“Kolorowy wiatr” w wykonaniu Krzysztofa Zalewskiego i Smolika promuje nową serię przyrodniczą BBC Earth

Obserwuj nas na instagramie:

Z okazji premiery nowej serii przyrodniczej Planeta doskonała na BBC Earth, Krzysztof Zalewski i Smolik postanowili tchnąć nowe życie w utwór Kolorowy wiatr z filmu Pocahontas. Posłuchajcie.

Kolorowy wiatr to cover utworu Colors of the Wind z filmu animowanego Pocahontas z 1995 roku. W polskiej wersji językowej zaśpiewała go Edyta Górniak. Piosenka dla wielu z nas była pierwszym manifestem ekologicznym i muzycznym hołdem oddanym naturze.

Krzysztof Zalewski i Smolik we współpracy z BBC Earth

Dziś Kolorowy wiatr zyskał nowe życie. Wszystko za sprawą nowej serii przyrodniczej BBC Earth, Planeta doskonała. Na jej potrzeby Krzysztof Zalewski we współpracy ze Smolikiem stworzyli nową aranżację utworu. Zestawiony z ujęciami z serii, pokazuje, że aby przetrwać musimy przypomnieć sobie, jak żyć w harmonii z naturą.

Nie wyobrażam sobie utworu, który lepiej oddawałby przesłanie najnowszej serii BBC Earth mówiącej o tym, że wszystkie siły natury działają w sposób doskonały i nawet swą niszczycielską działalność potrafią zrównoważyć tak, by umożliwiać życie setkom tysięcy gatunków roślin i zwierząt, a także nam ludziom. Choć wobec ogromu natury zdajemy się być dość mali, to w naszych rękach jest dziś walka o jej przetrwanie. Mam nadzieję, że dzięki nowej aranżacji utworu wypracowanej wspólnie ze Smolikiem dotrzemy z tym ważnym przesłaniem jak najszerzej

Krzysztof Zalewski

Krzysztof Zalewski (prod. Smolik) – Kolorowy wiatr

Planeta doskonała to seria przyrodnicza z narracją Sir Davida Attenborough, która pokazuje, jak ważna dla wszystkich istnień na Ziemi jest równowaga. Jest ona możliwa dzięki temu, że siły natury wulkany, światło słoneczne, pogoda czy oceany, mają zarówno życiodajną, jak i destrukcyjną moc. To samo tyczy człowieka.

Oceany, światło słoneczne, pogoda i wulkany – wspólnie te potężne, choć delikatne siły pozwalają życiu rozkwitać w zadziwiającej różnorodności. Sprawiają, że Ziemia jest naprawdę wyjątkowa – jest planetą doskonałą. Nasza planeta to jedyny wśród miliardów innych planet świat tętniący życiem. Ale teraz, na oblicze Ziemi zaczyna wpływać nowa dominująca siła: człowiek. Aby ochronić naszą idealną planetę, musimy mieć pewność, że ta siła stanie po stronie dobra.

Sir David Attenborough

Planetę doskonałą można oglądać na antenie BBC Earth w każdą niedzielę o 11:00. Pierwszy odcinek miał swoją premierę 31 stycznia.

Z okazji premiery nowej serii przyrodniczej Planeta doskonała na BBC Earth, Krzysztof Zalewski i Smolik postanowili tchnąć nowe życie w utwór Kolorowy wiatr z filmu Pocahontas. Posłuchajcie. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →