Ralph Kaminski (fot. organizatora)

NEXT FEST Music Showcase & Conference ogłasza kolejne nazwiska. Kto zagra w kwietniu w Poznaniu?


16 lutego 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Impreza potrwa od 20 do 22 kwietnia w Poznaniu. Nowe ogłoszenie przynosi nie tylko nazwiska ze ścisłej czołówki rodzimej sceny, ale też obiecujących młodych artystów i artystki oraz debiutantów. Ci ostatni mogą szczególnie zaskoczyć!

Tłusty line-up w tłusty czwartek

To już półmetek jeśli chodzi o ogłoszenia NEXT FEST-u. W kwietniu do Poznania przyjedzie ponad 100 artystów i artystek. W styczniu organizatorzy festiwalu zapowiedzieli, że udział w wydarzeniu wezmą m.in. MROZU, Margaret, Jamal, Bartek Królik, Kamil Hussein, Swiernalis, a także kilkunastu innych mniej lub bardziej znanych twórców. Dwa tygodnie później do ogłoszeń dołączyli m.in. Mery Spolsky, Piotr Zioła i Marissa (wszystkie ogłoszenia znajdziecie na stronie festiwalu). Teraz czas na jeszcze mocniejszy zastrzyk nazw i nazwisk. „W tłusty czwartek przedstawiamy tłusty line-up” – pisze NEXT FEST na swoim Facebooku i trzeba przyznać, że nie mijają się z prawdą.

Bal na NEXT FEST

Wśród najnowszych ogłoszeń jest przede wszystkim Ralph Kaminski – artysta, który ma dużo dobrych wspomnień związanych z Poznaniem, m.in. przez udział w festiwalu Spring Break przed kilkoma laty. Muzyk obecnie promuje swój czwarty album, wydany w zeszłym roku hitowy Bal u Rafała, który na pewno wybrzmi na NEXT FEST Music Showcase & Conference. Do Kaminskiego dołącza Janusz Walczuk, jeden z najpopularniejszych obecnie raperów młodego pokolenia w Polsce. O jego drugiej płycie pt. Jan Walczuk pisaliśmy TU.

NEXT FEST 2023
Dobrawa Czocher (fot. organizatora)

Pop, klasyk i alternatywa

W Poznaniu zagrają też m.in. Igor Herbut, znany z zespołu LemON, który tym razem pokaże się solo, Meggie, czyli nowa artystka w szeregach Def Jam Recordings Poland, poznańska formacja In Twilight’s Embrace, a także Dobrawa Czocher – pierwsza wiolonczelistka w Neue Philharmonie Berlin oraz solistka w Filharmonii im. Karłowicza Mieczysława w Szczecinie, znana m.in. z projektów z Hanią Rani. Nowych ogłoszeń dopełnią też takie nazwy i nazwiska, jak NANGA, Hinode Tapes, Alskar, ETNOBOTANIKA, The Pau, FellowB, Kathia, Odium Humani Generis, daysdaysdays, Małgola, No, IKARVS, Lock Down, Bałtyk, Szygenda x Eddie Block, naked relaxing, open i Zuta.

NEXT FEST 2023
Janusz Walczuk (fot. organizatora)

Spotkania, konferencje i koncerty

NEXT FEST Music Showcase & Conference potrwa w dniach 20–22 kwietnia w Poznaniu. Oprócz koncertów gwiazd muzyki oraz debiutantów i debiutantek, impreza obejmie kilkanaście klubów i sceny plenerowe. W planach jest też konferencja dla branży muzycznej, spotkania, warsztaty i dyskusje.

NEXT FEST 2023
line-up NEXT FEST

Impreza potrwa od 20 do 22 kwietnia w Poznaniu. Nowe ogłoszenie przynosi nie tylko nazwiska ze ścisłej czołówki rodzimej sceny, ale też obiecujących młodych artystów i artystki oraz debiutantów. Ci ostatni mogą szczególnie zaskoczyć! Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka […]

Obserwuj nas na instagramie:

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →