Królowi zbyt dobrze idzie. Utwór z Grzegorzem Skawińskim już dostępny


15 września 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Król podzielił się singlową wersją utworu ZBYT DOBRZE CI IDZIE, który pochodzi z ostatniego krążka artysty – DZIĘKUJĘ. Błażeja wsparł Grzegorz Skawiński.

Błażej zmierza ku tronowi

Król od dłuższego czasu jest na fali wznoszącej i nic nie wskazuje na to, żeby coś miało się zmienić. Po delikatnym wejściu w mainstream, Błażej raczej zamierza w nim zostać. Zachowuje jednak przy tym wszystkim pierwiastek alternatywy, pokazując jednocześnie, jak w Polsce robi się poezję śpiewaną. Na tym polu naprawdę ciężko mu dorównać. Ciężko sklasyfikować, co tak naprawdę dominuje w twórczości gorzowskiego artysty, ale śmiało stwierdzić można, że jest jednym z najciekawszych i najbardziej charakterystycznych obecnie muzyków na estradach kraju nad Wisłą. Charyzmatyczny, dziki, a jednocześnie poukładany w tym, co robi – zarówno w studiu, jak i przed publicznością – Król sięgnął po chyba mój ulubiony kawałek z płyty DZIĘKUJĘ. Chociaż ten jeszcze nie zdążył się zestarzeć, to razem z Grzegorzem Skawińskim, artysta w ciekawy sposób go odświeżył.

Królowi zbyt dobrze idzie. Utwór z Grzegorzem Skawińskim już dostępny
ZBYT DOBRZE CI IDZIE – okładka singla

Tygrysy pokazują pazury

Trzeba przyznać, że Król + Grzegorz Skawiński to dosyć nietypowe połączenie. A przynajmniej takim się ono wydaje. Wokalista zespołu Kombii zaznaczył swój występ w singlowej wersji ZBYT DOBRZE CI IDZIE dzięki gitarowym wstawkom, które nadały utworowi nieco ostrzejszego wyrazu i sprawiły, że pokazał muzyczne pazury. To jest to, co tygrysy lubią najbardziej. Nie jest to jedyna, nietypowa współpraca Skawy w ostatnim czasie. Muzyk złapał wspólne fale także z Sariusem Skawiński uświetnił swoimi riffami kawałek Bard, który Mariusz nagrał w hołdzie dla Gienka Loski.

A my zachęcamy do zapoznania się nie tylko z nową wersją ZBYT DOBRZE CI IDZIE, ale także z teledyskiem w reżyserii Mateusza Białęckiego!

król – ZBYT DOBRZE CI IDZIE (feat. Grzegorz Skawiński), zobacz teledysk

Król nawiedzi Katowice

Błażej Król wraz zespołem już 2 października zagra w Katowicach. Koncert odbędzie się na Dziedzińcu Fabryki Porcelany. Bilety są dostępne do kupienia na stronie Biletomat.pl.

Król podzielił się singlową wersją utworu ZBYT DOBRZE CI IDZIE, który pochodzi z ostatniego krążka artysty – DZIĘKUJĘ. Błażeja wsparł Grzegorz Skawiński. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Błażej zmierza […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →