„Kochaj Różnym Być” – tęczowy przekaz od Kayah i Nicka Sincklera


10 czerwca 2021

Podziel się newsem:

Kayah i Nick Sinckler połączyli swoje siły w taneczno-tęczowym muzycznym manifeście z okazji Pride Month. Ich singiel Kochaj Różnym Być to prawdziwa bomba energetyczna!

Kayax świętuje Pride Month z tanecznym przytupem

Jak się okazuje, singiel the kayetana i Reni Jusis, Pole widzenia, który ujrzał światło dzienne kilka dni temu, był zaledwie rozgrzewką przed maratonem muzycznych wrażeń, jakie z okazji Miesiąca Dumy przygotowała dla nas wytwórnia Kayax. Dziś swoją premierę ma kolejny przystanek tej pełnej dumy celebracji w kolorach tęczy!

thekayetan & Reni Jusis – Pole widzenia

Kochaj Różnym Być – taneczny manifest Kayah i Nicka Sincklera

Tym razem za mikrofon chwyciła sama szefowa, Kayah, która do współpracy zaprosiła Nicka Sincklera – amerykańskiego wokalistę, będącego jednocześnie aktywnym przedstawicielem społeczności LGBTQ+. Efektem ich spotkania jest pełen queerowej, tanecznej energii singiel Kochaj Różnym Być.

Wspólny utwór Kayah i Nicka Sincklera to opowieść o miłości do świata, ale też do samego siebie, wewnętrznej sile i celebracji różnorodności. Jego głównym przesłaniem jest to, że choć każdy z nas jest inny, to właśnie ta różnorodność jest największą siłą, która tworzy świat i nawet kolory tęczy nie powinny jej ograniczać.

Zobacz również: Kayah, Krzysztof Iwaneczko i ich muzyczny manifest – „Nie dzielcie nas” [wywiad]

Kayah i Nick Sinckler Kochaj Różnym Być
Kayah i Nick Sinckler

I my możemy być tą tęczą

Jak czytamy w informacji prasowej: artyści pragną tchnąć w ludzi nadzieję, dodać otuchy i odwagi, by nie silić się na bycie tym, kim się nie jest oraz by nie starać się wpasowywać w narzucane kanony i stereotypy, bo właśnie w różnorodności tkwi prawdziwe piękno. A wtedy, gdy kocha się siebie samego – można w pełni pokochać cały świat.

Sama Kayah mówi o utworze Kochaj Różnym Być:

Kiedy myślę o ludzkości, przypomina mi się pewne powiedzenie o dłoni, którą tworzą różne palce, ale dopiero w połączeniu i harmonii budują sprawną maszynę do działania. Przekaz utworu jest podobny. Piękną melodię, tworzą dopiero w połączeniu, różnorodne dźwięki i akordy, a tęcza jest kompletna i zjawiskowa, gdy składa się z wielu barw, nie jednej… Kochajmy być różni i dajmy innym prawo do tego samego.

Z kolei Nick Sinckler dodaje:

Wszyscy jesteśmy różni, ale marzy mi się, byśmy również zawsze byli RÓWNI. Nasz utwór Kochaj różnym być ma dawać siłę, wiarę i nadzieję na to, że tak właśnie będzie. W temacie równych szans jest jeszcze wiele do zrobienia, ale jesteśmy na dobrej drodze! Praca przy tym utworze, wśród tylu wspaniałych ludzi, utwierdziła mnie w tym przekonaniu. To była kolejna lekcja! Chciałbym, żeby ten utwór pobudzał wszystkich do działania i dawał siłę tym, którzy jej potrzebują.

Zobacz również: TOP 10 queerowych albumów – świętujemy pride month

Kayah, Nick Sinckler i plejada polskich gwiazd zapraszają do tańca

Kochaj Różnym Być to pełna elektryzującej energii propozycja na przebój tegorocznego lata, która porywa do tańca już od pierwszych sekund. Do wspólnego singla Kayah i Nicka Sincklera nie mogło zatem zabraknąć pełnego pozytywnej energii teledysku, w którym poza artystami wzięła również udział masa znanych osób, począwszy od wokalistów, tancerzy, dziennikarzy, infuencerów, drag queens, przedstawicieli społeczności LGBTQ+ i nie tylko. Osoby pełnosprawne i niepełnosprawne, osoby w różnym wieku, o różnych kolorach skóry, pochodzeniu, pary, single, rodziny, przyjaciele i wielu innych, wśród których znaleźli się chociażby: Mery Spolsky, Patricia Kazadi, Gabi Drzewiecka, Michał Piróg, duet Power Girls, Michał Hanczak, czy Adam Wdówka z programu Down the road.

Kayah podkreśla, że pracując nad tym klipem, chciała uzyskać efekt, który na pierwszym planie uwydatni różnorodność i autentyczność, o której artystka wraz z Nickiem Sincklerem śpiewa w sowim najnowszym utworze.

Zależało nam bardzo, by w klipie pokazać różnorodnych ludzi i sfilmować ich dokładnie takimi, jacy są. Uruchomiliśmy nasze telefony. Zapraszaliśmy znajomych i znajomych naszych znajomych. Założenie było jedno: Kochani, wpadacie tak ubrani, uczesani i umalowani, jak chcecie się pokazać w klipie. Nie stylizujemy Was, nie wymyślamy. Tak jak wchodzicie do studia, tak wyglądacie w klipie. Puszczamy Wam utwór, a Wy robicie co chcecie. W pełni pozostając sobą. Energia, pozytyw i cała masa dobrych wibracji, jakie temu nagraniu towarzyszyły, przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Gwarantuję Wam, że moglibyśmy wypuścić kilkadziesiąt teledysków, każdy z innym bohaterem i byłyby to cudowne, chętnie oglądane filmiki, bo każda z występujących osób dała z siebie 200%. Mam nadzieję, że ta energia udzieli się także i Wam.

Zobaczcie efekty!

Kayah i Nick Sinckler połączyli swoje siły w taneczno-tęczowym muzycznym manifeście z okazji Pride Month. Ich singiel Kochaj Różnym Być to prawdziwa bomba energetyczna! Zobacz także FiQuality to (nie)śmieszny żart, który czym prędzej powinien doczekać się puenty Ubisoft nie będzie mnie wodzić za nos. Powrót do korzeni „Assassin’s Creed” to zagrywka pod publiczkę Horrorcore cały […]

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →