fot. materiały prasowe

„Tribute to Krzysztof Krawczyk”. Ikona wiecznie żywa dzięki nowym wykonaniom


29 sierpnia 2022

Podziel się newsem:

Tribute to Krzysztof Krawczyk. Urbański Orkiestra i Goście, czyli jak nie stracić minionego doświadczenia. Koncerty na Męskim Graniu były wyjątkowe, tak samo jak płyta, będąca ich zapisem.

„Tribute to Krzysztof Krawczyk”: takich rzeczy lepiej nie omijać

Tegoroczne Męskie Granie rozrosło się do dwudniowego festiwalu w ośmiu miastach w całej Polsce. W trzech z nich (Katowicach, Wrocławiu i Żywcu) można było usłyszeć na żywo specjalny projekt Tribute to Krzysztof Krawczyk. Za jego koordynację odpowiada Wojtek Urbański – ten z duetu RYSY, ten co współpracuje z Tymkiem, ten co robił rzeczy z Brodką i Michałem Aniołem, ten od Rojsta, ten, co od lat siedzi w branży, a jego nazwisko powinno być co najmniej znajome, z tego czy innego powodu.

Wojtek Urbański do swojego projektu zaprosił gości i tak podczas trzech odsłon Męskiego Grania utwory Krzysztofa Krawczyka wybrzmiały w nietypowej oprawie z udziałem: Macieja Maleńczuka, Artura Rojka, Błażeja Króla i Natalii Szroeder, braci Kacperczyk, Smolika, Piotra Zioły, Grubsona, IGO, Miuosha, Skubasa i Natalii Grosiak, WalusiaKraksyKryzys, Macieja Musiałowskiego, Jareckiego, Baascha, Marceliny oraz Jucho.

Rzecz jedyna w swoim rodzaju? Z pewnością. Doskonale więc, że można będzie do niej wrócić lub przeżyć ją po prostu po raz pierwszy.

Przeczytaj: Męskie Granie 2022: Orkiestra zrobiła to, co umie najlepiej [relacja]

tribute to krzysztof krawczyk album premiera
fot. materiały prasowe

Wojtek Urbański – TAKIEGO hołdu dla Krawczyka jeszcze nie było

Na płycie znalazły się nowe interpretacje przebojów Krzysztofa Krawczyka, między innymi: Chciałem być, Mój przyjacielu, Parostatek czy Bo jesteś ty. Wielowymiarowe aranżacje tych hitów są dziełem Wojtka Urbańskiego i pozwoliły niemalże klasycznym dziś kompozycjom wybrzmieć w 2022 roku świeżo, inaczej, jednocześnie z zachowaniem szacunku do oryginału.

Album ukazał się 30 września. Tribute to Krzysztof Krawczyk. Urbański Orkiestra i Goście można zamawiać na stronie nowaplyta.pl. Można też posłuchać poniżej:

Tribute to Krzysztof Krawczyk. Urbański Orkiestra i Goście, czyli jak nie stracić minionego doświadczenia. Koncerty na Męskim Graniu były wyjątkowe, tak samo jak płyta, będąca ich zapisem. Zobacz także FiQuality to (nie)śmieszny żart, który czym prędzej powinien doczekać się puenty Ubisoft nie będzie mnie wodzić za nos. Powrót do korzeni „Assassin’s Creed” to zagrywka pod […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →