Barbara Wrońska włącza się do walki o klimat. Posłuchajcie utworu “Plastik”


29 listopada 2019

Obserwuj nas na instagramie:

Barbara Wrońska zachęca do dbania o środowisko. Artystka zaprezentowała utwór Plastik, który powstał we współpracy z Młodą Orkiestrą Nowego Teatru. Teledysk pojawił się w dzień, kiedy odbywa się Młodzieżowy Strajk Klimatyczny.

“Plastik Is Not Fantastic” – Barbara Wrońska prezentuje utwór z okazji Młodzieżowego Strajku Klimatycznego

Barbara Wrońska włącza się do walki o klimat. Dziś, z okazji Młodzieżowego Strajku Klimatycznego ukazał się jej nowy utwór, zatytułowany Plastik, który nagrała wspólnie z Młodą Orkiestrą Nowego Teatru. Piosenka pochodzi ze spektaklu Morze w reżyserii Pii Partum. Piosenka zwraca uwagę na destrukcyjny wpływ ludzi na środowisko naturalne.

Plastik to piosenka, którą napisałam do spektaklu Morze w reżyserii Pii Partum. Utwór opowiada o tym, że morze dusi się od plastiku. Żółw morski, wieloryb i meduza – strasznie na to narzekają i wiedzą , że winę ponoszą ludzie. Puenta jest prosta- Plastic is not fantastic. To była mega miła współpraca bo pierwszy raz w życiu pisałam coś dla dzieci, które miały wykonywać utwór na żywo podczas spektaklu. A jeszcze bardziej się ucieszyłam jak dowiedziałam się, że dzieciaki z orkiestry uwielbiają tę piosenkę i najchętniej grały by ją w kółko. Komponowanie dla dzieci z Montu było super doświadczeniem i bardzo dużo mnie nauczyło .

Teledysk nagrano w Studiu Radiowym Trójki im. Agnieszki Osieckiej. Zostały w nim także użyte fragmenty nagrań z Młodzieżowego Strajku Klimatycznego, który odbył się pod koniec września w Warszawie. Sprawdźcie, jak wyszło:

Barbara Wrońska & Młoda Orkiestra Nowego Teatru – Plastik

Barbara Wrońska zachęca do dbania o środowisko. Artystka zaprezentowała utwór Plastik, który powstał we współpracy z Młodą Orkiestrą Nowego Teatru. Teledysk pojawił się w dzień, kiedy odbywa się Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. Zobacz także Posłuchajcie tych 7 raperek, które rozkręciły się w 2023 roku 20 seriali, do których planujemy „kiedyś wrócić” Symulator przetrwania w Polsce lat […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →