okładka singla "Spływa" ft. CatchUp, @osom.studios

Król i królowa? Rosalie. i Błażej Król w duecie „Potrzeba skał”


21 października 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Królowa R&B i król polskiej alternatywy. Co może wyniknąć z takiego połączenia? Rosalie. oraz Błażej Król wypuścili właśnie swój duet zatytułowany Potrzeba Skał. Co stoi za tym enigmatycznym tytułem?

Rosalie. – ten duet to będzie życiówka?

IDeal ukazał się w zeszłym, pandemicznym roku, a artystka od tamtej pory raz po raz głaska swoich spragnionych nowości fanów. Regularnie dostarczała nowych bodźców, czy to w postaci remixów, coverów, czy też gościnnych zwrotek. Dość szczególnym projektem było wzięcie na warsztat utworu Kiedy Powiem Sobie Dość grupy O.N.A., który nagrała razem z Chloe Martini z okazji tegorocznego Dnia Kobiet. Branie się za tak kultowy numer zawsze niesie ze sobą pewne niebezpieczeństwo, lecz artystki podołały wyzwaniu, rozkładając kawałek na łopatki.

Warto też dostrzec międzynarodowe kolabo, które zawiązało się między Rosalie. a turecką raperką, Lil Zey. Numer 80 Kere może nie trenduje w Polsce, lecz stanowi pewien pattern – na uderzanie we właśnie takie, nieco szerzej zakrojone współprace. Kto następny? Może alyona alyona?

Przelot z królem jest intrygującym punktem, lecz biorąc pod uwagę vibe tej dwójki, spodziewam się naprawdę dobrego materiału. Sama nie wiem, na co liczę. Na coś, co zmrozi mi krew w żyłach? Albo odwrotnie – na coś, co ją zagotuje.

Rosalie król potrzeba skał
fot. Michał Mikulski

Potrzeba Skał – jeszcze trzeba poczekać

Taki teaser jest dobry, by skutecznie podkręcić napięcie. Szczególnie, że ciśnienie idzie obustronnie, bo uruchomiły się zarówno kanały króla, jak i Rosalie. Ta dwójka według mnie stanowiłaby idealną podstawę do przyszłej orkiestry Męskiego Grania – lubię i Dawida Podsiadło, i Darię Zawiałow, i Krzysia Zalewskiego, ale c’mon. Odejście od mainstreamu w tym wypadku jest przekuszące – oby ten wspólny track nakręcił wokół nich i każdego z artystów z osobna należny szum.

Słyszymy się 27 października – save the date i przygotujcie się na premierę utworu Potrzeba Skał.

Tydzień czekania, ale ten duet to najlepsze co usłyszycie

I tak, bez najmniejszej przesady. Oni zgrali się doskonale, gościnka króla wypadła wymownie i ze smakiem, a Rosalie. zgrabnie rozdysponowała ich wspólne talenty. Chciałoby się więcej, więc Potrzeba skał ląduje na pętli.

Rosalie. ft. Król – Potrzeba skał

Król – 28 listopada – Poznań – bilety

Artysta wraz ze swym zespołem zagra w poznańskim klubie Tama już 28 listopada w ramach trasy promującej album DZIĘKUJĘ. Bilety są dostępne na stronie Biletomat.pl.

Królowa R&B i król polskiej alternatywy. Co może wyniknąć z takiego połączenia? Rosalie. oraz Błażej Król wypuścili właśnie swój duet zatytułowany Potrzeba Skał. Co stoi za tym enigmatycznym tytułem? Zobacz także Posłuchajcie tych 7 raperek, które rozkręciły się w 2023 roku 20 seriali, do których planujemy „kiedyś wrócić” Symulator przetrwania w Polsce lat 90. Gra, […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →