fot. Łukasz Saturczak

Król założył wytwórnię Tygrysy Records


06 lipca 2021

Podziel się newsem:

Błażej Król dokonał właśnie kolejnego, poważnego artystycznego kroku. Muzyk właśnie ogłosił się prezesem wytwórni Tygrysy Records, która… nawet nie jest wydawnictwem.

Król i jego Tygrysy

Śledząc artystyczną drogę Króla, można było przeczuwać, że wytwórnia działająca pod jego skrzydłami to jedynie kwestia czasu. Muzyk tworzy zupełnie niezależnie od popularnościowych nurtów, o dziwo, znajdując spore grono fanów także w tym, alternatywnym mainstreamie. Mogło się na to przełożyć zdobycie przez niego Paszportu Polityki, czy też fakt, że zaciągnął się do Orkiestry Męskiego Grania, aczkolwiek śmiem twierdzić nadal, że mimo iż jest znany, pozostaje nieco odklejony od profilu polskiej sceny.

Przeczytaj: Król taki, jak NIGDY/ZAWSZE – recenzja albumu „DZIĘKUJĘ”

Sama miałam okazję widzieć go na żywo ledwie trzy razy i przyznaję się, że to dość mierny wynik, jako że twórczość Błażeja wywiera na mnie zawsze i niezmiennie – ogromne wrażenie. Audio nie mniej, choć inaczej, niż scenicznie. Natomiast te kilka koncertów, w których uczestniczyłam, były pysznym widowiskiem. Smacznego, Tygrysy!

król – NIE ZROBIĘ NIC

„Tygrysy Records, to nawet nie jest wydawnictwo”

Jest to cytat, który widnieje na Instagramie labelu. I brzmi – jak żart. Dobrze znana templatka z memów, pod tytułem: wydawnictwo, to nawet nie jest ono”. Zdaje się jednak, że tym razem puenta jest inna i jak najbardziej poważna. Król założył wytwórnię, która jak najbardziej działa – pod nazwą Tygrysy Records i nieoficjalnym patronatem równie nieoficjalnej, zwierzęcej maskotki artysty.

Na razie artysta nie zdradził więcej informacji, poza tym, że idzie coś nowego.

Król Tygrysy Records
Facebook/Król

Coś super smacznego, coś, na co może nawet nie czekaliście albo nie fantazjowaliście o tym, albo nawet śniło się wam się i baliście się tego. Robimy wydawnictwo

– Król na Instastory tygrysy.records

Pozostaje mieć się na baczności i wyczekiwać, co przyniesie przyszłość. Tygrysy Records ściśle współpracują z ART2 Music, wydawnictwem płytowym oraz managementem, zajmującym się m.in. Królem.

Król – Lato w Plenerze – 23 lipca – Katowice – bilety

Artysta wystąpi podczas Lata w Plenerze 23 lipca w Katowicach. Koncert odbędzie się w P23 Dziedziniec Fabryki Porcelany. Bilety na wydarzenie są dostępne na stronie Biletomat.pl.

Błażej Król dokonał właśnie kolejnego, poważnego artystycznego kroku. Muzyk właśnie ogłosił się prezesem wytwórni Tygrysy Records, która… nawet nie jest wydawnictwem. Król i jego Tygrysy Śledząc artystyczną drogę Króla, można było przeczuwać, że wytwórnia działająca pod jego skrzydłami to jedynie kwestia czasu. Muzyk tworzy zupełnie niezależnie od popularnościowych nurtów, o dziwo, znajdując spore grono fanów […]

Król | Lato w Plenerze | 23 lipca | Katowice | P23 Dziedziniec Fabryki Porcelany

Biletomat.pl
69 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →