fot. Ania Walterowicz

Takich koncertów jeszcze nie było. Miuosh i Zespół Śląsk wygrywają „Pieśni Współczesne”


28 września 2021

Podziel się newsem:

Miuosh w ścisłej współpracy – choć może bardziej adekwatnym stwierdzeniem byłoby nazwanie tego porozumieniem – z Zespołem Śląsk stworzył jedną z najpiękniejszych płyt ostatnich lat. Projekt zostanie zwieńczony trasą koncertową. Znamy już pierwsze przystanki, na których wybrzmią Pieśni Współczesne.

Miuosh: album zapisany w gwiazdach

Niedawno obchodził swoje dwudziestolecie działalności artystycznej, a w ubiegły piątek ukazała się jego płyta, która być może zostanie wkrótce ochrzczona albumem dziesięciolecia. Projekt Miousha z Zespołem Śląsk zasługuje na wszelkie gratyfikacje, ponieważ jest nie tylko dziełem rzadkim, oryginalnym oraz nietypowym, ale przede wszystkim: skrojonym na miarę, by wzbudzać zachwyt. Pieśni Współczesne to album jednocześnie skromny i arogancki, bardzo podniosły. Estetyczny aż do samych granic dobrego smaku. Jest o krok przed tym, by ten przesadny idealizm uczynił go karykaturalnym, napompowanym, ale zapobiegawczo zatrzymał się w punkcie, który tę wzniosłość wystawia na piedestał.

Raz na milion lat dochodzi do odłamu planetoid, swoistego zderzenia, które niesie za sobą niezliczone konsekwencje. Strumienie biegu czasu i nieskończone ilości miejsc przenikają się ze sobą w piękny i nieobliczalny sposób, zmieniając zastałe światy. Między pokryte najdostojniejszą rdzą szacunku symbole, wierzenia i tradycje wkrada się coś im obcego. Razem tworzą nowe.

Ten album to ten moment – raz na milion lat.

– widnieje w informacji prasowej.

Taki właśnie jest ten album. Mistyczny doświadczony. Fonograficzna nowość, z mentalnością kilku wieków historii i treściami ociekającymi bogactwem dojrzałego artyzmu.

Przeczytaj: Miuosh, Król, Zespół Śląsk i ich wspólne „Wołanie” tuż przed premierą „Pieśni współczesnych”

Miuosh zespół śląsk pieśni współczesne trasa koncertowa bilety
fot. Komplety photography

Pieśni Współczesne wybrzmią na żywo

Już w styczniu, Miuosh wraz z Zespołem Śląsk zagra kilka koncertów, które będą debiutem ich materiału w scenicznych przestrzeniach. Album Pieśni Współczesne zaprezentują na trzech występach w katowickim NOSPRZE.

14 stycznia 2022 – godzina 20.00
15 stycznia 2022 – godzina 20.00
16 stycznia 2022 – godzina 20.00

Recenzja płyty już wkrótce pojawi się na łamach serwisu Rytmy.pl. Nabyć album wciąż można na stronie piesniwspolczesne.com.

„Pieśni współczesne” – wspólny album Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” i Miuosha to projekt przełomowy, w którym niesamowity potencjał jednego z najstarszych i najbardziej docenianych zespołów folklorystycznych w Polsce i Europie kontrastuje z muzyką miejską, współczesną i korzystająca z zupełnie innych form wyrazu niż klasyczna. Miuosh jest autorem całości muzyki i wszystkich tekstów, które to jednak śmiało sięgają do tradycji ludowych tożsamych „Śląskowi”, a podsycone lokalną mitologią i świeżym spojrzeniem na sprawy ludzkie, tworzą opowieść o ludziach ziemi zmagającej się z teraźniejszymi problemami, jednocześnie nie zapominającymi o szacunku dla tradycji.

Wśród zaproszonych gości znajdziemy najciekawszych wykonawców współczesnej muzyki rozrywkowej i klasycznej w naszym kraju, takich jak Błażej Król, Bela Komoszyńska, Ralph Kaminski, Igor Herbut, Natalia Grosiak, Julia Pietrucha, Tomasz Organek, Jakub Józef Orliński, Andrzej Smolik, Marcin Wyrostek, Kora czy duet Kwiat Jabłoni, z towarzyszeniem chóru i orkiestry Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk. Projekt angażuje łącznie ponad 140 muzyków i wykonawców.

Miuosh x Zespół Śląsk – Pieśni Współczesne – odsłuch albumu

Miuosh w ścisłej współpracy – choć może bardziej adekwatnym stwierdzeniem byłoby nazwanie tego porozumieniem – z Zespołem Śląsk stworzył jedną z najpiękniejszych płyt ostatnich lat. Projekt zostanie zwieńczony trasą koncertową. Znamy już pierwsze przystanki, na których wybrzmią Pieśni Współczesne. Miuosh: album zapisany w gwiazdach Niedawno obchodził swoje dwudziestolecie działalności artystycznej, a w ubiegły piątek ukazała […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →