fot. Damién Niemczal

Kwiat Jabłoni transparentny, jak nigdy – zobacz, jak wygląda ich „Przezroczysty świat”


13 maja 2021

Podziel się newsem:

Kwiat Jabłoni dwa tygodnie temu postawił w centrum Poznania szklany kontener. Dziś ta tajemnica się wyjaśniła – obejrzyjcie teledysk duetu do utworu Przezroczysty świat.

Kwiat Jabłoni na cenzurowanym

Nie da się ukryć, że ten duet należy do topowych polskich zespołów. No i co dalej – wszystkie oczy na nich, zwłaszcza, że niezwykle udany debiut niedawno został przebity równie mocną drugą płytą. Kwiat Jabłoni znajduje się obecnie nie tyle na celowniku, ile zwyczajnie – na świeczniku tej naszej artystycznej śmietanki. Fani wyczekują na koncerty, a w międzyczasie, mogą na szczęście pocieszyć się nowościami od swojego ulubionego zespołu.

Nieco ponad dwa tygodnie temu, w centrum Poznania, tuż przy Teatrze Polskim stanął szklany kontener. Jak wiadomo, nic nie dzieje się przypadkowo – okazało się, że jest on częścią scenografii do najnowszego klipu Kasi i Jacka Sienkiewiczów. Scenografią bardzo istotną, bo będącą zarazem przeniesieniem znaczenia, jak i dosłowną interpretacją tytułowego Przezroczystego świata.

Przeczytaj: Kwiat Jabłoni – kontynuacja bez kalki. Recenzja albumu „Mogło być nic”

Kwiat Jabłoni Przezroczysty świat klip teledysk Poznań
fot. Damién Niemczal

Kwiat Jabłoni prezentuje Przezroczysty świat: klip czy performance?

Teledysk został ujęty w postaci relacji z całego dnia przygotowań do nagrywania klipu, począwszy od rozstawiania ikonicznego kontenera, aż po finalne wykonywanie piosenki na żywo. Statystami byli zaś ci szczęśliwcy, którzy akurat – przypadkiem natknęli się na ten zaimprowizowany plan filmowy.

W naszym klipie do piosenki „Przezroczysty świat” została przedstawiona relacja z całego dnia, który spędziliśmy w Poznaniu organizując pewnego rodzaju eksperyment społeczny, performance. Wieczorem, gdy już wszystko było gotowe, weszliśmy do szklanego pokoju rozstawionego wspólnie z naszą ekipą przed Teatr Polski w Poznaniu od 1875 i przez godzinę patrzyliśmy na ludzi przechodzących i zatrzymujących się obok nas. Ich reakcje nie były wyreżyserowane – wszystko co widzicie na teledysku jest wynikiem spontanicznych emocji.

Kochajmy się, rozmawiajmy więcej, patrzmy sobie w oczy.

– czytamy na Facebooku Kwiatu Jabłoni
Kwiat Jabłoni Przezroczysty świat klip teledysk Poznań
fot. Damién Niemczal

Kwiat Jabłoni bez reżyserii

Sama miałam okazję asystować przy nagrywaniu tego teledysku i naprawdę było to ciekawym doświadczeniem – również socjologicznym. Kiedy jedna osoba przystawiła sobie krzesło i usiadła naprzeciwko Jacka, patrząc mu w oczy, od razu przyszedł mi na myśl słynny performance Mariny Abramović. Ona także patrzyła w oczy zupełnie obcym ludziom. Robiła to przez ponad 700 godzin, bez przerwy. Kwiat Jabłoni dokonał reinterpretacji tego performance’u, może na mniejszą skalę – a z jakimi wnioskami?

Zobacz także: Kwiat Jabłoni redefiniuje pojęcie syndromu drugiej płyty – wywiad

Wydaje mi się, że na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie sam. Najlepiej po uważnym przesłuchaniu utworu oraz obejrzeniu teledysku. Jak widzicie przez Przezroczysty świat?

Kwiat Jabłoni – Przezroczysty świat

Kwiat Jabłoni – Jarocin Festiwal 2021 – bilety

Duet wystąpi na festiwal w Jarocinie, który odbędzie się w dniach 16 – 18 lipca 2021. Wejściówki na wydarzenia są dostępne na stronie Biletomat.pl.

Kwiat Jabłoni dwa tygodnie temu postawił w centrum Poznania szklany kontener. Dziś ta tajemnica się wyjaśniła – obejrzyjcie teledysk duetu do utworu Przezroczysty świat. Kwiat Jabłoni na cenzurowanym Nie da się ukryć, że ten duet należy do topowych polskich zespołów. No i co dalej – wszystkie oczy na nich, zwłaszcza, że niezwykle udany debiut niedawno […]

Kwiat Jabłoni | Jarocin Festiwal I 16-18 lipca I Jarocin

Biletomat.pl
119 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →