kadr z teledysku do utworu „Діти/Dzieci”

Swiernalis i Morphom w polsko-ukraińskim protest songu przeciwko wojnie


11 listopada 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Swiernalis i ukraiński muzyk Morphom połączyli siły w międzynarodowym singlu. Діти/Dzieci to antywojenny protest song.

Swiernalis i Morphom – międzynarodowa współpraca

Swiernalis i Morphom poznali się wiosną podczas obozu songwriterskiego w… Budapeszcie. Morphom, a właściwie Roman Cherenov, to ukraiński producent i wokalista, który ataku Rosji na Ukrainę mieszka w Warszawie. Morphom współpracował z takimi artystami, jak zwyciężczyni Eurowizji 2016 Jamala, AGONY, Jerry Heil, The Manaken czy SadSvit.

Po powrocie do Polski Swiernalis i Morphom kontynuowali zarówno znajomość, jak i współpracę jako artyści. Jej efektem jest protest song Діти/Dzieci.

Діти/Dzieci to niespodziewanie powstała piosenka antywojenna i ponadnarodowa, a także budujący przykład na to, jak muzyka potrafi łączyć, pomimo tragicznego backgroundu, jakim jest wojna w Ukrainie. Wrzucając utwór na streamingi, nie zwróciliśmy uwagi na datę premiery – 11 listopada nadaje dodatkowy wydźwięk tej piosence. A co gdyby tego dnia, zamiast kłócić się między sobą obrać inną perspektywę i cieszyć się tym, że jesteśmy wolni? Stworzyliśmy ten utwór jako przestrogę, ale i obietnicę dla kolejnych pokoleń – nie powtarzajcie naszych błędów, pamiętajcie jak budować przyjaźnie i dbać o pokój

– komentują artyści.

Morphom, Swiernalis – Діти/Dzieci

Dwudziestolecie wytwórni Kayax

Swiernalis ma ostatnimi czasy ręce pełne roboty. Artysta we współpracy z Michałem Kmieciakiem założył zespół Kryształy, który na początku listopada wydał swój debiutancki singiel – Splot. Z kolei zaledwie parę dni temu Swiernalis podzielił się swoją reinterpretacją utworu Nagasaki, który pochodzi z repertuaru Katarzyny Nosowskiej. Stało się to w ramach akcji Kayax XX Rework, która jest projektem stworzonym z okazji dwudziestolecia wytwórni Kayax. Artyści tej wytwórni dokonują reinterpretacji hitów z jej katalogu. Skubas i Barbara Wrońska przedstawili swoją wersję Prócz Ciebie, nic Krzysztofa Kiljańskiego i Kayah, Ania Leon zaśpiewała Miłość, miłość Krzysztofa Zalewskiego, a Natalia Przybysz Varsovie Brodki. To tylko część z utworów, gdyż powstało łącznie dwadzieścia reworków, które znajdą się na specjalnie przygotowanej płycie. Jej premiera została wyznaczona na 9 grudnia.

Swiernalis i ukraiński muzyk Morphom połączyli siły w międzynarodowym singlu. Діти/Dzieci to antywojenny protest song. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Swiernalis i Morphom – międzynarodowa współpraca Swiernalis i Morphom […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →