Ralph Kaminski nagrał piosenkę do filmu “Moje wspaniałe życie”


19 sierpnia 2021

Podziel się newsem:

Moje wspaniałe życie to nowy film Łukasza Grzegorzka, w którym występują Agata Buzek, Jacek Braciak i Adam Woronowicz. Promuje go nowy singiel Ralpha Kaminskiego pt. Pięć minut łez. Piosenka jest coverem znanego przeboju z lat siedemdziesiątych.

Ralph Kaminski z singlem promującym film Moje wspaniałe życie

Na potrzeby filmu Moje wspaniałe życie, Ralph Kaminski sięgnął do tradycji polskiej piosenki i nagrał własną wersję hitu przed laty wykonywanego przez Halinę Żytkowiak. Piosenka znalazła się na jej solowej płycie Jestem tylko dziewczyną wydanej w 1978 r. Autorem tekstu do Pięciu minut łez jest Andrzej Mogielnicki, a muzykę napisał Zbigniew Hołdys.

Zawsze marzyłem, żeby zrobić coś do filmu, więc propozycja nagrania piosenki promującej była idealna. Spodobał mi się pomysł na cover piosenki Haliny Żytkowiak, która dla mojego pokolenia jest zapomnianym przebojem. Wspaniale było również pracować z Andrzejem “Izim” Izdebskim, z którym nagrałem obie moje płyty. Usłyszenie Pięciu minut łez na uroczystej premierze podczas festiwalu Nowe Horyzonty było spełnieniem marzeń

– opowiada Ralph

Bardzo cieszę się również z tego, że nagrałem piosenkę właśnie do takiego filmu jak Moje wspaniałe życie. To piękna i wzruszająca historia, która skłania do refleksji. Seans był dla mnie ogromnie poruszający, ponieważ główna bohaterka kojarzyła mi się z mamą

– dodaje artysta

Ralph Kaminski – Pięć minut łez

Do udziału w projekcie zaproszone zostały jeszcze dwie wyjątkowe muzyczne osobowości: na ekranie zobaczymy legendarnego czeskiego barda, Jaromira Nohavicę, a muzykę do filmu skomponował Piotr Emade Waglewski.

Moje wspaniałe życie – opis filmu

Może i wspaniałe, ale czy na pewno moje? Z takim pytaniem mierzy się Joanna (Agata Buzek), bohaterka komedii obyczajowej Łukasza Grzegorzka. Troskliwa córka, wyluzowana matka, lubiana nauczycielka, żona, z którą można konie kraść – w każdej z tych ról wypada doskonale. I w żadnej z nich od dawna nie czuje się sobą. Dlatego „Jo” prowadzi podwójne życie, ma tajemnicę, którą nie dzieli się z nikim. Bo gdyby ktoś się dowiedział, byłby to koniec wszystkiego, co w jej świecie wydaje się takie „wspaniałe”.

Rozgrywający się w prowincjonalnej, malowniczej Nysie film przypomina, że prawdziwe życie nie jest gdzie indziej, tylko wszędzie tam, gdzie próbujemy być szczęśliwi na własnych warunkach.

Premiera filmy zaplanowana jest na 29 października. Zobaczcie zwiastun:

Moje wspaniałe życie to nowy film Łukasza Grzegorzka, w którym występują Agata Buzek, Jacek Braciak i Adam Woronowicz. Promuje go nowy singiel Ralpha Kaminskiego pt. Pięć minut łez. Piosenka jest coverem znanego przeboju z lat siedemdziesiątych. Ralph Kaminski z singlem promującym film Moje wspaniałe życie Na potrzeby filmu Moje wspaniałe życie, Ralph Kaminski sięgnął do […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Bilety na koncerty z cyklu Lato w Plenerze

Biletomat.pl
35 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →