odsłonie proponuje nam kompletnie nowe aranżacje swoich numerów. Elektro-akustycznie-gitarowa fasada skrywa za sobą zresztą dużo więcej; w tych czasach, w tej sytuacji, niektóre utwory muzyka zdecydowanie zyskały na znaczeniu, nadbudowując nad sobą – nie tyle drugie dno, ile kolejne znaczeniowe piętro.

Organek W Nowym Świecie - bilety
fot. Karol Kacperski

Organek – inny świat, inny on

Moja osobista sympatia do Organka tyczy się przede wszystkim doświadczeń koncertowych. Te zawsze było mocno zaakcentowane, dosadne, energetyczne. Rockowe powyżej normy. Jego ostatni singiel Walcz, ponownie jednak obudził we mnie ciekawość w stosunku do osoby artysty. Udało mu się pokazać na nim siebie, lecz w nie tak oczywistej odsłonie, co podkręca nadzieje na jakość nowego materiału.

Organek – Walcz

Organek na koncertowym szlaku

Te koncerty będą szczególne, ponieważ są właściwie precedensami w pandemicznej rzeczywistości. Częściowo od ich organizacji zależy, czy kolejne takie wydarzenia będą się odbywać, a to – odciążyłoby nas wszystkich. Branżę, finansowo, ludzi – przede wszystkim psychicznie.

Może będzie nas mniej, ale to nie znaczy, że nas nie zauważą. Może będzie ciszej, ale to nie znaczy, że nas nie usłyszą, może zabrzmimy inaczej, ale to nie znaczy, że nie powiemy Wam tego, co zawsze. Damy sobie radę. Poczekamy. Jesteśmy cierpliwi. Spotkamy się w nowym lepszym świecie

– powiedział artysta

Organek – Łódź, Wrocław – bilety

Zespół wyrusza na trasę, a my mamy dla Was bilety na dwa koncerty w Łodzi i Wrocławiu. Na evencie w Łodzi, przed zespołem Organek, jako support wystąpi WaluśKraksaKryzys. Wydarzenia odbędą się w zgodzie z panującym reżimem sanitarnym, a do sprzedaży trafiła jedynie połowa puli wejściówek. Bilety na koncerty znajdziecie na stronie Biletomat.pl.

Branża muzyczna przeżyła ogromny zastój, ale powoli cała ta machina rusza i nabiera rozpędu. Nadchodzące wydarzenia nie wyglądają dokładnie tak, jakbyśmy tego chcieli, lecz na dobry początek – tyle wystarczy. Jednym z inicjatorów tego powrotu jest Organek – dla Was, W Nowym Świecie. To się nie dzieje… A jednak! Powoli można budzić się z letargu […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Organek W Nowym Świecie | 5 marca, Klub Wytwórnia, Łódź | 12 marca, Centrum Koncertowe A2, Wrocław

Biletomat.pl
90 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →