Michał Pawusz

Miuosh, Zespół Śląsk, Ralph Kaminski i ich „Imperium” – oto kolejna „Pieśń współczesna”


09 września 2021

Podziel się newsem:

Miuosh i Zespół Śląsk podzielili się kolejnym utworem ze wspólnej płyty – Pieśni współczesne. Imperium z Ralphem Kaminskim już w dostępne.

Granice? Dla Miuosha nie istnieją

Miuosh skutecznie podsyca ogień, który rozpalił w związku z wyjątkowym albumem, jakim są Pieśni współczesne. Raper z każdym nowym projektem zaskakuje, przekracza granice, które wcześniej sam wyznaczył i pokazuje, że nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. Krążek Pieśni współczesne jest wydawnictwem wyjątkowym z co najmniej dwóch powodów: po pierwsze, płyta powstała przy współpracy z Zespołem Pieśni i Tańca Śląsk – jednym z najstarszych i najbardziej docenionych zespołów folklorystycznych nie tylko w Polsce, ale i Europie.

Raz na milion lat dochodzi do odłamu planetoid, swoistego zderzenia, które niesie za sobą niezliczone konsekwencje. Strumienie biegu czasu i nieskończone ilości miejsc przenikają się ze sobą w piękny i nieobliczalny sposób, zmieniając zastałe światy. Między pokryte najdostojniejszą rdzą szacunku symbole, wierzenia i tradycje wkrada się coś im obcego. Razem tworzą nowe. Ten album to ten moment – raz na milion lat

– pisze o płycie Miuosh

Po drugie, Miłosz Borycki zrezygnował tym razem z rapu i wziął na swoje barki ciężar napisania muzyki oraz tekstów, które zaśpiewała plejada wspaniałych gości. Jakby tego było mało, przy tworzeniu tego wyjątkowego wydawnictwa udział brało ponad 140 muzyków i wykonawców, wśród których znaleźli się także Andrzej Smolik oraz akordeonista Marcin Wyrostek. Po utworach Doliny z Jakubem Józefem Orlińskim, Zmierzch z Kwiatem Jabłoni, Mantra z Igorem Herbutem oraz Celina z Julią Pietruchą, teraz przyszedł czas na Ralpha Kaminskiego i Imperium.

Miuosh, Zespół Śląsk, Ralph Kaminski i ich „Imperium” - oto kolejna „Pieśń współczesna”
Imperium – okładka singla

Wyjątkowe inspiracje i przepiękne Włochy

Utwór powstał w wyniku inspiracji, którą Miuosh odnalazł w jednym z najważniejszych dla niego obrazów.

Imperium od początku było dla mnie mocnym wyzwaniem. To pierwszy utwór, który napisałem na podstawie bardzo ważnego dla mnie obrazu, mającego wyjątkowe miejsce w moich wspomnieniach. To też pierwszy utwór z Pieśni Współczesnych, do którego skomponowałem partię chóru – mimowolnie wybrałem, że to właśnie on nieco zdefiniuje resztę tego albumu pod tym względem. No i najważniejsza kwestia – to mój pierwszy kontakt z Ralphem, którego podziwiam od początku jego muzycznych „wykroczeń”. Wcześniej widzieliśmy się może 2-3 razy, przelotnie. Dzięki Imperium mieliśmy okazję się poznać, polubić i zacząć współpracować. To w zasadzie początek… A ten klip to najlepsza definicja wyjątkowości tego wszystkiego co spotyka się w tym projekcie.

– zdradził raper

Piosence towarzyszy także teledysk nakręcony w Wenecji! Za kamerą po raz kolejny stanął Mateusz Znaniecki i trzeba przyznać: nie dość, że utwór piękny, to w dodatku teledysk cieszy oko.

Ralph Kaminski – Imperium (MIUOSH X ZESPÓŁ ŚLĄSK – Pieśni Współczesne), zobacz teledysk

Pieśni współczesne usłyszymy już za moment

Pieśni współczesne trafią do nas już za kilkanaście dni, bo 24 września. Na płycie pojawią się także Bela Komoszyńska, Błażej Król, Natalia Grosiak i Tomasz Organek.

Miuosh i Zespół Śląsk podzielili się kolejnym utworem ze wspólnej płyty – Pieśni współczesne. Imperium z Ralphem Kaminskim już w dostępne. Granice? Dla Miuosha nie istnieją Miuosh skutecznie podsyca ogień, który rozpalił w związku z wyjątkowym albumem, jakim są Pieśni współczesne. Raper z każdym nowym projektem zaskakuje, przekracza granice, które wcześniej sam wyznaczył i pokazuje, […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →