fot. kadr z teledysku „Larum”

Nosowska bezlitośnie wypunktowuje wady polskiego społeczeństwa w piosence „Larum”


12 listopada 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Nosowska powraca z singlem, który według wstępnych plotek zapowiada nam kolejny album wokalistki. Larum to zderzenie się z rzeczywistością.

Nie jesteśmy NIC. Jesteśmy WSZYSTKO

Katarzyna Nosowska powraca w nowym singlu zatytułowanym Larum. Data jego premiery – 11 listopada – ewidentnie nie jest przypadkowa, bowiem przesłanie wydawnictwa jest bardzo wymowne. Tekst skupia się przede wszystkim na wadach naszego społeczeństwa, które na co dzień żyje pod przykrywką własnych przekonań. Nierzadko są one jednak próbą oszukania samych siebie. Zamiast zdobycia się na odwagę, by zmienić otaczającą nas rzeczywistość, staramy się raczej do niej dostosować.

Przeczytaj także: Swiernalis jak Nosowska, śpiewa Nagasaki. Kolejna odsłona akcji Kayax XX Rework

Kasia Nosowska
fot. materiały prasowe

O bardzo dosadnej piosence sama Nosowska mówi:

Kiedy byłam dzieckiem, a potem nastolatką, w sytuacjach, które wywoływały mój silny sprzeciw (dom, szkoła), słyszałam „jak dorośniesz i pójdziesz na swoje, to będziesz sobie robić, co chcesz”. 5 lat temu rozejrzałam się po własnej codzienności i odkryłam, że od dawna jestem na swoim, ale nie robię, co chcę. Wytresowana do posłuszeństwa w dorosłości nadal funkcjonowałam w dybach cudzych oczekiwań, zawsze w pozycji filcu spod pionka, ze skręconymi wnętrznościami, w lęku i oczekiwaniu na karę za niesubordynację. Tę piosenkę śpiewam dla siebie i dla Was. Nie jesteśmy NIC. Jesteśmy WSZYSTKO.

Małego można zmanipulować, przestraszyć, zakazać mu, nakazać, dać, a potem odebrać. Mały czuje się winny, pozwala się poniżać, żebrze o miłość, pracuje na pana, jest łatwym celem dla innego małego, boi się przyszłości, ma marzenia wielkości bonsai, albo nie marzy wcale. Mały ma kolce, przeczuwa najgorsze, bije na oślep. Mały drętwieje od niewygody, lecz nie zmienia pozycji. Jesteśmy jak równo poustawiane w stojaku fiolki z cieczą. A prawda jest taka, że ta ciecz to fragment Oceanu. Wystarczy potłuc szkło, by poczuć swoją prawdziwą naturę. My mali?? To się jeszcze okaże.

– mówi o singlu wokalistka.

NOSOWSKA – Larum, posłuchaj!

Najnowszy utwór Nosowskiej powstał we współpracy z Michałem „Foxem” Królem. Za reżyserię teledysku odpowiada Bartosz Mielocha.

Nosowska powraca z singlem, który według wstępnych plotek zapowiada nam kolejny album wokalistki. Larum to zderzenie się z rzeczywistością. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w remiksie Nie jesteśmy […]

Obserwuj nas na instagramie:

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →