kadr z teledysku do utworu „Boso (Kayax XX Rework)”

Nosowska śpiewa Zakopower w ramach akcji Kayax XX Rework


07 października 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Katarzyna Nosowska dołączyła do akcji Kayax XX Rework. Artystka wzięła na warsztat utwór Boso z repertuaru grupy Zakopower.

Nosowska w Kayax XX Rework

Jej utwór Ja pas! zaśpiewała już Reni Jusis. Teraz Nosowska sama dołącza do akcji Kayax XX Rework. Artystka zreinterpretowała hit zespołu Zakopower Boso. Utwór ukazał się w 2011 roku i znalazł się na trzecim albumie grupy. Tekst napisali Sebastian Karpiel Bułecka i Bartłomiej Kudasik, zaś muzykę skomponował Mateusz Pospieszalski, który następnie wyprodukował piosenkę. Swój rework Nosowska stworzyła we współpracy z Pawłem Krawczykiem, wieloletnim gitarzystą i autorem muzyki zespołu Hey. Teledysk to dzieło autorstwa Bartosza Wielocha, a gościnnie wystąpił w nim Sebastian Karpiel Bułecka.

Nosowska – Boso (Kayax XX Rework)

Dwudzieste urodziny wytwórni Kayax

Kayax XX Rework to specjalna akcja zorganizowana z okazji dwudziestolecia wytwórni Kayax. W ramach niej artyści wytwórni coverują utwory z jej katalogu. Rozpoczęła się ona w grudniu 2021 roku. Wówczas Krzysztof Zalewski wykonał cover Oczka w głowie, który w oryginale śpiewał Tymek, Mery Spolsky wzięła na tapet utwór Marii PeszekNie mam czasu na seks, Ania Leon zaśpiewała Miłość, miłość z dyskografii Krzysztofa Zalewskiego, Julia Wieniawa i Kuba Karaś zreinterpretowali Nie mam dla ciebie miłości Skubasa, zaś Arek Kłusowski odświeżył Za późno z repertuaru Kayah. Akcję Kayax XX Rework kontynuowano wiosną 2022 roku. Drugą odsłonę zainaugurowała Natalia Przybysz z jej interpretacją utworu Varsovie z repertuaru Brodki. Następnie Skubas i Barbara Wrońska podzielili się swoim spojrzeniem na utwór Kayah i Krzysztofa KiljańskiegoPrócz Ciebie, nic, wspomniana Reni Jusis zaśpiewała Ja pas! Nosowskiej, swoje Niedopowieści, które w oryginale wykonali Patrick The Pan i Dawid Podsiadło, przedstawił Cooks, a Sarsa zaprezentowała nową wersję Beksy Artura Rojka.

Kolejną odsłonę zainaugurował thekayetan, który przerobił Ciepły wiatr Natalii Przybysz. Następnie Kayah wsparła Julię Wieniawę w nowej wersji utworu Nie muszę, a zespół Muchy zaprezentował swoje spojrzenie na Moje miasto Marii Peszek.

Katarzyna Nosowska dołączyła do akcji Kayax XX Rework. Artystka wzięła na warsztat utwór Boso z repertuaru grupy Zakopower. Zobacz także Posłuchajcie tych 7 raperek, które rozkręciły się w 2023 roku 20 seriali, do których planujemy „kiedyś wrócić” Symulator przetrwania w Polsce lat 90. Gra, na którą warto czekać Nosowska w Kayax XX Rework Jej utwór […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →