Jesteście zmęczeni wynikami naszych piłkarzy? Cała nadzieja w raperach!


12 września 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Nasza reprezentacja w piłce nożnej ostatnimi czasy, delikatnie rzecz ujmując, nie wypada najlepiej na boisku. A gdyby zastąpić ich raperami?

Reprezentacja polskich raperów w piłce nożnej

Po ostatnim meczu z Albanią atmosfera, jaka panuje wokół reprezentacji Polski w piłce w piłce nożnej, jest najgorsza od wielu lat. Można odnieść wrażenie, że nikt nie zna sposobu, jak przenieść potencjał i dyspozycję naszych piłkarzy z barw klubowych na realia reprezentacji. Otóż my mamy pewną propozycję. Powinniśmy dać szansę… polskim raperom. Jeśli są rzeczywiście tak dobrzy jak rapują, bez trudu powinni sobie poradzić na boisku. Oto nasza propozycja rapowej „jedenastki” wraz z trenerem.

Bramkarz: Eldo

Na bramce potrzeba doświadczenia i spokoju. W ten profil idealnie wpisuje się Eldo, który wystąpił na tej pozycji także w meczu charytatywnym Komicy vs Raperzy. A przy okazji może zaskoczyć strzałem z rzutu wolnego jak legendarny Rogerio Ceni. W końcu, jak sam twierdzi: „Stawiasz mur, to akurat jestem najlepszy #Leszek_Pisz”

Kompilacja bramek Rogerio Ceniego z rzutów wolnych

Duet środkowych obrońców: Rado Radosny i Astek (Dwa Sławy)

Środkowi obrońcy muszą rozumieć się bez słów. Patrząc na całą karierę Radka i Astka, czyli duetu Dwa Sławy, ciężko znaleźć lepszych kandydatów. No i jak sami rapują: „Oni z przodu są, ja ciągle z tyłu, chcę zaczynać każdy rok jak poprzedni Giroud”. W roli Oliviera Girouda widzimy kogoś innego, ale o tym później.

Boki obrony: O.S.T.R. i Paluch

Na bokach dwóch obrońców rapowych wartości, którzy swój twardy charakter zaznaczali niejednokrotnie. Paluch ponadto wyszedł na boisko w roli kapitana we wspominanym już meczu charytatywnym. O.S.T.R. – jak wskazuje zresztą sama ksywa – łatwo nie odpuści swoim przeciwnikom, a i powiązań piłkarskich u niego dużo. Był nawet ekspertem Canal+ Sport.

RAPERZY VS. KOMICY | Mecz piłkarski | SKRÓT

Środek pomocy: Berson i Taco Hemingway

Środkowych pomocników dobraliśmy na zasadzie kontrastu. W roli boiskowego bulteriera wybór padł na Bersona, który „charakter ma jak Gattuso”, jeden z najsłynniejszych boiskowych walczaków. Taco Hemingway z kolei ze swoją „żonglerką jak Dele Alli” i wizją, jaką nieraz pokazywał w swoich tekstach, będzie idealnym kreatywnym pomocnikiem.

Ofensywny pomocnik: B.R.O

Wybór ofensywnego pomocnika został podjęty przede wszystkim z realnymi umiejętnościami. B.R.O występował bowiem w barwach Startu Otwock na poziomie II ligi (trzeci poziom rozgrywkowy w Polsce). Trenerzy i koledzy zwracali uwagę na jego niesamowite umiejętności dryblingu, a jego naturalną pozycją był ofensywny pomocnik.

Test na piłkarze – B.R.O

Skrzydłowi: Quebonafide i Mata

Skrzydłowi muszą być dynamiczni i skuteczni. Oby Quebonafide na boisku był tak szybki jak w zwrotce na Prowo, a jego gra, tak jak rap była „odmianą przez dopełniacz imienia Huntelaara”. Mata z kolei w barwach Tajfunu Ostrów Lubelski strzela kolejne bramki, a przy okazji jako dziecko „miał plan lekcji z Lionelem Messim”, na którym najpewniej się wzorował.

Napastnik: Mezo

Jako napastnika widzimy Mezo, jedną z najbardziej zaangażowanych futbolowo postaci ze świata rapu. Grał w młodzieżówce Lecha Poznań, napisał hymn Pucharu Tymbarku. No i jak nie postawić w ataku na rapera, który „drybluje jak Totti”, „strzela jak Gianfranco Zola”, „ma drybling jak Ginola i skuteczność Andy Cole’a”?

Mezo & Duże Pe – Futbol

Trener: Kazik Staszewski

Niektórzy mówią, że Kazik Staszewski był pierwszym raperem w Polsce, więc czemu miałby nie zostać trenerem reprezentacji raperów? Tym bardziej że wie o tym sporcie bardzo dużo. Nawet napisał w 2002 roku felieton na temat piłki nożnej, w którym skupił się szczególnie na sędziowaniu. Tak więc teoria futbolu mu z pewnością niestraszna!

Nasza reprezentacja w piłce nożnej ostatnimi czasy, delikatnie rzecz ujmując, nie wypada najlepiej na boisku. A gdyby zastąpić ich raperami? Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Reprezentacja polskich raperów w […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →