Dawid Podsiadło o ekologii w nowej reklamie banku Credit Agricole

Obserwuj nas na instagramie:

Właśnie ukazała się nowa reklama z udziałem Dawida Podsiadło, w której artysta przestrzega przed używaniem plastiku. Czas na karty bankowe z ekotworzywa!

#mniejplastiku – Credit Agricole walczy z plastikiem

Bank Credit Agricole wychodzi naprzeciw problemom, z którymi zmaga się nasza planeta, tworząc ekologiczną inicjatywę #mniejplastiku. W ramach niej, instytucja zamierza uświadamiać swoich klientów o skali katastrofy, która czeka nas, jeśli nie zaczniemy ograniczać użycia plastiku w naszym życiu.

Credit Agricole #mniejplastiku
Credit Agricole – #mniejplastiku

#mniejplastiku – Plastic Odyssey.

#mniejplastiku to aż kilka różnych akcji. Pierwsza to Plastic Odyssey.

Plastic Odyssey to wyprawa dookoła świata, której celem jest zbudowanie globalnej sieci lokalnych inicjatyw na rzecz walki z plastikowym zanieczyszczeniem. W czerwcu 2021 r., w trzyletni rejs po oceanach wokół trzech kontynentów: Afryki, Ameryki Łacińskiej i Azji, wypłynie specjalny statek-laboratorium. Statek napędzany będzie paliwem wytwarzanym z plastiku wyławianego z wody. Na pokładzie statku znajdują się proste maszyny do recyklingu, zaprojektowane przez załogę, które łatwo, przy użyciu niewielu narzędzi będzie można odtworzyć w każdym miejscu na świecie. Tym samym lokalne społeczności będą mogły przerabiać zużyty plastik na wciąż praktyczne przedmioty. Projekt jest wspierany przez różne podmioty, które łączy chęć budowania świata, w którym plastikowe odpady nie trafiają do oceanu.

#mniejplastikuGórska Odyseja

Druga akcja, to Górska Odyseja.

Górska Odyseja to 700 km wyprawa przez Karpaty i Sudety, od Ustrzyk Górnych do Świeradowa Zdrój. Od stycznia 2021 r. w wybrany weekend, co miesiąc grupa wolontariuszy – do której możesz dołączyć – pokona ok. 70 km w ramach jednego z 10 etapów Górskiej Odysei. Akcja połączona jest ze sprzątaniem szlaków i ma zwrócić uwagę na problem zaśmiecania gór i lasów plastikowymi odpadami. Jest częścią kampanii edukacyjnej #mniejplastiku, realizowanej przez bank Credit Agricole i spółkę leasingową EFL. Górska Odyseja została objęta patronatem przez Generalną Dyrekcję Lasów Państwowych i Program Czysta Polska. W akcję zaangażował się także ekolog Dominik Dobrowolski.

#mniejplastikuBałtycka Odyseja

Trzecia akcja banku Credit Agricole, organizowana w ramach inicjatywy #mniejplastiku to Bałtycka Odyseja.

Bałtycka Odyseja to 500 km marsz po polskim wybrzeżu, od Świnoujścia do Piasków na Mierzei Wiślanej, połączony ze sprzątaniem plaż. Przez 10 miesięcy, w wybrany weekend, wolontariusze przemierzali 50 km w ramach jednego z 10 etapów akcji i zbierali porzucone przez ludzi lub wyrzucone przez morze odpady. Przedsięwzięcie było częścią kampanii edukacyjnej #mniejplastiku, realizowanej przez bank Credit Agricole i spółkę leasingową EFL. Również do tej odsłony akcji dołączył Dominik Dobrowolski.

Więcej o każdej z tych akcji przeczytacie tutaj. W zakładce Zerwij z plastikiem przeczytacie również 5 prostych zasad, które pomogą Wam ograniczyć plastik w życiu codziennym. Na stronie znajdziecie także specjalny ekologiczny podcast.

#mniejplastiku i Dawid Podsiadło. Artysta zaprezentuje muzyczne tony plastiku

W akcję #mniejplastiku włączył się również, od dawna związany z Credit Agricole, Dawid Podsiadło. Muzyk szykuje specjalny projekt Tony Plastiku, w ramach którego wyciągnie z plastiku prawdziwe muzyczne tony, w celu zwrócenia uwagi na globalny problem. Efekty usłyszymy już niedługo.

Dawid Podsiadło tony plastiku
Dawid Podsiadło – Tony plastiku

Dawid Podsiadło i Julia Pietrucha prezentują kartę bankową z ekotworzywa

Oprócz tego, Dawid Podsiadło wystąpił również w nowej reklamie banku Credit Agricole, w której prezentuje zupełnie nową kartę do dokonywania płatności, wykonaną z ekotworzywa. Dodatkowo, w tle słyszymy wyprodukowany przez Dawida cover utworu I’m sailing w wykonaniu Julii Pietruchy! Więcej o kartach z ekotworzywa przeczytacie tutaj. Tymczasem zobaczcie, jak się prezentują!

Właśnie ukazała się nowa reklama z udziałem Dawida Podsiadło, w której artysta przestrzega przed używaniem plastiku. Czas na karty bankowe z ekotworzywa! Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins #mniejplastiku – […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →