fot. materiały prasowe

Kwiat Jabłoni i Skubas w piosence, która wytyka nam nasz konsumpcjonizm. Posłuchajcie utworu „Zaraz się zacznie”


18 listopada 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Kwiat Jabłoni i Skubas konfrontują nasze społeczeństwo. Zaraz się zacznie to wytknięcie nam konsumpcjonizmu, który nabiera coraz to większego rozpędu.

Zmora naszych czasów

Chęć posiadania towarzyszyła nam tak naprawdę od zawsze. Jest ona głównym motorem napędowym konsumpcjonizmu, czyli jednego z największych problemów współczesnego świata. Jego destrukcyjna siła wpływa głównie na środowisko naturalne, tym samym doprowadzając do jego wyniszczenia kosztem naszych własnych, nierzadko wyssanych z palca zachcianek.

Obecnie jedyną nadzieją na uniknięcie nadchodzącej katastrofy ekologicznej jest zrównoważenie konsumpcji, które może zostać osiągnięcie kosztem realizacji planów mających na celu odnowę otaczającego nas środowiska. I to właśnie o tym problemie, a także istocie jego zwalczenia opowiadają nam Kwiat Jabłoni i Skubas w najnowszym utworze Zaraz się zacznie, który konfrontuje nam zgubną potrzebę posiadania z realiami naszego świata.

Przeczytaj także: Kwiat Jabłoni: Wolne serca mogłyby być ICH trzecim albumem [recenzja]

Kwiat Jabłoni i Skubas w piosence, która wytyka nam nasz konsumpcjonizm. Posłuchajcie utworu „Zaraz się zacznie”
fot. kadr z teledysku Zaraz się zacznie Kwiatu Jabłoni i Skubasa

Piosenka Zaraz się zacznie mówi o tym, jak konsumpcyjny styl życia nieuchronnie prowadzi nas na skraj przepaści. Żyjemy w świecie, który wymaga od nas bezustannej pogoni za sukcesem, popularnością, posiadaniem. Cały czas trzymamy komórkę w ręku, czytamy, ale nie rozumiemy, widzimy, ale nie odczuwamy. Tymczasem powinniśmy sobie uświadomić, że nie jesteśmy sami, że natura nas potrzebuje, że mamy wpływ na wszystko, co się dzieje, zarówno w naszym codziennym życiu, jak i w aspekcie globalnym. Stań, zatrzymaj się, odetchnij, rozejrzyj się, dostrzeż to, co ważne, zanim będzie za późno – takie jest przesłanie tego utworu i to właśnie chcieliśmy wyśpiewać

– mówi o utworze Skubas.

To pierwszy utwór w naszym życiu, do którego tekst napisaliśmy wspólnie z kimś. Sami niewiele razy podeszliśmy do pisania słów piosenek we dwójkę, a co dopiero z trzecim twórcą. Spotykaliśmy się u Skubasa i rzucaliśmy pomysłami, rozmawialiśmy. Na kolejnym spotkaniu każdy miał kolejne propozycje… i tak kilkukrotnie. Takiej formy współpracy jeszcze nie doświadczyliśmy, a z rezultatu jesteśmy bardzo zadowoleni – okazuje się, że mamy z Radkiem podobną wrażliwość na słowa, a nasze pomysły po prostu pasują do siebie. Wielkie zaskoczenie i jeszcze większa przyjemność! Cieszymy się, że udało się nam w tekście piosenki uchwycić nasze rozgoryczenie i pełne niepokoju spojrzenie na rzeczywistość, którą pożera konsumpcjonizm i sztuczność social mediów. Znaczenie słów podkreśla, a nawet poszerza teledysk autorstwa Marty Brodackiej, który opowiada między innymi o masowej konsumpcji mięsa i braku szacunku dla zwierząt i ich świata. Temat jest ciężki, ale czujemy artystyczną powinność mówienia o nim.

– dodaje Kwiat Jabłoni.

Skubas i Kwiat Jabłoni – Zaraz się zacznie, posłuchaj!

Teledysk wyreżyserowała Marta Brodacka.

Kwiat Jabłoni i Skubas konfrontują nasze społeczeństwo. Zaraz się zacznie to wytknięcie nam konsumpcjonizmu, który nabiera coraz to większego rozpędu. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w remiksie Zmora […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →