fot. materiały prasowe

Swiernalis jak Nosowska, śpiewa „Nagasaki”. Kolejna odsłona akcji Kayax XX Rework


08 listopada 2022

Podziel się newsem:

Swiernalis to kolejny artysta, który dołączył do akcji Kayax XX Rework. Artysta zreinterpretował utwór Nosowskiej – Nagasaki.

Swiernalis śpiewa Nagasaki

Swiernalis to kolejny polski artysta, który dołączył do akcji Kayax XX Rework przygotowanej w ramach obchodów dwudziestolecia wytwórni. Autor Psychicznego fitnessu i Draumy wziął na warsztat utwór Katarzyny Nosowskiej. Piosenka znalazła się na solowej płycie artystki Basta, która ukazała się w 2018 roku. Swiernalis sam zagrał na gitarach, syntezatorach i perkusji, a także wyprodukował rework.

Świadomie zdekonstruowałem utwór tandemu Nosowska/Fox Król, bo świętokradztwo to często cena rozwoju w sztuce, a oboje dopuszczali się tego w swoich karierach – czyniąc je wyjątkowymi. Ostatni rok nie był najprostszym dla mnie czasem, chwilami biłem się z zagrożeniem niepewności odbudowy po wewnętrznych bataliach. Dlatego w słowach refrenu odnalazłem idealną manifestację tego jak widzę czas przyszły, z charakterystyczną dla Nosowskiej przesadą, w której stylu od lat odnajduję geniusz. Uciekłem w oniryzm zmieniając wydźwięk utworu, adresując śpiewane słowa jednocześnie do autorki tekstu, jak i kobiecego pierwiastka we mnie – czasem mam wrażenie, że dzięki niemu jeszcze nie wybuchłem

– komentuje artysta (oryginalna pisownia).

Swiernalis – Nagasaki (Kayax XX Rework)

Dwudzieste urodziny Kayaxu

Kayax XX Rework to specjalna akcja zorganizowana z okazji dwudziestolecia wytwórni Kayax. W ramach niej artyści wytwórni coverują utwory z jej katalogu. Rozpoczęła się ona w grudniu 2021 roku. Wówczas Krzysztof Zalewski wykonał cover Oczka w głowie, który w oryginale śpiewał Tymek, Mery Spolsky wzięła na tapet utwór Marii PeszekNie mam czasu na seks, Ania Leon zaśpiewała Miłość, miłość z dyskografii Krzysztofa Zalewskiego, Julia Wieniawa i Kuba Karaś zreinterpretowali Nie mam dla ciebie miłości Skubasa, zaś Arek Kłusowski odświeżył Za późno z repertuaru Kayah.

Akcję Kayax XX Rework kontynuowano wiosną 2022 roku. Drugą odsłonę zainaugurowała Natalia Przybysz z interpretacją utworu Varsovie z repertuaru Brodki. Następnie Skubas i Barbara Wrońska podzielili się swoim spojrzeniem na utwór Kayah i Krzysztofa KiljańskiegoPrócz Ciebie, nic, wspomniana Reni Jusis zaśpiewała Ja pas! Nosowskiej, swoje Niedopowieści, które w oryginale wykonali Patrick The Pan i Dawid Podsiadło, przedstawił Cooks, a Sarsa zaprezentowała nową wersję Beksy Artura Rojka. Kolejną odsłonę zainaugurował thekayetan, który przerobił Ciepły wiatr Natalii Przybysz. Następnie Kayah wsparła Julię Wieniawę w nowej wersji utworu Nie muszę, a zespół Muchy zaprezentował swoje spojrzenie na Moje miasto Marii Peszek. Następnie Nosowska, której reworku dokonał Swiernalis, zaśpiewała Boso grupy Zakopower.

Swiernalis to kolejny artysta, który dołączył do akcji Kayax XX Rework. Artysta zreinterpretował utwór Nosowskiej – Nagasaki. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio ją wcześniej odrzucił Swiernalis śpiewa […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →