Gonciarz i Urbanski założyli własną wytwórnię muzyczną


23 grudnia 2020

Obserwuj nas na instagramie:

Gonciarz nie przestaje nas w tym roku zaskakiwać. Właśnie wyznał, że wraz z producentem, Wojtkiem Urbańskim założył wytwórnię muzyczną Dyspensa Records.

Gonciarz założył label muzyczny z Wojtkiem Urbańskim

Gonciarz dopiero co zapowiedział preorder świątecznej płyty z nietypowymi kolędami, którą nagrał wraz z Pawbeatsem, a już dzieli się kolejną, muzyczną odsłoną swojej działalności. W najnowszym filmie WYZNANIE opowiedział o swojej współpracy z producentem, Wojtkiem Urbańskim oraz o ich nowym, wspólnym projekcie – wytwórni Dyspensa Records.

To zupełnie nowa, niezależna wytwórnia na polskim rynku. Szczegóły jej powstania, poznania się Wojtka Urbańskiego i Gonciarza oraz najbliższych planów ich wspólnego labelu poznacie w poniższym filmie:

Czym będzie Dyspensa Records – wytwórnia Gonciarza i Urbanskiego?

Sam Wojtek Urbański, topowy polski producent i współzałożyciel kolektywu Rysy, napisał na swoich socjal mediach:

Założyliśmy z Krzysiem Gonciarzem DYSPENSA RECORDS. Od lat blisko współpracujemy, mamy mega przelot artystyczny, teraz idziemy o krok dalej. Będziemy wydawać muzykę, tworzyć klipy, wspomagać budowanie wizerunku medialnego. Ruszamy też z publishingiem muzycznym, który ma dostarczać i licencjonować muzykę z naszego katalogu na potrzeby filmu i reklamy.

Z kolei Krzysztof Gonciarz dodaje:

Chcemy szukać i promować nowych artystów, oraz dawać im wsparcie produkcyjne i artystyczne. Będziemy iść trochę z prądem, a trochę pod prąd, wydając muzykę nieoczywistą i dziwną, a jednocześnie mającą ogromny potencjał do szerszego zaistnienia. Jako Tofu Media staramy się poruszać ludzi na gruncie produkcji wizualnej i treści internetowych, a teraz dzięki partnerstwie z Wojtkiem otwieramy się na świat dźwięku.

Obaj twórcy nie ukrywają, że zamierzają sporo namieszać na polskim rynku muzycznym, a granice ich działań wybiegają daleko poza granice Polski, między innymi do Japonii, gdzie Wojtek z Gonciarzem poznali się kilka lat temu.

Dyspensa Records Gonciarz Urbanski
Gonciarz & Urbanski – Dyspensa Records

Dyspensa Records startuje! Zamów pierwszy preorder-niespodziankę!

Odważni i oddani fani twórczości tej dwójki mogą już teraz zamówić pierwszy preorder Dyspensa Records. Jest to album o intrygującym tytule 4GET, na okładce którego znalazła się imponująca grafika autorstwa Tymka Borowskiego.

Dyspensa Records Gonciarz Urbanski
“4GET” – okładka albumu

I to na razie tyle, ile wiemy o nadchodzącym, debiutanckim wydawnictwie wytwórni Gonciarza i Urbańskiego. Więcej szczegółów, w tym autora płyty, singiel oraz dokładną datę premiery wydawnictwa poznamy 31 grudnia. Jeden z jego przedsmaków jest już teraz dostępny tutaj:

Więcej teaserów nadchodzącej płyty Dyspensy szukajcie w powyższym filmie Gonciarza, na Instagramie labelu oraz na Instagramie Urbańskiego. Preorder jest dostępny w wersji CD oraz na winylu pod tym linkiem. To co, zaufacie Dyspensa Records i zamówicie album w ciemno?

Gonciarz nie przestaje nas w tym roku zaskakiwać. Właśnie wyznał, że wraz z producentem, Wojtkiem Urbańskim założył wytwórnię muzyczną Dyspensa Records. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w remiksie […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →