Dawid Podsiadło i Julia Pietrucha stworzyli muzyczne „Tony plastiku”


01 kwietnia 2021

Podziel się newsem:

Dawid Podsiadło, Julia Pietrucha i Olek Świerkot stworzyli cover utworu Sailing, wykorzystując do tego jedynie dźwięki plastikowych odpadów. Posłuchajcie efektów!

Dawid Podsiadło, Julia Pietrucha i Olek Świerkot pokazują, jak brzmią Tony plastiku

Niedawno pisaliśmy o tym, że Dawid Podsiadło, Julia Pietrucha i Olek Świerkot zostali przyłapani razem w studiu. Okazało się, że artyści nie pracowali nad utworem ani na płytę Julii, ani na nowy album Dawida. Wspólnie tworzyli zaś Tony plastiku.

Tony plastiku to kolejna część najnowszej kampanii banku Credit Agricole#mniejplastiku, w ramach której firma uświadamia swoich klientów o skali problemów związanych z zaśmieceniem naszej planety i nadmierną produkcją plastiku.

Więcej o akcji #mniejplastiku przeczytasz tutaj: „Dawid Podsiadło o ekologii w nowej reklamie banku Credit Agricole”

Podsiadło, Pietrucha i Świerkot dali nowe życie klasykowi Sailing

Poza takimi inicjatywami, jak na przykład sprzątanie bałtyckich plaż, powstała również wyjątkowa inicjatywa muzyczna. Bank poprosił bowiem współpracującego z nim Dawida Podsiadło, aby ten zmienił zebrany plastik w… muzyczne Tony plastiku.

Tony plastiku pojawiły się zatem jakiś czas temu w studiu Black Kiss Records. Dawid Podsiadło i Olek Świerkot zmienili zebrane na polskich plażach odpady w instrumenty muzyczne, dzięki którym nagrali nową wersję utworu Sailing, w oryginale wykonywanego przez Roda Stewarta.

W efekcie, warstwa muzyczna, którą słyszymy w tle reklam najnowszej kampanii banku Credit Agricole, powstała w 100% z dźwięków plastikowych odpadów. Do tego swój głos dołożyła artystka od zawsze związana z nadmorskim klimatem – Julia Pietrucha!

Dawid Podsiadło i Julia Pietrucha Tony plastiku Credit Agricole
Dawid Podsiadło, Julia Pietrucha i Olek Świerkot – Tony plastiku

Kulisy nagrywania Ton(ów) plastiku

Zobaczcie, jak wyglądała praca artystów nad ich Tonami plastiku.

Co można zrobić z tonami plastiku? Na przykład ograniczać niepotrzebne zakupy i codzienne zużycie tworzyw sztucznych, albo segregować odpady… A można też spróbować wyciągnąć z plastiku prawdziwe muzyczne tony, żeby zwrócić uwagę na globalny problem. Zobacz, jak zmierzył się z tym Dawid Podsiadło i jak powstała muzyka do naszych spotów reklamowych.

– czytamy na Facebooku banku Credit Agricole

Dawid Podsiadło, Julia Pietrucha i Olek Świerkot stworzyli cover utworu Sailing, wykorzystując do tego jedynie dźwięki plastikowych odpadów. Posłuchajcie efektów! Dawid Podsiadło, Julia Pietrucha i Olek Świerkot pokazują, jak brzmią Tony plastiku Niedawno pisaliśmy o tym, że Dawid Podsiadło, Julia Pietrucha i Olek Świerkot zostali przyłapani razem w studiu. Okazało się, że artyści nie pracowali […]

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →