Krzysztof Zalewski w niezwykłym coverze Tymka znowu zaskakuje


27 grudnia 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Dziś o północy na streamingach ukazał się cover przeboju Oczko w głowie Tymka, Kuby Karasia oraz Urbanskiego autorstwa… Krzysztofa Zalewskiego. Utwór powstał z okazji 20-lecia Kayaxu i rozpoczął cykl nowych wykonań artystów zrzeszonych w labelu.

Krzysztof Zalewski – jeszcze raz, na nowo

Artysta bryluje w nowych wykonaniach – płyta z utworami Niemena to kropla w morzu, bowiem trzeba pamiętać o wszelkich szalonych aranżacjach swoich własnych piosenek, których muzyk dostarczył fanom niemało. Każdy koncert jest inny, każda trasa jest inna, a gdzieś pomiędzy trafiają się gratki takie, jak live zarejestrowany na Męskim Graniu czy album MTV Unplugged. Przeboje niby znane, ale jednak nowe, pomysłowe, odkryte ponownie.

Nic więc dziwnego, że ze stajni Kayaxu to właśnie Krzysztof Zalewski poszedł na pierwszy ogień i otworzył akcję Kayax XX Rework. W jej ramach, artysta nagrał swoją własną interpretację utworu Oczko w głowie, w oryginale wykonywanego przez Tymka, Kubę Karasia oraz Urbanskiego.

Przeczytaj: Krzysztof Zalewski – MTV Unplugged przypomina o wszystkim, za co go uwielbiamy

Krzysztof Zalewski oczko w głowie Tymek Kayax rework
fot. Kayax

Oczko w głowie i retro klimat. Utrzymał się

Tymek nagrał hit – oryginał jest dobry, jest wystarczający, w moim mniemaniu naprawdę nie potrzeba mu nic więcej. To przebój o nieco sennym klimacie, żonglujący wprawnie vibe’em hitu a nostalgicznej ballady, której słuchało się cztery dekady temu z szafy grającej. Krzysztof Zalewski stanął przed ogromnym wyzwaniem. I mu podołał, dodatkowo bazując na fantastycznym, czysto wokalnym podkładzie.

Zawsze chciałem nagrać piosenkę używając jako wszystkich instrumentów tylko swojego głosu. Czyż można wyobrazić sobie lepszy poligon doświadczalny niż utwór niewłasny?

– powiedział Zalewski.

Przeczytaj: Krzysztof w piątek: metamorfozy Tymka, czyli bycie w blasku fleszy i na uboczu

“Kayax XX Rework” to akcja z okazji Xx-lecia Kayaxu, w której Artyści tworzą nowe, zaskakujące wersje największych przebojów z katalogu wytwórni. Akcja trwać będzie przez ostatnie pięć dni grudnia, a codziennie będzie publikowany inny zaskakujący cover.

Do końca grudnia na streamingach będzie pojawiać się nowy cover. Do współpracy przy akcji Kayaxu zostali zaproszeni również Mery Spolsky, Arek Kłusowski, Julia Wieniawa i Kuba Karaś oraz debiutująca Ania Leon. Na czyje nowe wykonanie czekacie najbardziej?

Krzysztof Zalewski – Oczko w głowie (Kayax XX Rework)

Dziś o północy na streamingach ukazał się cover przeboju Oczko w głowie Tymka, Kuby Karasia oraz Urbanskiego autorstwa… Krzysztofa Zalewskiego. Utwór powstał z okazji 20-lecia Kayaxu i rozpoczął cykl nowych wykonań artystów zrzeszonych w labelu. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →