Popularni polscy artyści na składance Kayaxu i Parady Równości „Music 4 Queers & Queens”

Podziel się newsem:

Dziś swoją premierę ma kompilacja Music 4 Queers & Queens, stworzona przez wytwórnię Kayax, we współpracy z Paradą Równości. Na krążku znaleźli się topowi wykonawcy, polskie drag queens i debiutujący artyści.

Music 4 Queers & Queens – składanka Kayaxu i Parady Równości już dostępna

Czerwiec to Pride Month, czy miesiąc, gdy osoby nieheteronormatywne celebrują różnorodność i upominają się o równe prawa. Z tej okazji wytwórnia Kayax, we współpracy z Paradą Równości, stworzyła składankę Music 4 Queers & Queens, która zwraca uwagę na kwestie dyskryminacji osób LGBTQIA i innych grup mniejszościowych.

Wydawnictwo dziś ma swoją premierę, a promuje je utwór Barbary Wrońskiej i Michała Szpaka Zanim.

Utwór porusza kwestię tego, że ludzie niszczą się nawzajem, na oślep uderzając „kamieniem” – słowem we wszystko co czułe. Nie biorąc pod uwagę tego, że łamią komuś życie. To tyczy się krytykowania czyjejś osobowości, sposobu bycia, twórczości, życia – każdej właściwie sfery. Do współpracy zaprosiłam Michała Szpaka, który bardzo często pada ofiarą takich zachowań. Choć jesteśmy stylistycznie różni to czujemy to samo, a nasze światy się przeniknęły.

Barbara Wrońska

Żyjemy w jednym z najbardziej homofobicznych krajów w Europie podczas gdy inne państwa uznają równość wszystkich, niezależnie od rasy, wyznania, orientacji czy przynależności do jakiejkolwiek grupy. Mam nadzieję, że ten projekt będzie wsparciem dla wolności!

Michał Szpak

Posłuchajcie:

Barbara Wrońska feat. Michał Szpak – Zanim

Na płycie znalazł się także tzw. bonus drag. To utwór pt. Technikolor, przygotowany przez polskie Drag Queens – Shady Lady, Twoją Starą i Lolę Eyeonyou Potocki. Piosenka miała być pierwotnie hymnem tegorocznej Parady Równości, która nie odbędzie się ze względów epidemiologicznych.

Shady Lady, Twoja Stara, Lola Eyeonyou Potocki – Technikolor

Na Music 4 Queers & Queens usłyszymy miedzy innymi Kayah, Krzysztofa Zalewskiego, Brodkę, Nosowską, Mery Spolsky, Ralpha Kaminskiego, Julię Wieniawę czy Sorry Boys. Z myślą o składance powstała także premierowa piosenka The Dumplings oraz remiksy Natalii Przybysz i Arka Kłusowskiego.

The Dumplings – Pewne serce

Posłuchajcie albumu w całości:

Music 4 Queers & Queens – odsłuch albumu

Music 4 Queers & Queens jest kontynuacją wydanej w 2007 roku składanki Music 4 Boys & Gays. Na dwupłytowym albumie, którego pomysłodawczynią była Kayah znalazły się między innymi utwory Madonny, Kylie Minogue, Moloko czy Björk.

Dziś swoją premierę ma kompilacja Music 4 Queers & Queens, stworzona przez wytwórnię Kayax, we współpracy z Paradą Równości. Na krążku znaleźli się topowi wykonawcy, polskie drag queens i debiutujący artyści. Music 4 Queers & Queens – składanka Kayaxu i Parady Równości już dostępna Czerwiec to Pride Month, czy miesiąc, gdy osoby nieheteronormatywne celebrują różnorodność […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Kup voucher na dowolny koncert

Biletomat.pl
50-500 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →