źródło: facebook.com/miuosh

Miuosh zapowiada nowy, wyjątkowy album


10 czerwca 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Po półtora roku od premiery Powrotów, Miuosh zapowiada nową płytę. Podczas instagramowej transmisji na żywo, raper zdradził szczegóły tego wyjątkowego wydawnictwa.

Miuosh i muzyka bez ograniczeń

Miłosz Borycki już od lat redefiniuje muzykę rapową w Polsce. Kroczy własnymi ścieżkami, wymyka się muzycznym ramom i poszukuje nowych, ciekawych rozwiązań. Objawiły się one w postaci wielokrotnych projektów z Andrzejem Smolikiem, Jimkiem oraz Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia. Dokładnie 2 lata temu na wypełnionym po brzegi Stadionie Śląskim, Miuosh połączył wszystkie te projekty podczas jednego wydarzenia. Muzyk obchodzi w tym roku XX-lecie swojej obecności na scenie i z tej okazji odbędzie się specjalna trasa koncertowa. Wczoraj podczas transmisji live na Instagramie, katowicki raper zapowiedział kolejny, równie wyjątkowy i, jak sam przyznał, najważniejszy w jego życiu projekt. Poznaliśmy wszystkie najistotniejsze informacje, łącznie z datą premiery.

MIUOSH | SMOLIK | NOSPR – Perseidy

MIUOSH x ZESPÓŁ ŚLĄSK z nową płytą zatytułowaną Pieśni współczesne

Nowy krążek Miuosha nosi tytuł Pieśni współczesne. Sama nazwa może już nieco zdradzać treść i charakter płyty. Powstała ona bowiem we współpracy z Zespołem Pieśni i Tańca Śląsk. Co ciekawe, nie będzie to płyta rapowana. Artysta zaprosił na nią plejadę wielu wspaniałych gości, którzy zaśpiewali teksty napisane przez rapera. Wśród nich znaleźli się: Bela Komoszyńska, Błażej Król, Igor Herbut, Kwiat Jabłoni, Ralph Kaminski, Tomasz Organek, Natalia Grosiak, Julia Pietrucha oraz Jakub Józef Orliński.

Raz na milion lat dochodzi do odłamu planetoid, swoistego zderzenia, które niesie za sobą niezliczone konsekwencje. Strumienie biegu czasu i nieskończone ilości miejsc przenikają się ze sobą w piękny i nieobliczalny sposób, zmieniając zastałe światy. Między pokryte najdostojniejszą rdzą szacunku symbole, wierzenia i tradycje wkrada się coś im obcego. Razem tworzą nowe. Ten album to ten moment – raz na milion lat.

pisze Pan z Katowic na swoim Facebooku

To jednak nie koniec niespodzianek. Raper nawiązał także współpracę z akordeonistą Marcinem Wyrostkiem, Tomaszem Dąbrowskim z zespołu Sorry Boys oraz Andrzejem Smolikiem. Orkiestrową częścią zajął się wybitny polski dyrygent i kompozytor, Jan Stokłosa. Warto wspomnieć, że cała muzyka na płycie, tak jak teksty, została napisana przez Miuosha. Na uwagę zasługuje też fakt, że w Pieśni współczesne zaangażowanych jest ponad 140 różnych muzyków i wykonawców! To wyjątkowe wydawnictwo ukaże się 24 września.

Miuosh i Organek
Miuosh i Tomasz Organek podczas transmisji na żywo

MIUOSH x ZESPÓŁ ŚLĄSK – Pieśni współczesne – preorder i tracklista

Preorder Pieśni współczesnych dostępny jest już na specjalnie przygotowanej do tego stronie internetowej. Płyta zostanie wydana w dwóch edycjach: standardowej, która w przedsprzedaży zawiera dodatkowy utwór oraz kolekcjonerskiej. W skład tej drugiej wchodzą między innymi vinyl czy 200-stronnicowa książka o powstawaniu krążka. Warto wspomnieć, że dostępna jest ona w limitowanym nakładzie 1953 sztuk. Tak prezentuje się tracklista:

 1. PIEŚŃ PIERWSZA feat. SMOLIK
 2. GORYCZ feat. ORGANEK
 3. CHMURY feat. NATALIA GROSIAK
 4. UTOPIEC feat. BELA KOMOSZYŃSKA
 5. DOLINY feat. JAKUB JÓZEF ORLIŃSKI, MARCIN WYROSTEK
 6. MANTRA feat. IGOR HERBUT
 7. IMPERIUM feat. RALPH KAMINSKI
 8. ZMIERZCH feat. KWIAT JABŁONI
 9. WOŁANIE feat. KRÓL
 10. CELINA feat. JULIA PIETRUCHA
 11. PIEŚŃ OSTATNIA feat. KORA, KUBA STARUSZKIEWICZ

Pierwszy singiel nowego projektu Miuosha

Wraz z ujawnieniem informacji o albumie, w sieci zadebiutował pierwszy kawałek, promujący Pieśni współczesne. Utwór DOLINY z teledyskiem w reżyserii Mateusza Znanieckiego to mieszanka folklorystycznych, śląskich motywów z orkiestrą i przebijającymi się lekko miejskimi elementami. Całość dopełnia chór Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk oraz charakterystyczny i rozpoznawalny wokal Jakuba Józefa Orlińskiego.

MIUOSH x ZESPÓŁ ŚLĄSK – Doliny (feat. Jakub Józef Orliński, Marcin Wyrostek) – posłuchaj singla

Po półtora roku od premiery Powrotów, Miuosh zapowiada nową płytę. Podczas instagramowej transmisji na żywo, raper zdradził szczegóły tego wyjątkowego wydawnictwa. Zobacz także Po fali niskich ocen dla „Małej syrenki” baza filmowa zmienia system oceniania Te rapowe duety rozbiłyby bank. Ale coś im przeszkodziło Nowe seriale, których nie oglądasz. A warto! Miuosh i muzyka bez […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →