Łukasz Łatanik

Miuosh prezentuje „Stal i beton” we współpracy z Narodowym Centrum Kultury


08 listopada 2021

Podziel się newsem:

Miuosh we współpracy z Narodowym Centrum Kultury nagrał Stal i beton, utwór będący hołdem dla generała Ryszarda Kuklińskiego. Sprawdź szczegóły.

Stal i beton hołdem dla Ryszarda Kuklińskiego

Przyczynkiem powstania Stali i Betonu jest przypadająca na 8 listopada czterdziesta rocznica ucieczki Ryszarda Kuklińskiego z Polski. Jak można przeczytać w opisie utworu:

Stal i beton, inspirowany postacią pułkownika i wydarzeniami z jego życia po roku 1981: zaocznym wyrokiem śmierci wydanym przez sąd wojskowy w Warszawie (1984), życiem w USA i tragicznymi wydarzeniami związanymi ze śmiercią syna Waldemara (1994) oraz zaginięciem drugiego syna Bogdana (1993).

Miuosh odpowiada w całości zarówno za rap, tekst, jak i warstwę produkcyjną Stali i betonu. Teledysk został natomiast zrealizowany przez Narodowe Centrum Kultury.

Miuosh – Stal i beton

Miuosh muzycznym patriotą

To nie pierwszy raz, gdy Miuosh podejmuje się tematów patriotycznych w swoich działaniach muzycznych. Płyta Pieśni Współczesne wydana we wrześniu bieżącego roku wraz z Zespołem Pieśni i Tańca „Śląsk jest hołdem dla polskiego folkloru. Teksty i muzyka skomponowane przez Miuosha nawiązują do polskich pieśni ludowych i tworzą most pomiędzy tradycjami i historią a współczesnością. Utwory wykonały czołowe postacie polskiej sceny muzycznej, takie jak Organek, Igor Herbut, Ralph Kaminski czy Błażej Król. Miuosh miał już okazję współpracować z większością z nich. Jego muzyka odbiła od środowiska rapowego, trafiając w bardziej alternatywne tony poprzez współpracę z artystami tej sceny na płytach POP. oraz Powroty.  

Miuosh we współpracy z Narodowym Centrum Kultury nagrał Stal i beton, utwór będący hołdem dla generała Ryszarda Kuklińskiego. Sprawdź szczegóły. Stal i beton hołdem dla Ryszarda Kuklińskiego Przyczynkiem powstania Stali i Betonu jest przypadająca na 8 listopada czterdziesta rocznica ucieczki Ryszarda Kuklińskiego z Polski. Jak można przeczytać w opisie utworu: Stal i beton, inspirowany postacią […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →