Łona x Konieczny x Krupa (fot. Next Fest 2024)

Next Fest 2024 z pierwszymi ogłoszeniami. Kto wystąpi w kwietniu w Poznaniu?


13 grudnia 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Next Fest Music Showcase & Conference odbędzie się w dniach 18-20 kwietnia 2024 roku w Poznaniu. Są już nazwiska pierwszych artystów i artystek, którzy wystąpią na przyszłorocznej edycji.

Koncerty, dyskusje i warsztaty

Premierowa odsłona NEXT FEST Music Showcase & Conference zakończyła się pełnym sukcesem. Spadkobierca legendarnego Spring Breaka, spotkał się ze świetnym odbiorem. Ogłoszenie drugiej edycji było tylko kwestią czasu. W kwietniu przyszłego roku publiczność czekają więc koncerty, dyskusje, warsztaty oraz całe mnóstwo innych atrakcji. Kto pojawi się na Next Fes 2024?

Bracia Kacperczyk na Next Fest 2024

Maciej i Paweł Kacperczykowie wnieśli w ostatnich latach do rodzimego hip-hopu niezwykle szczerą i zgrabną poetykę osadzoną w doświadczeniach współczesnych nastolatków. Każdy z trzech wydanych przez SBM Label albumów był znakomicie przyjęty, podobnie jak utwór „Jakbym zjadł mentosy i popił je colą”, który rozbudził viralowo Internet.

Łona x Konieczny x Krupa na Next Fest 2024

Łona x Konieczny x Krupa stworzyli coś bardzo w stylu kultowego szczecińskiego rapera, jednocześnie świeżego, obfitującego w ciekawe rozwiązania brzmieniowe. Za nimi stoją Konieczny i Krupa, członkowie składu Siema Ziemia. Łona dorzuca do tego interesujące obserwacje i celne puenty.

Czytaj też: „Nie zakładaliśmy wydania tej płyty”. Łona, Konieczny i Krupa o albumie „TAXI”

Karaś/Rogucki na Next Fest 2024

W przyszłym roku czeka nas trzecia i ostatnia odsłona projektu Karaś/Rogucki – pełen słodko-gorzkich refleksji album Atlas Iskier, który zapowiada cover Zaopiekuj się mną zespołu Rezerwat.

Next Fest 2024
Next Fest 2024

Lordofon na Next Fest 2024

Lordofon Macieja Poredy i Michał Jurka to dowód na to, że „hip-hop to tylko zabawa”, a sam rap, jako technikę wokalną i pewną formę ekspresji, można z łatwością osadzić w zupełnie różnych muzycznych kontekstach i stylistykach. W najnowszym albumie Passé łączą rap z elementami muzyki gitarowej, od indie rocka po punk.

Czytaj też: Lordofon: „Passé robiło się inaczej niż poprzednie płyty, trudniej”

Fismoll na Next Fest 2024

Po kilku latach przerwy Fismoll wraca z nowym albumem „Pomiędzy”. Tym razem artysta zdecydował się śpiewać tylko po polsku. Nowa płyta skłania do refleksji, jak komentuje artysta, z założenia ma działać terapeutycznie na każdego, kto potrzebuje oddechu.

Julia Kamińska na Next Fest 2024

Julia Kamińska, znana szerzej z kina i telewizji, otwiera nowy rozdział w muzycznej działalności. Jaskółkami tych zmian są najnowsze utwory, wypełnione emocjami, ważnymi słowami i głębokim wokalem „Granica” i „Wstyd”.

Next Fest 2024
Next Fest 2024

Klaudia Szafrańska na Next Fest 2024

Połowa duetu xxanaxx, Klaudia Szafrańska występowała na najważniejszych scenach klubów i festiwali, zdobyła też Fryderka. Na powrót jednej z najciekawszych polskich wokalistek w solowym projekcie – czekamy z utęsknieniem na NEXT FEST.

Kari Sál na Next Fest 2024

Kari Sál, czyli Karina Bałdych, zadebiutowała albumem „Betesda”, skomponowanym w małej islandzkiej miejscowości Kirkjubajarklaustur. Na płycie łączy inspiracje jazzem, indie popem, elementami muzyki poważnej oraz wątki kultury łemkowskiej. Na NEXT FEST wystąpi w duecie z Adamem Bałdychem.

Sara James na Next Fest 2024

O Sarze James mówi się jako o kandydatce do miana jednej z najważniejszych rodzimych artystek nadchodzących lat. Finalistka „America’s Got Talent”, reprezentantka Polski w konkursie Junior Eurovision oraz zwyciężczyni „The Voice Kids”. Młoda artystka na wiosnę szykuje debiutancki album, który zapowiada najnowszy singiel „Dziś mnie mija cały świat”.

Next Fest 2024
Next Fest 2024

Kto jeszcze na na Next Fest 2024?

Lista nazwisk i nazw zespołów, które pojawiły się przy pierwsyzm ogłoszeniu jest długa. Nawet bardzo! Oprócz wspomnianych wyżej artystów i artystek w Poznaniu w dniach 18-20 kwietnia 2024 zagrają Lotta (Karolina Pielesiak) , Wolska, Agata Karczewska, electro duet Alles, zespół Santabarbara, SaMa (Magda Sałata), zespół Atom Juice, duet cosmos, jarq, Piotr Odoszewski, Patryk Skoczyński, Jacko Brango, Filip Grodowski, Hamulec, Joulie Fox, LUI Gawrońska, ania grrr & paszka, Anchey Nocon, Polish Ski Jumping, Foresight, Jucha i Meatballs.

Next Fest 2024
Next Fest 2024

To dopiero początek muzycznych emocji na Next Fest Music Showcase & Conference. Wciąż trwa nabór dla zespołów i delegatów do drugiej edycji. W sprzedaży dostępne są już też bilety na wydarzenie. Organizatorami Next Fest są poznańska agencja Good Taste Production i Fundacja Trzy Sztuki. Wydarzenie finansowane jest ze środków budżetowych Miasta Poznań.

Next Fest 2024
Next Fest 2024

Next Fest Music Showcase & Conference odbędzie się w dniach 18-20 kwietnia 2024 roku w Poznaniu. Są już nazwiska pierwszych artystów i artystek, którzy wystąpią na przyszłorocznej edycji. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →