materiały promocyjne

Najchętniej słuchany żyjący Polak na Spotify? Nie Dawid Podsiadło, a osiemnastoletni kets4eki


04 września 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Znacie takiego artystę jak kets4eki? Jeśli nie, warto nadrobić zaległości. Jest on najczęściej słuchanym żyjącym polskim artystą na Spotify.

Koncert na Narodowym nie wystarczył

Ponad tydzień temu Dawid Podsiadło zagrał na Stadionie Narodowym w Warszawie największy koncert, jaki dał do tej pory na tej arenie solowy artysta pochodzący z Polski. Świadkami tego wydarzenia było 80 tysięcy osób! Podobna liczba słuchaczy prawdopodobnie pojawi się na koncercie sanah, która zagra na Narodowym 22 września. Można by więc w ciemno stwierdzić, że są to najpopularniejsi polscy artyści. Cóż, posiłkując się danymi ze Spotify – niekoniecznie.

sanah słucha na najpopularniejszej platformie streamingowej w Polsce ponad 2,5 miliona słuchaczy miesięcznie, Dawida Podsiadły ponad 2,8 miliona. Natomiast kets4ekiego blisko 3 miliony słuchaczy, co jest najlepszym wynikiem pośród żyjących polskich artystów (sprawdziliśmy także statystyki innych popularnych w naszym kraju wykonawców). Tylko kim właściwie jest kets4eki?

6arelyhuman – Hands up! ft. kets4eki

EDM-owy talent z Inowrocławia

Posiłkując się informacja z portalu Genius, jest to zaledwie 18-letni wokalista i autor tekstów, który najczęściej tworzy w klimatach EDM. Okazjonalnie produkujący swoje piosenki, choć najczęściej współpracujący z innymi kets4eki jest także członkiem kolektywu FabFantasy. I co najważniejsze – póki co nie pokazuje twarzy i nie ujawnia swoich prawdziwych personaliów, choć niektóre źródła podają, że pochodzi z Inowrocławia.

No dobrze, ale skąd ta popularność? Wszystko za sprawą utworu Hands up! nagranego wspólnie z 6arelyhuman. Ten utrzymany w klimacie electro-house kawałek odsłuchano blisko 60 milionów razy (!) na Spotify. Jest to wynik zbliżony do tego, jaki osiągnęły m.in. single Małomiasteczkowy czy Ale jazz!. Swoją popularność Hands up! w dużej mierze zawdzięcza platformie TikTok.

Oczywiście miesięczna liczba słuchaczy jest jedynie jednym z wielu wyznaczników popularności, a struktura słuchaczy kets4ekiego z pewnością rozkłada się na więcej krajów niż w przypadku wymienianych wcześniej Dawida Podsiadły czy sanah. Niemniej warto zwrócić uwagę na kolejne ruchy młodego artysty, który ma szansę realnie zaistnieć na arenie międzynarodowej, choć ciężko oczekiwać, by utrzymał liczbę słuchaczy na tak wysokim poziomie. Trzeba też dodać, że określenie „najczęściej słuchany żyjący artysta” nie bez powodu zaznacza fakt, że dany twórca jeszcze żyje. Twórczości Fryderyka Chopina na Spotify słucha bowiem miesięcznie ponad 5,8 miliona słuchaczy.

Znacie takiego artystę jak kets4eki? Jeśli nie, warto nadrobić zaległości. Jest on najczęściej słuchanym żyjącym polskim artystą na Spotify. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Koncert na Narodowym nie wystarczył […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →