Igor Herbut zasila nadchodzący album Miuosha „Pieśni Współczesne”

Podziel się newsem:

Mantra to najnowszy singiel promujący nadchodzący album Miuosha – Pieśni Współczesne. Tym razem na wokalu słyszymy Igora Herbuta.

Miuosh wyda album, jakiego w Polsce jeszcze nie było. Raper łączy tradycję ze współczesnością

Miuosh zawiesił sobie poprzeczkę naprawdę wysoko. Jego nadchodzący album Pieśni Współczesne to wyjątkowy projekt sięgający korzeni muzyki ludowej, w ramach którego katowicki raper połączył siły z Zespołem Pieśni i Tańca „Śląsk”. W opisie tego albumu czytamy:

„Pieśni współczesne” – wspólny album Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” i Miuosha to projekt przełomowy, w którym niesamowity potencjał jednego z najstarszych i najbardziej docenianych zespołów folklorystycznych w Polsce i Europie kontrastuje z muzyką miejską, współczesną i korzystająca z zupełnie innych form wyrazu niż klasyczna. Miuosh jest autorem całości muzyki i wszystkich tekstów, które to jednak śmiało sięgają do tradycji ludowych tożsamych „Śląskowi”, a podsycone lokalną mitologią i świeżym spojrzeniem na sprawy ludzkie, tworzą opowieść o ludziach ziemi zmagającej się z teraźniejszymi problemami, jednocześnie nie zapominającymi o szacunku dla tradycji.

Miuosh - Pieśni Współczesne
Miuosh – „Pieśni Współczesne”, okładka albumu

Wokalna plejada gwiazd na nowym albumie Miuosha i Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”

To jednak nie wszystko, bowiem Pieśni Współczesne uświetnią dodatkowo swoimi głosami najciekawsi reprezentanci współczesnej muzyki rozrywkowej i klasycznej w naszym kraju, tacy jak: Błażej Król, Bela Komoszyńska, Ralph Kaminski, Igor Herbut, Natalia Grosiak, Julia Pietrucha, Tomasz Organek, Jakub Józef Orliński, Andrzej Smolik, Marcin Wyrostek, Kora czy duet Kwiat Jabłoni.

Poznaliśmy już dwie zapowiedzi tego niecodziennego projektu: utwór Doliny z udziałem Jakuba Józefa Orlińskiego i Marcina Wyrostka oraz Zmierzch w wykonaniu Kwiatu Jabłoni.

Kwiat Jabłoni – Zmierzch z albumu Miuosh x Zespół Śląsk – Pieśni Współczesne

Igor Herbut i jego Pieśń Współczesna

Dziś otrzymaliśmy dodatkowo Pieśń VI w postaci utworu Mantra, w którym słyszymy Igora Herbuta. Z tego połączenia nie mogło wyjść nic innego, jak piękna, poruszająca i przesiąknięta emocjami kompozycja, wzbogacona fortepianem Herbuta, w której nie zabrakło również fragmentów zaśpiewanych w ojczystym dla Igora języku łemkowskim. Całość uświetnił dodatkowo piękny teledysk utrzymany w stylistyce retro, za którego reżyserię odpowiada Mateusz Znaniecki. Zobaczcie efekty!

Miuosh pisze o współpracy z Igorem Herbutem:

Igor zawsze był dla mnie jedną z najciekawszych osób na naszej scenie – podchodził do swojej muzyki bez kalkulacji i kompromisów. Od dawna czekałem na moment, w którym poczuję, że mogę do niego zadzwonić i zaprosić go do współpracy przy czymś nieszablonowym. „Mantra” opowiada o przywiązaniu, oddaniu i przynależności – o wartościach, którym obaj hołdujemy.

Z kolei sam Igor dodaje:

Dziękuję Miuosh! To ogromna przyjemność! I wierze, że tak jak my czuliśmy ciary przy tym utworze, inni tez je będą mieli!

Miuosh x Zespół Pieśni i Tańca Śląsk – Pieśni Współczesne. Kiedy premiera albumu?

Album Pieśni Współczesne ujrzy światło dzienne 24 września 2021 roku. Preorder płyty w wyjątkowym, ekskluzywnym wydaniu możecie zamawiać na stronie piesniwspolczesne.com. Nie przegapcie!

Mantra to najnowszy singiel promujący nadchodzący album Miuosha – Pieśni Współczesne. Tym razem na wokalu słyszymy Igora Herbuta. Miuosh wyda album, jakiego w Polsce jeszcze nie było. Raper łączy tradycję ze współczesnością Miuosh zawiesił sobie poprzeczkę naprawdę wysoko. Jego nadchodzący album Pieśni Współczesne to wyjątkowy projekt sięgający korzeni muzyki ludowej, w ramach którego katowicki raper […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Bilety na koncerty Lato w Plenerze

Biletomat.pl
30 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →