Kayah staje w obronie społeczności LGBT

Obserwuj nas na instagramie:

Kayah w swoich mediach społecznościowych odniosła się do słów prezydenta Andrzeja Dudy, który społeczność LGBT nazwał ideologią.

Kilka dni temu Andrzej Duda podpisał Kartę Rodziny, która w jednym ze swoich punktów zakłada walkę z tzw. ideologią LGBT. Oprócz tego, prezydent podczas spotkań z wyborcami głośno mówi o zagrożeniu, jakie LGBT stanowi dla “tradycyjnej polskiej rodziny”. W sieci nie milkną głosy oburzenia.

LGBT to nie ideologia, tylko ludzie, którzy na własnej skórze odczuwają skutki podsycanej również przez pana homofobicznej i transfobicznej nienawiści – czytamy w oświadczeniu Kampanii Przeciw Homofobii

Słowa polskiego prezydenta odbiły się szerokim echem, nie tylko w polskich ale również zagranicznych mediach.

Kayah wspiera społeczność LGBT

Głos w tej sprawie zabrała także Kayah. Wokalistka i założycielka Kayaxu poinformowała, że w jej wytwórni pracują osoby o różnej orientacji seksualnej, co w żaden sposób nie wpływa na to, jakimi są pracownikami. Przeczytajcie całość jej oświadczenia:

Moi Kochani, w Kayax, w samym naszym biurze, na 20 osób, poza osobami Heteroseksualnymi, pracuje Lesbijka, Gej i osoba Biseksualna. Czy wiedzieliśmy o tym podczas ich zatrudniania? Nie. Bo nikt przy zdrowych zmysłach podczas rozmowy kwalifikacyjnej nie pyta kogo kochasz i z kim sypiasz… Czy zatrudniliśmy nieistniejącą „ideologię”, czy wspaniałe osoby, wielkich profesjonalistów?!!!
Jestem pewna, że każdy z Was z osobna zna kogoś lub kogoś kto zna, osobę która nie jest heteroseksualna! Czy czujecie się wobec tego w jakikolwiek sposób zagrożeni? Jestem pewna, że nie! Zagrożeni czują się niestety oni i często z obawy przed napiętnowaniem i dyskryminacją boją się ujawnić, co naprawdę czują… A tak, na pewno nie powinno być! Zatem bardzo proszę osoby rządzące Polską, by zajęły się ratowaniem gospodarki tego kraju, służbą zdrowia, dbaniem o osoby chore, wsparciem osób niepełnosprawnych i ich rodzin oraz wszystkich osób, które tego najbardziej potrzebują, dbaniem o poziom edukacji i wspieraniem cudownych nauczycieli, którzy pragną rozwijać naszych najmłodszych i pomagać im w wejściu w dorosłe życie, otwieraniem społeczeństwa na inność i różnorodność, rozwijaniem empatii, dbaniem o środowisko i jakość powietrza, którym oddychamy i pełnym rozwojem naszego kraju, a nie wynajdywaniem sobie wroga i zagrożenia, które nie istnieje i nigdy nie istniało, a insynuowanie tego, że istnieje, wyrządza bardzo wiele zła! I zero dobra!

Przypominamy, że niedawno swoją premierę miała składanka Music 4 Queers & Queens, która zwraca uwagę na kwestie dyskryminacji osób LGBT i innych grup mniejszościowych. Powstała ona we współpracy Kayaxu i Parady Równości, a trafiły na nią utwory wielu znanych polskich artystów.


Kayah zdradziła, na kogo głosuje w II turze wyborów prezydenckich

Kayah wyraziła poparcie dla kandydatury Rafała Trzaskowskiego, z którym, jak zdradziła, uczęszczała do podstawówki. Mimo tego, poznała go osobiście dopiero dwa lata temu, gdy wraz z rodziną przyszedł na jej świąteczny koncert. Artystka w 11 punktach wypisała powody, dla których to właśnie na niego odda swój głos. Całość do przeczytania poniżej:

Kayah w swoich mediach społecznościowych odniosła się do słów prezydenta Andrzeja Dudy, który społeczność LGBT nazwał ideologią. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. „Hind’s Hall” pochwalił sam Tom Morello z RATM Kilka dni temu Andrzej Duda […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →