ScenozstąpienieMiuosh zgromadził 43 tysiące fanów na Stadionie Śląskim


17 czerwca 2019

Podziel się newsem:

W niedzielę, 9 czerwca, miał miejsce finałowy koncert projektu MIUOSH | SMOLIK | NOSPR. Może nie byłoby w tym nic spektakularnego, gdyby nie fakt, że wydarzenie odbyło się na Stadionie Śląskim i wzięło w nim udział 43 tysiące widzów.

Scenozstąpienie to jeden z największych koncertów polskich artystów w historii. Na Stadionie Śląskim w niedzielę zgromadziło się aż 43 tysiące fanów muzyki z najwyższej półki. Poza swoją spektakularną wielkością, wydarzenie zapisze się również w głowach fanów za sprawą swojego emocjonalnego wydźwięku.

Scenozstąpienie – MIUOSH | SMOLIK | NOSPR oraz goście

Ten wieczór należał do Miuosha – rapera przekraczającego schematy myślenia o hip-hopie oraz Smolika – jednego z najbardziej uznanych polskich producentów. Na scenie, wraz z nimi pojawili się również znakomici goście: Katarzyna Nosowska, Piotr Rogucki, Paluch, Kev Fox, Natalia Grosiak, Katarzyna Kurzawska oraz Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny. Oczywiście nie zabrakło również wspaniałych muzyków z NOSPR-u, którzy oprawili swoim brzmieniem utwory Miuosha, zwieńczając tym samym kilkuletnią muzyczną współpracę z raperem.

Efektem wszystkich tych połączeń podczas Scenozstąpienia była mieszanka rapu Miousha z mocnym elektronicznym, a momentami wręcz rockowym brzmieniem produkcji Smolika. To wszystko, dodatkowo przy udziale orkiestry NOSPR pod kierownictwem Alexandra Humali.

Na Stadionie Śląskim wybrzmiały głównie utwory z najnowszej płyty MiuoshaPOP. Wśród nich znalazły się Neony, Tramwaje i Gwiazdy, wykonane wspólnie z Katarzyną Nosowską, Miasto Szczęścia, podczas którego na scenie pojawiła się Natalia Grosiak oraz utwór z Piotrem Roguckim i Zespołem Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny – Traffic. Niezapomnianym momentem koncertu okazał się utwór Perseidy, podczas którego Stadion Śląski rozbłysnął ponad 40 tysiącami telefonów i zapalniczek.

Scenozstąpienie – Miuosh | Smolik | NOSPR – Miasto Szczęścia ft. Natalia Grosiak

Nie zabrakło również kawałków spoza POPu, w tym legendarnych Wizji, podczas których na scenie ponownie pojawił się Piotr Rogucki, a także Nie zapomnij skąd jesteś, wykonany razem z Paluchem. Natalia Grosiak zaśpiewała również swoją Alunie, Katarzynę KurzawskaClose your eyes, a sam Smolik wykonał utwór Mind the bright lights, pochodzący z jego własnego projektu, który tworzy z Kevem Foxem.

Scenozstąpienie – Miuosh | Smolik | NOSPR – Wizje ft. Piotr Rogucki

Żaden z artystów biorących udział w tym wydarzeniu nie krył swojego wzruszenia. Tak dziękował za swój udział w projekcie Smolik:

Dziękuję za tę niezapomnianą przygodę, ale także wysiłek i odczuwalne zaangażowanie tym wszystkim, którzy długo pracowali, byśmy mogli unosić się ponad ziemią przez te kilka godzin. Lista ludzi, którzy byli odpowiedzialni za to wydarzenie opiewa na 600 osób. To święto nas wszystkich, od tych najbardziej niewidocznych, do tych z pierwszego frontu. Czuję głęboką wdzięczność, że mogłem to przeżyć z Wami.

Posłuchaj płyty Miuosh | Smolik | NOSPR z utworami z koncertu Scenozstąpienie

Wspomnienia z tego wieczoru na szczęście zostają z nami na zawsze, za sprawą płyty Miuosh / Smolik / NOSPR. To wydawnictwo, na którym zarejestrowano projekt duetu i orkiestry, na żywo podczas koncertu w Katowicach.

Przedsmak tego koncertu można było poczuć dwa dni wcześniej podczas koncertu Scenozstąpienie Preludium, który został zorganizowany na dachu Galerii Katowickiej. Wydarzenie odbyło się 7 czerwca o godzinie 19:00.

W niedzielę, 9 czerwca, miał miejsce finałowy koncert projektu MIUOSH | SMOLIK | NOSPR. Może nie byłoby w tym nic spektakularnego, gdyby nie fakt, że wydarzenie odbyło się na Stadionie Śląskim i wzięło w nim udział 43 tysiące widzów. Scenozstąpienie to jeden z największych koncertów polskich artystów w historii. Na Stadionie Śląskim w niedzielę zgromadziło […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także