kadr z teledysku do utworu „Rdza”

Krzysztof Zalewski w singlu „RdzaSkubasa! Nawiązuje do himalaisty


29 maja 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Ten polski duet ma wielu fanów. Skubas i Krzysztof Zalewski połączyli siły w nowym utworze Rdza, któremu towarzyszy również teledysk.

Skubas i Krzysztof Zalewski z nowym utworem

Rdza to kolejny utwór po Zaraz się zacznie (z Kwiatem Jabłoni) oraz Co i tak nadejdzie (z Dawidem Tyszkowskim), który zapowiada kolejny album Skubasa, W ogień. Data premiery wydawnictwa jeszcze nie jest znana, ale jak zapowiada artysta znany z takich singli jak Nie mam dla ciebie miłości, ma być ono „melodyjne, proste, jednocześnie mówiące o rzeczach ważnych”. W nowym singlu artysty pojawił się Krzysztof Zalewski.

W tekście utworu znajdziemy nawiązania do historii polskiego himalaisty Macieja Berbeki, którą możemy dobrze znać z filmu Broad Peak (2022). W piosence Rdza Skubas i Krzysztof Zalewski opowiadają o konflikcie między dwoma światami, z którym muszą zmierzyć się niejednokrotnie ambitni sportowcy. Z jednej strony pogoń za szczytami, karierą, prestiżem i stałą konfrontacją z ryzykiem. Z drugiej – domowe ciepło, bliscy i bezpieczeństwo.

Artyści znają się od lat

„Z Krzyśkiem znamy się jeszcze z liceum w Lublinie, pamiętam, jak mijaliśmy się na korytarzu. On był pierwszakiem, a ja bodajże w trzeciej lub w czwartej klasie. Później, z tego, co pamiętam, to zdawaliśmy też do tej samej lubelskiej szkoły muzycznej, na szczęście los chciał, że zamiast do edukacyjnych ławek trafiliśmy szybko na sceniczne deski” – mówi Skubas.

Trudno uwierzyć, że to ich pierwszy singiel. „Utwór Rdza opowiada o ambicji i zdobywaniu, a mało kto w tym kraju osiągnął tyle, co Krzysztof Zalewski. Pomyślałem więc, że zaproszenie go na featuring może okazać się trafionym pomysłem. Nie pomyliłem się” – dodaje Skubas.

Krzysztof Zalewski
materiały promocyjne

Ten polski duet ma wielu fanów. Skubas i Krzysztof Zalewski połączyli siły w nowym utworze Rdza, któremu towarzyszy również teledysk. Zobacz także 7 mocnych miniseriali do obejrzenia w weekend Pruderyjni widzowie „Oppenheimera”? Sceny stosunku wciąż wywołują dyskusję TikTok Music nadciąga. Czeka nas streamingowa rewolucja? Skubas i Krzysztof Zalewski z nowym utworem Rdza to kolejny utwór […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →