kadr z teledysku do utworu „Boso (Kayax XX Rework)”

Nosowska śpiewa Zakopower w ramach akcji Kayax XX Rework


07 października 2022

Podziel się newsem:

Katarzyna Nosowska dołączyła do akcji Kayax XX Rework. Artystka wzięła na warsztat utwór Boso z repertuaru grupy Zakopower.

Nosowska w Kayax XX Rework

Jej utwór Ja pas! zaśpiewała już Reni Jusis. Teraz Nosowska sama dołącza do akcji Kayax XX Rework. Artystka zreinterpretowała hit zespołu Zakopower Boso. Utwór ukazał się w 2011 roku i znalazł się na trzecim albumie grupy. Tekst napisali Sebastian Karpiel Bułecka i Bartłomiej Kudasik, zaś muzykę skomponował Mateusz Pospieszalski, który następnie wyprodukował piosenkę. Swój rework Nosowska stworzyła we współpracy z Pawłem Krawczykiem, wieloletnim gitarzystą i autorem muzyki zespołu Hey. Teledysk to dzieło autorstwa Bartosza Wielocha, a gościnnie wystąpił w nim Sebastian Karpiel Bułecka.

Nosowska – Boso (Kayax XX Rework)

Dwudzieste urodziny wytwórni Kayax

Kayax XX Rework to specjalna akcja zorganizowana z okazji dwudziestolecia wytwórni Kayax. W ramach niej artyści wytwórni coverują utwory z jej katalogu. Rozpoczęła się ona w grudniu 2021 roku. Wówczas Krzysztof Zalewski wykonał cover Oczka w głowie, który w oryginale śpiewał Tymek, Mery Spolsky wzięła na tapet utwór Marii PeszekNie mam czasu na seks, Ania Leon zaśpiewała Miłość, miłość z dyskografii Krzysztofa Zalewskiego, Julia Wieniawa i Kuba Karaś zreinterpretowali Nie mam dla ciebie miłości Skubasa, zaś Arek Kłusowski odświeżył Za późno z repertuaru Kayah. Akcję Kayax XX Rework kontynuowano wiosną 2022 roku. Drugą odsłonę zainaugurowała Natalia Przybysz z jej interpretacją utworu Varsovie z repertuaru Brodki. Następnie Skubas i Barbara Wrońska podzielili się swoim spojrzeniem na utwór Kayah i Krzysztofa KiljańskiegoPrócz Ciebie, nic, wspomniana Reni Jusis zaśpiewała Ja pas! Nosowskiej, swoje Niedopowieści, które w oryginale wykonali Patrick The Pan i Dawid Podsiadło, przedstawił Cooks, a Sarsa zaprezentowała nową wersję Beksy Artura Rojka.

Kolejną odsłonę zainaugurował thekayetan, który przerobił Ciepły wiatr Natalii Przybysz. Następnie Kayah wsparła Julię Wieniawę w nowej wersji utworu Nie muszę, a zespół Muchy zaprezentował swoje spojrzenie na Moje miasto Marii Peszek.

Katarzyna Nosowska dołączyła do akcji Kayax XX Rework. Artystka wzięła na warsztat utwór Boso z repertuaru grupy Zakopower. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio ją wcześniej odrzucił Nosowska […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →