Kwiat Jabłoni i Stach Bukowski – powstał teledysk do utworu „Noc”


20 października 2020

Podziel się newsem:

Stach Bukowski wbrew temu, jak brzmi, to nie solista, a trzyosobowy zespół, który brzmieniem swojej muzyki mile łechcze wszystkich, spragnionych oldschoolu. Dziś w samo południe ukazał się teledysk do numeru Noc, który grupa nagrała wspólnie z duetem Kwiat Jabłoni.

Stach Bukowski – dziedzice rock’n’rolla

Szybki strzał dla tych, którzy jeszcze nie słyszeli o tym zespole: są młodzi, zdolni, a w marcu tego roku wydali swoją pierwszą płytę, Czerwony Suv. W obszarze ich muzycznych zainteresowań leży rock, tylko nie taki nudny, wyszurany i powyciągany, jak ten słynny beżowy sweter Kurta Cobaina. Nowe czasy, to w końcu nowe rozwiązania, tak więc Stach Bukowski gra niby po staremu, ale na zasadach w pełni dostosowanych do współczesności. Czyli: pomysłowo. Są przestery, silny retro vibe, a poza tym mgiełka porozumienia z gatunkiem, który według wszystkich prognoz znajduje się w silnym odwrocie.

Stach Bukowski
fot. Wiktor Franko

Stach Bukowski i Kwiat Jabłoni, czyli jak 1+2 równa się 5

Powyższa suma to oczywiście współpraca Kasi i Jacka Sienkiewiczów, Stacha Bukowskiego, Roberta Ostoi-Lniskiego oraz Agnieszki Kamińskiej. Właściwie, może to być też ocena całościowa tego projektu, jeżeli tylko przyjmiemy skalę studencką. Sam numer już od wypuszczenia płyty stanowił jeden z tych kawałków typowo pod nóżkę, refren wkręcał się prędko, a później, gdy już się w głowie zatrzymał, długo nie chciał z niej wypaść. Teledysk dopełnia obrazu i jeszcze bardziej podbija klimat rodem z USA – gdzieś z czterdzieści lat temu.

Stach Bukowski ft. Kwiat Jabłoni – Noc

Stach Bukowski & artyści Fonobo Pitcher

Dobrze się tego słucha, dobrze się to ogląda. Może bez zdradzania zbędnych szczegółów – poza tym miłym wizualnie sznytem amerykańskiej produkcji dla young adults – ale warto też wspomnieć, że w teledysku gościnnie pojawiają się wschodzące gwiazdy Fonobo Label. Kamil Kempiński, Faustyna Maciejczuk, Agata Radziszewska, KIWI, zespół Jelsa oraz Under The Shower dostali swoje przysłowiowe pięć minut i kolejną okazję do pracy przed kamerą. Ruch sprytny marketingowo i wizerunkowo faktycznie wyszedł tu na dobre. Stach Bukowski się sprawdził, podobnie jak artyści Fonobo Pitcher. Szkoda tylko, że na planie zabrakło Kwiatu Jabłoni. Może kolejny pojedynek o tytuł króla donutów rozegra się między Stachem, a Kasią i Jackiem – już prywatnie?

Stach Bukowski

zdjęcie główne: fot. Wiktor Franko

Stach Bukowski wbrew temu, jak brzmi, to nie solista, a trzyosobowy zespół, który brzmieniem swojej muzyki mile łechcze wszystkich, spragnionych oldschoolu. Dziś w samo południe ukazał się teledysk do numeru Noc, który grupa nagrała wspólnie z duetem Kwiat Jabłoni. Stach Bukowski – dziedzice rock’n’rolla Szybki strzał dla tych, którzy jeszcze nie słyszeli o tym zespole: […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50-500 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →