Krzysztof Krawczyk trafi na mały ekran. Powstanie serial biograficzny o zmarłym artyście


21 czerwca 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Krzysztof Krawczyk to postać absolutnie ikoniczna dla naszej kultury. Artysta był łącznikiem między pokoleniami, a jego koncerty do końca przyciągały tłumy. Menadżer wokalisty właśnie zapowiedział, że wkrótce, oprócz biografii króla polskiej piosenki, powstanie również serial oparty na jego życiu i doświadczeniach.

Krzysztof Krawczyk doczeka się literackiego wspomnienia

Artysta zmarł nagle 5 kwietnia tego roku. Informacja prędko obiegła media społecznościowe i początkowo bardzo trudno było w nią uwierzyć. Krzysztof Krawczyk to osoba, która po prostu była – od zawsze – na polskiej scenie muzycznej i nagły jego brak zdawał się nie do przyjęcia. Andrzej Kosmala, menadżer oraz prywatnie przyjaciel wokalisty nadal zajmuje się jego dziedzictwem, publikuje wpisy na temat jego życia ora twórczości oraz dba o jego pamięć.

Jak podaje Super Express, Kosmala pisze książkę biograficzną o zmarłym muzyku. Będzie ona łączyła wątki prywatne z zawodowymi i przedstawi historię życia oraz kariery artysty.

Ta książka to kontynuacja biografii “Krzysztof Krawczyk. Życie jak wino”

– zdradził
Krzysztof Krawczyk nie żyje. Zmarł w wieku 74 lat
fot. materiały prasowe

Krzysztof Krawczyk – król polskiej muzyki trafi na mały ekran

To jednak nie koniec rewelacji. Prócz biografii w formie książkowej, planowana jest również serialowa adaptacja historii Krzysztofa Krawczyka. “Garściami życie brać”, śpiewał artysta w jednym ze swoich przebojów i podług tego też żył – przeniesienie jego perypetii na mały ekran może więc okazać się po pierwsze – hitem, po drugie – wyzwaniem.

Przeczytaj: Żarty na bok, bo Krzysztofowi Krawczykowi należy się szczere pożegnanie

Jeszcze za życia Krawczyka prowadziłem rozmowy. Są nawet napisane trzy pierwsze odcinki na podstawie książki biograficznej “Krzysztof Krawczyk. Życie jak wino”. Rozmowy trwają nadal. Jest kolejka chętnych producentów, reżyserów i scenarzystów do zrobienia serialu i filmu fabularnego

– wyjawił Andrzej Kosmala

Krzysztof Krawczyk – Chciałem być

Nie wiadomo jeszcze, kto miałby wcielić się w rolę Krzysztofa Krawczyka. Prawdopodobnie zagra go kilku aktorów, ponieważ serial ma przedstawiać cały okres jego życia. Jak sądzicie, kto sprawdziłby się w roli artysty w największym okresie popularności jego muzyki?

Krzysztof Krawczyk to postać absolutnie ikoniczna dla naszej kultury. Artysta był łącznikiem między pokoleniami, a jego koncerty do końca przyciągały tłumy. Menadżer wokalisty właśnie zapowiedział, że wkrótce, oprócz biografii króla polskiej piosenki, powstanie również serial oparty na jego życiu i doświadczeniach. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →