fot. materiały prasowe

“Tribute to Krzysztof Krawczyk”. Ikona wiecznie żywa dzięki nowym wykonaniom


29 sierpnia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Tribute to Krzysztof Krawczyk. Urbański Orkiestra i Goście, czyli jak nie stracić minionego doświadczenia. Koncerty na Męskim Graniu były wyjątkowe, tak samo jak płyta, będąca ich zapisem.

“Tribute to Krzysztof Krawczyk”: takich rzeczy lepiej nie omijać

Tegoroczne Męskie Granie rozrosło się do dwudniowego festiwalu w ośmiu miastach w całej Polsce. W trzech z nich (Katowicach, Wrocławiu i Żywcu) można było usłyszeć na żywo specjalny projekt Tribute to Krzysztof Krawczyk. Za jego koordynację odpowiada Wojtek Urbański – ten z duetu RYSY, ten co współpracuje z Tymkiem, ten co robił rzeczy z Brodką i Michałem Aniołem, ten od Rojsta, ten, co od lat siedzi w branży, a jego nazwisko powinno być co najmniej znajome, z tego czy innego powodu.

Wojtek Urbański do swojego projektu zaprosił gości i tak podczas trzech odsłon Męskiego Grania utwory Krzysztofa Krawczyka wybrzmiały w nietypowej oprawie z udziałem: Macieja Maleńczuka, Artura Rojka, Błażeja Króla i Natalii Szroeder, braci Kacperczyk, Smolika, Piotra Zioły, Grubsona, IGO, Miuosha, Skubasa i Natalii Grosiak, WalusiaKraksyKryzys, Macieja Musiałowskiego, Jareckiego, Baascha, Marceliny oraz Jucho.

Rzecz jedyna w swoim rodzaju? Z pewnością. Doskonale więc, że można będzie do niej wrócić lub przeżyć ją po prostu po raz pierwszy.

Przeczytaj: Męskie Granie 2022: Orkiestra zrobiła to, co umie najlepiej [relacja]

tribute to krzysztof krawczyk album premiera
fot. materiały prasowe

Wojtek Urbański – TAKIEGO hołdu dla Krawczyka jeszcze nie było

Na płycie znalazły się nowe interpretacje przebojów Krzysztofa Krawczyka, między innymi: Chciałem być, Mój przyjacielu, Parostatek czy Bo jesteś ty. Wielowymiarowe aranżacje tych hitów są dziełem Wojtka Urbańskiego i pozwoliły niemalże klasycznym dziś kompozycjom wybrzmieć w 2022 roku świeżo, inaczej, jednocześnie z zachowaniem szacunku do oryginału.

Album ukazał się 30 września. Tribute to Krzysztof Krawczyk. Urbański Orkiestra i Goście można zamawiać na stronie nowaplyta.pl. Można też posłuchać poniżej:

Tribute to Krzysztof Krawczyk. Urbański Orkiestra i Goście, czyli jak nie stracić minionego doświadczenia. Koncerty na Męskim Graniu były wyjątkowe, tak samo jak płyta, będąca ich zapisem. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →