Źródło: Newspix.pl / Brunner

Zaskakująca współpraca Quebonafide. Raper nagrał utwór z Królem!

Podziel się newsem:

Znany dziennikarz, Tomasz Smokowski, zdradził co w najbliższym czasie szykuje Quebonafide. Raper podobno stworzył utwór z Błażejem Królem.

Quebonafide wychodzi z hip-hopu

Quebonafide już od dawna wymyka się z ram klasycznego hip-hopu, co przypieczętował swoim najnowszym albumem ROMANTIC PSYCHO, na którym znalazły się takie utwory, jak rock’n’rollowo-bluesowa ŁAJZA z Mrozem, ballada TOWSZYSTKOBYŁODLACIEBIE z Ralphem Kaminskim, czy jeden największych, popowych przebojów minionego roku – BUBBLETEA z Darią Zawiałow. Trudno takie zestawienie sklasyfikować jednoznacznie jako hip-hop.

Quebonafide Król
Quebonafide i Ralph Kaminski

Zdaje się, że szef QueQuality rozgościł się w tej gatunkowej fuzji i zamierza kontynuować swoje muzyczne eksploracje. Potwierdza to jego wieloletni przyjaciel, a zarazem dziennikarz sportowy Kanału Sportowego, Tomasz Smokowski, któremu raper poświęcił nawet dwa wersy na swoim ostatnim albumie:

Tęsknie też za Ligą Plus bo bez Smoka
Ten program już nie wygląda tak samo

Quebonafide feat. Daria Zawiałow – BUBBLETEA

Quebonafide i piosenki. O współpracy z Błażejem Królem

W rozmowie z Damianem Czyżakiem z kanału Futbolownia, Tomasz Smokowski zdradził, że Quebonafide jeszcze bardziej wchodzi w świat piosenek, a już niedługo będziemy mogli posłuchać efektów jego współpracy z naczelnym przedstawicielem polskiej alternatywy, Błażejem Królem.

Uważam, że Kuba pisze coraz lepsze utwory. Nie wiem, jak się na to zapatruje środowisko hip-hopowe, bo on zaczyna coraz bardziej wchodzić w świat piosenek. Za chwileczkę poznasz piosenkę, którą nagrał z Błażejem Królem, czyli chłopakiem działającym w środowisku alternatywnym. To jest utwór, którego nie postawiłbyś na półce „rap/hip-hop”, bo jest bardzo piosenkowy. Uważam, że świetny, ale piosenkowy.


Król – koncerty

Jeśli jesteście ciekawi, jak brzmi Król i co może wyniknąć z połączenia jego brzmień ze stylistyką Queboafide, nie przegapcie letnich koncertów artysty, podczas których Król zaprezentuje materiał ze swojego najnowszego albumu Dziękuję. Jedna z najbliższych okazji, żeby usłyszeć go na żywo to koncert 23 lipca w katowickiej Fabryce Porcelany w ramach cyklu Lato w Plenerze. Bilety znajdziecie na Biletomat.pl.

Znany dziennikarz, Tomasz Smokowski, zdradził co w najbliższym czasie szykuje Quebonafide. Raper podobno stworzył utwór z Błażejem Królem. Quebonafide wychodzi z hip-hopu Quebonafide już od dawna wymyka się z ram klasycznego hip-hopu, co przypieczętował swoim najnowszym albumem ROMANTIC PSYCHO, na którym znalazły się takie utwory, jak rock’n’rollowo-bluesowa ŁAJZA z Mrozem, ballada TOWSZYSTKOBYŁODLACIEBIE z Ralphem Kaminskim, […]

Lato w Plenerze | Król | 23 lipca 2021, Piątek, Fabryka Porcelany

Biletomat.pl
69 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →