fot. Michał Algebra

Tomasz Makowiecki: „Smutny jest świat, w którym przyszło nam żyć” [wywiad]


14 września 2022

Podziel się newsem:

Tomasz Makowiecki po ponad roku milczenia wydał kolejny singiel. Nie Ma Nas jest refleksją i odbiciem współczesnego świata.

Tomasz Makowiecki – nie trzeba już dłużej tęsknić

O artyście niewiele było słychać od czasów Moizmu i pojedynczych singlowych treści (no i koncertów). Ten rok może jednak wszystko zmienić. Tomasz Makowiecki, który od przeszło dwunastu miesięcy nie wypuścił żadnego utworu, właśnie przełamał swój wydawniczy zastój – i to w bardzo dobrym stylu.

Nie Ma Nas to ballada, refleksja i wyznanie – raczej uniwersalne niż osobiste, choć równie mocno osadzone i konkretne. W utworze artyście towarzyszy również Nosowska, która wzbogaciła go swoją wokalną partią, gładko spajającą się z głosem Makowieckiego. Między innymi o tym porozmawialiśmy z artystą:

Przeczytaj: Moje Rytmy #47: Tomasz Makowiecki

Makowiecki Nosowska nie ma nas wywiad
fot. Michał Algebra

Tomasz Makowiecki – wywiad

Maja Kozłowska: Dziś ukazał się Twój najnowszy singiel Nie Ma Nas. Grałeś go już na żywo czy to całkiem świeża sprawa?

Tomasz Makowiecki: Wielokrotnie zdarzało mi się prezentować na koncertach utwory niepublikowane, ponieważ byłem ogromnie ciekaw reakcji publiczności. Nie Ma Nas z założenia miało być duetem i chyba tylko dlatego nie grałem go jeszcze na scenie. Myślę, że to nawet dobrze dla mnie i dla słuchaczy, bo po konfrontacji z publicznością na żywo być może wróciłbym do studia i zacząłbym jeszcze zmieniać ten utwór. I tym samym nie rozmawialibyśmy dziś o nim (śmiech).

W tym utworze towarzyszy Ci Kasia Nosowska. Dlaczego na swój powrót wybrałeś akurat duet?

Tomasz Makowiecki: W sumie nie zastanawiałem się za bardzo nad wyborem singla. To była dość szybko podjęta decyzja, we współpracy z moim wydawcą. Był impuls i działanie. Kasia zaśpiewała swoje partie stosunkowo niedawno i to był ogromny powiew świeżości. Zdecydowaliśmy, że idziemy za ciosem i publikujemy właśnie tę piosenkę. Nie ukrywam, że nie mogę doczekać się już spotkania z Kasią na scenie.

Makowiecki Nosowska nie ma nas wywiad
fot. materiały prasowe

Nie Ma Nas jest straszliwie smutną piosenką. Zarówno tekstem, jak i brzmieniem podkreśla wyobcowanie i samotność. Idealny utwór na jesienną chandrę?

Tomasz Makowiecki: Straszliwie smutny jest dzisiejszy świat, w którym przyszło nam żyć. Pandemia, wojny, degradacja środowiska, płytkie relacje międzyludzkie, pogoń za pieniędzmi i karierą oraz cała masa innych negatywnych aspektów życia, które niszczą nas i wpędzają w depresję i zagubienie. Ta piosenka nie jest w mojej opinii smutna. Ta piosenka jest refleksją nad całym tym syfem, który sami sobie zgotowaliśmy. Myślę, że okładka singla jest również doskonałą metaforą współczesnego świata.

Tomasz Makowiecki – Nie Ma Nas, posłuchaj singla!

Tomasz Makowiecki po ponad roku milczenia wydał kolejny singiel. Nie Ma Nas jest refleksją i odbiciem współczesnego świata. Zobacz także FiQuality to (nie)śmieszny żart, który czym prędzej powinien doczekać się puenty Ubisoft nie będzie mnie wodzić za nos. Powrót do korzeni „Assassin’s Creed” to zagrywka pod publiczkę Horrorcore cały czas w pełni sił. Słoń w […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →