Tomasz Makowiecki - „Bardziej niż zwykle”

Tomasz Makowiecki prezentuje teledysk do utworu „Bardziej niż zwykle”


06 lipca 2021

Podziel się newsem:

Tomasz Makowiecki podzielił się klipem do swojego najnowszego singla – Bardziej niż zwykle.

Tomasz Makowiecki – od Idola przez Myslovitz aż do Moizmu

Historia Tomka Makowieckiego jest dla mnie bardzo ciekawym zjawiskiem. Artysta wystąpił w pierwszej edycji programu Idol, jednak zajął tam zaledwie piąte miejsce. Wyprzedzili go wtedy chociażby Szymon Wydra, Ewelina Flinta czy Alicja Janosz (pamiętacie ich?), za nim zaś, na ósmej lokacie uplasowała się Ania Dąbrowska. Pomimo niewygrania, Makowiecki podpisał kontrakt z wytwórnią i wydał trzy całkiem udane krążki. Zaliczył też współpracę z członkami zespołu Myslovitz czy właśnie z Anią Dąbrowską. W 2013 roku wydał elektroniczno-popową płytę Moizm, która co by tu nie mówić, jest wydawnictwem z najwyższej półki. Album ukazał się po sześcioletniej przerwie wydawniczej Tomka.

W 2015 roku mogliśmy usłyszeć Makowieckiego w ramach gościnnego udziału na drugiej płycie The DumplingsSea You Later – a dwa lata później pojawił się na albumie Anity Lipnickiej. 2018 rok przyniósł singiel Najdłuższe pocałunki w Polsce i wydawać by się mogło, że Tomek powraca i nie będzie kazał znów czekać na nową płytę tyle lat. Nic bardziej mylnego. Makowiecki wyciął fanom małego psikusa. W ubiegłym roku ukazała się cyfrowa reedycja oraz vinylowa wersja Moizmu i mam wrażenie, że to właśnie za sprawą tej reedycji na ten świetny krążek zwrócono większą uwagę. Artysta wypuścił niedawno singiel, któremu teraz towarzyszy także klip i troszkę droczy się z fanami odnośnie kolejnego wydawnictwa, bowiem od Moizmu minęło już 8 lat.

Tomasz Makowiecki prezentuje teledysk do utworu „Bardziej niż zwykle”
Tomasz Makowiecki – Bardziej niż zwykle, okładka singla; fot. Agnieszka Dulna

Czekaliśmy bardziej niż zwykle

Utwór Bardziej niż zwykle to blisko sześciominutowy kawałek, idealny na trwające lato. Nie jest to rzecz jasna typ letniaczka, jakie znamy z twórczości raperów, jednak lekka, ciepła i spokojna aura wręcz się z niego wylewa. Słuchając Bardziej niż zwykle miałem przed oczami obraz Miami z lat 80. i 90.: wiecie, Człowiek z blizną z Alem Pacino czy Policjanci z Miami. Tekst do utworu napisał niezawodny Michał Wiraszko – frontman zespołu Muchy. Piosence towarzyszy teledysk w reżyserii Macieja Buchwalda.

Zwłaszcza ostatni rok pokazał, że zmiany zawsze były i są nieuniknione. Trudno powiedzieć właściwie, czy ta piosenka jest rodzajem powrotu – czy jeśli pewne rzeczy wymagają większej ilości czasu, to są czymś oderwanym, zupełnie innym, od tego co nastąpiło wcześniej? Zarówno piosenka, którą napisałem wraz z Michałem Wiraszko, jak i klip wyreżyserowany przez Macieja Buchwalda, mówią o zmianach, innych spojrzeniach, które mogą zarówno przybliżać, jak i oddalać. Więc chyba jedyne co nam pozostało, to bycie otwartymi

– pisze o utworze Tomek Makowiecki

Tomasz Makowiecki – Bardziej niż zwykle, zobacz teledysk

Tomasz Makowiecki podzielił się klipem do swojego najnowszego singla – Bardziej niż zwykle. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio ją wcześniej odrzucił Tomasz Makowiecki – od Idola przez […]

Bilety na letnie wydarzenia elektroniczne

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →