fot. Anna Bednarek

Kwiat Jabłoni i Julia Pietrucha jak najlepsi przyjaciele – posłuchajcie nowej wersji utworu “Drogi Proste”


23 lipca 2021

Podziel się newsem:

Kwiat Jabłoni prezentuje już drugą taką, niezwykle udaną kolaborację. Akustyczne Wodymidaj z udziałem Ralpha Kaminskiego było absolutną pandemiczną perełką, zaś Drogi Proste w wykonaniu rodzeństwa Sienkiewiczów oraz Julii Pietruchy nadają tej piosence kolejnej głębi i następnego wymiaru.

Kwiat Jabłoni – sukces za sukcesem

Jeszcze dwa lata temu nie sądzę, by ktokolwiek się spodziewał, że jednym z najpopularniejszych młodych, polskich zespołów będzie duet grający alternatywny folk. Nieprawdopodobne, a jednak? Owszem, bowiem Kwiat Jabłoni sukcesywnie przebija swoje własne dokonania i gromadzi wokół siebie rzesze fanów. Tylko patrzeć, kiedy staną się częścią orkiestry Męskiego Grania. Kto wie? Może nastąpi to już w przyszłym roku? W gruncie rzeczy są realnymi kandydatami.

Przeczytaj: Miuosh, Kwiat Jabłoni i Zespół Śląsk w wyjątkowym utworze “Zmierzch”

Wydali dwie płyty, ale muzyczną twórczością zdążyli już podziałać konkretnie, zmieniając nieco oblicze polskiej sceny. Od debiutu znacząco się rozwinęli, zarówno muzycznie, jak i wokalnie. Rozwinął się też cały koncept zespołu, co zresztą jest doskonale słyszalne w ich brzmieniu. Do płyty Niemożliwe mam przeogromną słabość, aczkolwiek próbując zachować obiektywność – Mogło być nic jest krążkiem zdecydowanie lepszym. Mają w tym udział Grzegorz Kowalski oraz Marcin Ścierański, którzy oprócz towarzystwa koncertowego, zapewnili Kasi i Jackowi również wsparcie w studio.

Wczoraj wieczorem zespół podzielił się z fanami nowym kawałkiem a właściwie – nową wersją utworu Drogi proste. W nagraniu udział wzięli również muzycy z Kraków Street Band, Dorota Błaszczyńska (która grała z zespołem podczas zimowej, akustycznej trasy) oraz Julia Pietrucha.

kwiat Jabłoni Julia Pietrucha Drogi Proste
fot. Anna Bednarek

Drogi proste jeszcze raz, na nowo

Nowe wykonanie znanego już utworu, podobnie zresztą, jak wspomniane wcześniej Wodymidaj, znacznie przebiło oryginał. Przyznam, że o ile do kolejnych wersji nagranych już piosenek zazwyczaj podchodzę nieufnie i ostrożnie, o tyle w tym przypadku nie miałam żadnych wątpliwości i zostałam oczarowana od samego początku.

Przede wszystkim, Kwiat Jabłoni niezwykle trafnie dobiera swoich gości. Julia Pietrucha idealnie wpasowała się w klimat Dróg prostych, nie tylko barwą głosu, ale również aurą, jaką wokół siebie roztacza. Przearanżowana melodia, nawiązująca do amerykańskich tradycji folkowych, wyzwala z tego utworu kompletnie nowy potencjał, niesłyszalny przy odsłuchu oryginalnego numeru. Muzycy obecni przy nagraniu dołożyli do tego zresztą swoją cegiełkę: warstwa instrumentalna naprawdę zadziwia – i uwrażliwia. Dodatkowo, przemiło było usłyszeć w tym wykonaniu muzyków Kraków Street Band – w rodzinnym domu mam gdzieś jeszcze ich debiut z 2014 roku.

Kwiat Jabłoni ft. Julia Pietrucha – Drogi proste

Kwiat Jabłoni prezentuje już drugą taką, niezwykle udaną kolaborację. Akustyczne Wodymidaj z udziałem Ralpha Kaminskiego było absolutną pandemiczną perełką, zaś Drogi Proste w wykonaniu rodzeństwa Sienkiewiczów oraz Julii Pietruchy nadają tej piosence kolejnej głębi i następnego wymiaru. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt […]

Bilety na koncerty z cyklu Lato w Plenerze

Biletomat.pl
35 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →