fot. materiały prasowe

Błażej Król i Quebonafide: „Przyszedłem tu…” jak nowa era refrenów


15 lipca 2022

Podziel się newsem:

Błażej Król wydał długo oczekiwany singiel z Quebonafide. Po koncertowej premierze na żywo nadszedł czas na ostateczny podbój streamingów.

Błażej Król odświeża ten hip-hop

Na ten numer fani Błażeja Króla czekali od ponad roku, kiedy to pojawiły się pierwsze doniesienia o jego kolaboracji z Quebonafide. Ich wspólny utwór ewidentnie musiał poczekać na lepsze czasy, a jaki moment byłby bardziej odpowiedni na takie ogłoszenie niż ostatnia, pożegnalna trasa Kuby Grabowskiego? Szczęściarze mogli posłuchać Przyszedłem tu… w wersji live podczas PSYCHO RELATIONS, a na niektórych koncertach również z gościnnym udziałem Króla.

Pod koniec maja w Trójmieście odbył się ostatni występ rapera, natomiast niespełna dwa miesiące po tym Przyszedłem tu… ukazało się na streamingach. Spokojna, wręcz monotoniczna nawijka Quebo została uzupełniona o melodyjne gitary i delikatny wokal Błażeja. Moim zdaniem – refren wyszedł baza na tyle, by spokojnie zrównać go ze zwrotkami. Chorusy pod wyświetlenia i zmiękczenie hip-hopowego numeru? Nigdy więcej. W tym połączeniu całość po prostu się przegryza.

Przeczytaj: Akademik, pizza i żadnych zmartwień? Quebonafide rozpoczyna studenckie życie

Błażej Król Quebonafide "Przyszedłem tu..."
fot. materiały prasowe

Duża zmiana: z króla w Błażeja Króla

Wraz z premierą Przyszedłem tu… artysta zmienił swój sceniczny pseudonim i zdecydował się publikować treści pod swoim imieniem i nazwiskiem. Singiel jest również pierwszym utworem Błażeja Króla opublikowanym pod parasolem Sony Music. Więcej? Nadchodzi, i to właściwie od obu muzyków.

Chociaż Quebonafide teoretycznie zakończył swoją karierę, to parę asów trzyma jeszcze w rękawie. Błażej Król jest z kolei w letniej trasie festiwalowej – a co potem? Dalszy ciąg cyklu płyta-trasa-przerwa-płyta.

Błażej Król / Quebonafide – Przyszedłem tu… (Lyric Video)

Błażej Król wydał długo oczekiwany singiel z Quebonafide. Po koncertowej premierze na żywo nadszedł czas na ostateczny podbój streamingów. Zobacz także Eksperymenty z „gumkami”. Zderzyliśmy mity związane z używaniem prezerwatyw z rzeczywistością! Mata przerwał wydawniczą ciszę! Co nowego wydał? Kuba Karaś i Mery Spolsky prezentują singiel „Bez wymówek” promujący kampanię Durex Błażej Król odświeża ten […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →