Wojtek Urbański i Ania Dąbrowska w utworze promującym nowy serial „Rysa”

Obserwuj nas na instagramie:

Rysa to utwór promujący nowy serial stacji ANX o tym samym tytule. W piosence wyprodukowanej przez Wojtka Urbańskiego słyszymy również Anię Dąbrowską.

Wojtek Urbański – najpopularniejszy polski producent muzyczny 2021 roku

Zdaje się, że Wojtek Urbański to ostatnio najbardziej rozchwytywany producent muzyczny na polskiej scenie. Tylko w tym roku zdążył już wydać kilka hitów spod swojego warsztatu, chociażby Oczko w głowie z Tymkiem i Kubą Karasiem, czy najnowszy singiel Macieja Musiałowskiego i Julii WieniawyZabierz tę miłość, który podbija kartę na czasie na YouTube. To również on czuwał nad nagraniami na najnowszy album Kwiatu JabłoniMogło być nic. Do tego wraz z Krzysztofem Gonciarzem założył wytwórnię Dyspensa Records, w ramach której reaktywował swój muzyczny kolektyw – RYSY. Wojtek, czy Ty masz jeszcze czas na sen???

Wojtek Urbański i Ania Dąbrowska w utworze promującym nowy serial "Rysa"
Wojtek Urbański

Mam co do tego spore wątpliwości, bowiem artysta właśnie podzielił się informacją, że poza tym, co wymieniłam powyżej (a to zaledwie wierzchołek gry lodowej, na którą składają się ostatnie muzyczne poczynania Wojtka), jest również odpowiedzialny za soundtrack do nowego serialu kanału telewizyjnego AXNRysa.

Wojtek Urbański odpowiedzialny za ścieżkę dźwiękową do serialu Rysa

Album z muzyką skomponowaną przez Wojtka Urbańskiego do serialu Rysa ukaże się już 9 kwietnia nakładem wytwórni U Know Me Records. Jak pisze sam autor:

Muzyka do serialu Rysa to połączenie świata elektroniki i współczesności z tradycyjnym instrumentarium i ludowymi akcentami. Po jednej stronie mamy syntezatory, głębokie basy i szerokie przestrzenie, charakterystyczne dla muzyki elektronicznej i bliskie mojemu stylowi muzycznemu. W kontrze do tych elementów użyłem jednak tradycyjnych instrumentów, takich jak lira korbowa, piszczałki, flety oraz instrumenty smyczkowe. Chciałem aby dwoistość tej muzyki oddawała podwójne życie głównej bohaterki serialu. Żyje ona w pewnym rozdwojeniu jaźni, w świecie “dziennym”, który zna i pamięta, ale również “nocnym”, który dzieje się poza jej świadomością. Poprzez muzykę starałem oddać charakter obu tych światów, w jednym z nich dotykając bardzo mrocznych i ciężkich emocji. Do nagrania tych utworów zaprosiłem eksperta muzyki tradycyjnej Sebastiana Wielądka (liry korbowe, piszczałki, flety) oraz wybitnych skrzypków Stanisława Słowińskiego i Agnieszkę Świgut.

Wojtek Urbański – Rysa (oryginal soundtrack), tracklista albumu

 1. Morning After
 2. Haj
 3. Crux
 4. Fake Friends
 5. Rysa (Title Theme)
 6. Mother`s Theme
 7. Solutions
 8. Flashbacks
 9. Peter`s Theme
 10. On The Boat
 11. Monika`s Theme
 12. Anxiety
 13. Bad Trip
 14. Happy End
Wojtek Urbanski i Ania Dąbrowska w utworze promującym nowy serial "Rysa"
Wojtek Urbański – Rysa (oryginal soundtrack), okładka albumu

Wojtek Urbański i Ania Dąbrowska w utworze Rysa

Przedsmak tego, co czeka na nadchodzącym albumie Wojtka Urbańskiego możemy usłyszeć w jego najnowszym singlu. Utwór jest jednocześnie piosenką promującą serial Rysa. Poza kompozycją producenta słyszymy tu również wokal Ani Dąbrowskiej. Posłuchajcie!

Urbanski – Rysa feat. Ania Dąbrowska


Nowy serial kryminalny Rysa. Premiera już za chwilę w AXN

Najnowszy serial produkcji AXN, Rysa, to pierwsza część cyklu kryminalnego autorstwa Igora Brejdyganta, będącego połączeniem kryminału z thrillerem psychologicznym. Historia opiera się na bolesnych doświadczeniach głównej bohaterki, które okazują się być jednocześnie największą zagadką. W opisie serialu czytamy:

Monika Brzozowska, policjantka pracująca w warszawskim wydziale zabójstw, stara się wygrać z dręczącymi ją lękami i ocalić samą siebie. Kobieta, w miarę prowadzenia dochodzenia w sprawie serii morderstw, zaczyna trafiać na tropy prowadzące do niej samej. Bohaterka przeczuwa, że w sprawie chodzi o coś więcej niż zwykłe porachunki.

W serialu Rysa zobaczymy między innymi Julię Kijowską, Macieja Zakościelnego, Dawida Ogrodnika, Zbigniewa Zamachowskiego oraz Kingę Preis. Premiera telewizyjna serialu już 13 kwietnia o 22:00 w ANX. Nie przegapcie!

Rysa – zobacz zwiastun serialu

Rysa to utwór promujący nowy serial stacji ANX o tym samym tytule. W piosence wyprodukowanej przez Wojtka Urbańskiego słyszymy również Anię Dąbrowską. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Wojtek Urbański […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →