“Kochaj Różnym Być” – tęczowy przekaz od Kayah i Nicka Sincklera


10 czerwca 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Kayah i Nick Sinckler połączyli swoje siły w taneczno-tęczowym muzycznym manifeście z okazji Pride Month. Ich singiel Kochaj Różnym Być to prawdziwa bomba energetyczna!

Kayax świętuje Pride Month z tanecznym przytupem

Jak się okazuje, singiel the kayetana i Reni Jusis, Pole widzenia, który ujrzał światło dzienne kilka dni temu, był zaledwie rozgrzewką przed maratonem muzycznych wrażeń, jakie z okazji Miesiąca Dumy przygotowała dla nas wytwórnia Kayax. Dziś swoją premierę ma kolejny przystanek tej pełnej dumy celebracji w kolorach tęczy!

thekayetan & Reni Jusis – Pole widzenia

Kochaj Różnym Być – taneczny manifest Kayah i Nicka Sincklera

Tym razem za mikrofon chwyciła sama szefowa, Kayah, która do współpracy zaprosiła Nicka Sincklera – amerykańskiego wokalistę, będącego jednocześnie aktywnym przedstawicielem społeczności LGBTQ+. Efektem ich spotkania jest pełen queerowej, tanecznej energii singiel Kochaj Różnym Być.

Wspólny utwór Kayah i Nicka Sincklera to opowieść o miłości do świata, ale też do samego siebie, wewnętrznej sile i celebracji różnorodności. Jego głównym przesłaniem jest to, że choć każdy z nas jest inny, to właśnie ta różnorodność jest największą siłą, która tworzy świat i nawet kolory tęczy nie powinny jej ograniczać.

Zobacz również: Kayah, Krzysztof Iwaneczko i ich muzyczny manifest – „Nie dzielcie nas” [wywiad]

Kayah i Nick Sinckler Kochaj Różnym Być
Kayah i Nick Sinckler

I my możemy być tą tęczą

Jak czytamy w informacji prasowej: artyści pragną tchnąć w ludzi nadzieję, dodać otuchy i odwagi, by nie silić się na bycie tym, kim się nie jest oraz by nie starać się wpasowywać w narzucane kanony i stereotypy, bo właśnie w różnorodności tkwi prawdziwe piękno. A wtedy, gdy kocha się siebie samego – można w pełni pokochać cały świat.

Sama Kayah mówi o utworze Kochaj Różnym Być:

Kiedy myślę o ludzkości, przypomina mi się pewne powiedzenie o dłoni, którą tworzą różne palce, ale dopiero w połączeniu i harmonii budują sprawną maszynę do działania. Przekaz utworu jest podobny. Piękną melodię, tworzą dopiero w połączeniu, różnorodne dźwięki i akordy, a tęcza jest kompletna i zjawiskowa, gdy składa się z wielu barw, nie jednej… Kochajmy być różni i dajmy innym prawo do tego samego.

Z kolei Nick Sinckler dodaje:

Wszyscy jesteśmy różni, ale marzy mi się, byśmy również zawsze byli RÓWNI. Nasz utwór Kochaj różnym być ma dawać siłę, wiarę i nadzieję na to, że tak właśnie będzie. W temacie równych szans jest jeszcze wiele do zrobienia, ale jesteśmy na dobrej drodze! Praca przy tym utworze, wśród tylu wspaniałych ludzi, utwierdziła mnie w tym przekonaniu. To była kolejna lekcja! Chciałbym, żeby ten utwór pobudzał wszystkich do działania i dawał siłę tym, którzy jej potrzebują.

Zobacz również: TOP 10 queerowych albumów – świętujemy pride month

Kayah, Nick Sinckler i plejada polskich gwiazd zapraszają do tańca

Kochaj Różnym Być to pełna elektryzującej energii propozycja na przebój tegorocznego lata, która porywa do tańca już od pierwszych sekund. Do wspólnego singla Kayah i Nicka Sincklera nie mogło zatem zabraknąć pełnego pozytywnej energii teledysku, w którym poza artystami wzięła również udział masa znanych osób, począwszy od wokalistów, tancerzy, dziennikarzy, infuencerów, drag queens, przedstawicieli społeczności LGBTQ+ i nie tylko. Osoby pełnosprawne i niepełnosprawne, osoby w różnym wieku, o różnych kolorach skóry, pochodzeniu, pary, single, rodziny, przyjaciele i wielu innych, wśród których znaleźli się chociażby: Mery Spolsky, Patricia Kazadi, Gabi Drzewiecka, Michał Piróg, duet Power Girls, Michał Hanczak, czy Adam Wdówka z programu Down the road.

Kayah podkreśla, że pracując nad tym klipem, chciała uzyskać efekt, który na pierwszym planie uwydatni różnorodność i autentyczność, o której artystka wraz z Nickiem Sincklerem śpiewa w sowim najnowszym utworze.

Zależało nam bardzo, by w klipie pokazać różnorodnych ludzi i sfilmować ich dokładnie takimi, jacy są. Uruchomiliśmy nasze telefony. Zapraszaliśmy znajomych i znajomych naszych znajomych. Założenie było jedno: Kochani, wpadacie tak ubrani, uczesani i umalowani, jak chcecie się pokazać w klipie. Nie stylizujemy Was, nie wymyślamy. Tak jak wchodzicie do studia, tak wyglądacie w klipie. Puszczamy Wam utwór, a Wy robicie co chcecie. W pełni pozostając sobą. Energia, pozytyw i cała masa dobrych wibracji, jakie temu nagraniu towarzyszyły, przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Gwarantuję Wam, że moglibyśmy wypuścić kilkadziesiąt teledysków, każdy z innym bohaterem i byłyby to cudowne, chętnie oglądane filmiki, bo każda z występujących osób dała z siebie 200%. Mam nadzieję, że ta energia udzieli się także i Wam.

Zobaczcie efekty!

Kayah i Nick Sinckler połączyli swoje siły w taneczno-tęczowym muzycznym manifeście z okazji Pride Month. Ich singiel Kochaj Różnym Być to prawdziwa bomba energetyczna! Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →