fot. materiały prasowe

Król, Wojewódzki, Palikot, Czechowski – łyk i BUH, ale to „Party


16 lutego 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Król, Kuba Wojewódzki, Janusz Palikot oraz Tomasz Czechowski wypuścili właśnie swoją wersję przeboju Party Oddziału Zamkniętego. Utwór promuje napoje wyskokowe (i bezalkoholowe) z dodatkiem CBD. W obliczu ostatnich wydarzeń – tajming premiery utworu w sam raz.

Król w zaskakującej współpracy. Błażej i Przyjazne Państwo

Nie wiem, czy ktokolwiek by się tego spodziewał, ale stało się. Błażej Król dołączył do przedstawicieli Przyjaznego Państwa – spółki akcyjnej, która zajmuje się kreowaniem brandu napojów alkoholowych i bezalkoholowych z dodatkiem CBD. Popularnym produktem sygnowanym przez PP (Kubę Wojewódzkiego, Janusza Palikota i Tomasza Czechowskiego) jest między innymi piwo BUH, subtelnie reklamowane w utworze Party, powstałym w wyniku tejże współpracy.

Piosenka w oryginale wykonywana jest przez zespół Oddział Zamknięty, a fanom “starego, dobrego polskiego rocka” nowy cover raczej do gustu nie przypadnie. Klimat numeru, który obecnie mogę nazwać wyłącznie podstarzałym, zmienił się o sto osiemdziesiąt stopni. Wykonanie nabrało delikatności dzięki wokalowi króla, a w połączeniu z na maksa pokręconym teledyskiem w reżyserii Maca Adamczyka, gwarantuje mocne wrażenia audio-wizualne. Szczególnie, jeśli ktoś jest już po BUHU.

Zabawnym zbiegiem okoliczności, premiera numeru Party w tej zielonej oprawie, zbiegła się z wystąpieniem Maty na gali Bestsellerów Empiku 2021, podczas której raper wezwał do walki o depenalizację marihuany. To szczęśliwy traf, czy jednak szeroko zakrojone działanie społeczne?

Bądź na bieżąco: Sprawdź najnowsze newsy o królu

Król, Wojewódzki, Czehowski, Palikot, Party cover, BUH
fot. materiały prasowe

Prywatka jak w latach 80. (prawie)

O powodach, dla którego cover utworu Party powstał z takimi, a nie innymi powiązaniami opowiedzieli wszyscy artyści zaangażowani w projekt. Wspomnieli także o swoich osobistych doświadczeniach, zarówno z hymnem Oddziału Zamkniętego, jak i z PRL-owską rzeczywistością lat 80.

Party Udziału Zamkniętego to był imprezowy hymn na smutne, depresyjne czasy Polski po Stanie Wojennym. Przypominam, że to rok 1983, rok przed symbolicznym Orwellowskim 1984. Wódka na kartki, fajki na kartki, kartki na kartki. Jedni śpiewali “Chcemy być sobą” Perfektu, inni byli sobą w rytm prywatki jakiej nie przeżył nikt. Niektórzy palili sztuczne ognie, też na kartki a inni palili coś innego zawijając to w kartki. I wszystko wtedy miało fantastyczne kształty gdy zapadał zmrok. Party to protest song bez styropianu i wyciągniętego swetra. To esencja mieszania balangi, rock and rolla z ucieczką od szarego komunistycznego Jumanji. Takie numery dawały nam poczucie istnienia ostatnich znaków utraconej wspólnoty. Bez manifestów i politycznych haseł. I tego ducha chcieliśmy wskrzesić  dając tej piosence nowe, zielone życie. W BUH-u jest to wszystko co w jej wersach. Zielonych świąt!

– powiedział Kuba Wojewódzki.

Co prawda jestem młodszy o rok od Kuby Wojewódzkiego (śmiech), ale lata 80. pamiętam doskonale. Oddział Zamknięty poznałem krótko po maturze. Za oknami kryzys, apatia i czarna rozpacz. Łatwiej było natknąć się na czołg niż autobus. Dla nas, młodych, zbuntowanych, utwór Party był jak objawienie, liźnięcie Zachodu. W sercu mieliśmy niegasnący żar. Wspaniałej muzyce towarzyszył jednak podły alkohol. Marzyliśmy, by nie budzić się rano z kacem, który urywał głowy. 40 lat później produkujemy w Polsce najlepsze alkohole świata. Wciąż nosimy jednak w sercu tę samą niezgodę i bunt. Stąd gdy tylko narodził się pomysł, by cofnąć się do lat 80. i razem z genialnym Błażejem Królem przywrócić emocje tamtych czasów, nie zastanawiałem się nawet sekundy. Warto, by cały wirował świat, nawet jeśli można się czasem przewrócić 

– dodał Janusz Palikot.
Król, Wojewódzki, Czechowski, Palikot, Party cover, BUH
fot. materiały prasowe

Zawsze chciałem wystąpić w klipie muzycznym. Super, że to akurat ten kawałek, który oczywiście pamiętam jeszcze z lat 80-tych. Śpiewanie nie jest łatwe, ale przy odrobinie chęci można wszystko (śmiech!). Zabawa nierozerwalnie łączy się z naszymi produktami – wódką, piwem, okovitami, whisky. Odpowiedzialnie używane podkręcają zabawę i dają dużo radości

– dorzucił Tomasz Czechowski

Pamiętam dobrze lato 83′, a dokładnie upalny lipiec owego roku, kiedy to jako nastolatek razem z Januszem słuchaliśmy owego utworu Oddziału Zamkniętego i żartowaliśmy, że kiedyś zrobimy cover tej piosenki. Życie kolejny raz nas zaskoczyło i powiem tylko tyle – uważajcie o czym marzycie, bo marzenia się spełniają, tylko nie zawsze wtedy, kiedy tego oczekujemy…

– podsumował król.

KRÓL x WOJEWÓDZKI x PALIKOT x CZECHOWSKI – PARTY (cover)

Król, Kuba Wojewódzki, Janusz Palikot oraz Tomasz Czechowski wypuścili właśnie swoją wersję przeboju Party Oddziału Zamkniętego. Utwór promuje napoje wyskokowe (i bezalkoholowe) z dodatkiem CBD. W obliczu ostatnich wydarzeń – tajming premiery utworu w sam raz. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i […]


ZOBACZ: Król – Poznań, Tama [fotorelacja]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →