Kwiat Jabłoni wydaje album „Mogło być nic” na ekologicznym winylu


21 kwietnia 2021

Podziel się newsem:

Na albumie Mogło być nic Kwiatu Jabłoni nie brakuje ekologicznych akcentów. Nie dziwi więc fakt, że zespół przy wydaniu winyla zdecydował się na rozwiązania przyjazne środowisku.

Mogło być nic to drugi album Kwiatu Jabłoni, który ujrzał światło dzienne 5 lutego 2021 roku. Na wydawnictwie znalazło się jedenaście autorskich kompozycji, które powstały we współpracy z producentem Wojtkiem Urbańskim.

Kwiat Jabłoni i ich album Mogło być nic na eko winylu

Na 28 maja zaplanowana jest premiera albumu na podwójnym winylu. Kasia i Jacek Sienkiewiczowie wielokrotnie udowadniali, że los planety nie jest im obojętny, więc nadchodzące wydawnictwo powstało w ekologiczny sposób.

Do produkcji albumu zespół wybrał ekologiczny papier z recyklingu. Nie został on pokryty folią nabłyszczającą, ani matującą. Krążki zostały wykonane ze zmieszanych skrawków płyt winylowych, będących odpadem pochodzącym z wielu różnych produkcji – dzięki temu każda płyta wygląda nieco inaczej. Do wydawnictwa dołączone są dwa plakaty. Całość chroni biodegradowalna koperta foliowa wykonana z mączki kukurydzianej.

Płytę można zamawiać w przedsprzedaży pod tym linkiem.

Kwiat Jabłoni Mogło być nic eko winyl
Kwiat Jabłoni – Mogło być nic – ekologiczny winyl

LP1
Strona A

 1. Buka
 2. Mogło być nic
 3. Drogi proste

Strona B

 1. Byle jak
 2. Nie ma mnie
 3. Kometa

LP2
Strona A

 1. Zaczniemy od zera
 2. Maska
 3. Bankiet

Strona B

 1. Wyjście z bankietu
 2. Przezroczysty świat
 3. Idzie zima (bonus track)

Sprawdź także: Kwiat Jabłoni redefiniuje pojęcie syndromu drugiej płyty – wywiad


Artyści coraz częściej decydują się na wydawanie swojej muzyki w sposób bardziej przyjazny środowisku. Pierwszym w Polsce eko winylem może pochwalić się Natalia Przybysz, która w ten sposób wydawała swój ostatni album Jak Malować Ogień.

Na albumie Mogło być nic Kwiatu Jabłoni nie brakuje ekologicznych akcentów. Nie dziwi więc fakt, że zespół przy wydaniu winyla zdecydował się na rozwiązania przyjazne środowisku. Mogło być nic to drugi album Kwiatu Jabłoni, który ujrzał światło dzienne 5 lutego 2021 roku. Na wydawnictwie znalazło się jedenaście autorskich kompozycji, które powstały we współpracy z producentem […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.