fot. Artur Jędrzejak

Zespół Muchy wziął na warsztat piosenkę Marii Peszek


06 października 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Muchy to kolejni artyści, którzy wzięli udział w akcji Kayax XX Rework. Poznański zespół przerobił utwór Marii Peszek – Moje miasto.

Muchy dołączają do Kayax XX Rework

Wydawało się to oczywiste już od jakiegoś czasu, ale nastąpiło dopiero teraz. Poznański zespół Muchy dołączył do akcji Kayax XX Rework. Michał Wiraszko i spółka wzięli na tapet utwór Marii PeszekMoje miasto. Piosenka pochodzi z debiutanckiego krążka artystki Miasto mania, który ukazał się w 2005 roku. Muzykę oryginalnie skomponował Wojciech Waglewski.

Miasto mania towarzyszyła nam i inspirowała w samych początkach istnienia zespołu. Album powstał w roku 2005, kiedy Muchy nagrywały pierwsze demo i zaczynały swoją przygodę z koncertami. Wspominamy te czasy bardzo dobrze, a ta płyta była ich naturalnym soundtrackiem. Piosenka Moje miasto szczególnie zapadła nam w pamięć, była więc naturalnym wyborem, kiedy dostaliśmy zaproszenie do akcji KayaXX Rework. Ten wyjątkowo bliski nam tekst, to poetycka, trafna i przepiękna podróż przez wszystkie odcienie i „twarze” wielkich miast. Po ponad 15 latach brzmi bardzo aktualnie i pewnie tak samo będzie brzmiał za kolejne 50 lat. Zmieniają się czasy, zmienia rzeczywistość, ale ludzie i ich uczucia są podobne, niezależnie od czasów. Ich uchwycenie to prawdziwa sztuka -niełatwa o tyle, że trudno opisać miłość do bytu tak nienamacalnego i wielowątkowego, a z drugiej tak wypełniającego naszą codzienność, jak miasto. W tej piosence udało się to znakomicie

– komentują Muchy.

Muchy – Moje miasto (Kayax XX Rework)

Wszystkiego najlepszego, Kayax!

Kayax XX Rework to specjalna akcja zorganizowana z okazji dwudziestolecia wytwórni Kayax. W ramach niej artyści wytwórni coverują utwory z jej katalogu. Akcja rozpoczęła się w grudniu 2021 roku. Wówczas Krzysztof Zalewski wykonał cover Oczka w głowie, który w oryginale śpiewał Tymek, Mery Spolsky wzięła na tapet utwór Marii PeszekNie mam czasu na seks, Ania Leon zaśpiewała Miłość, miłość z dyskografii Krzysztofa Zalewskiego, Julia Wieniawa i Kuba Karaś zreinterpretowali Nie mam dla ciebie miłości Skubasa, zaś Arek Kłusowski odświeżył Za późno z repertuaru Kayah. Akcję kontynuowano wiosną 2022 roku. Drugą odsłonę zainaugurowała Natalia Przybysz z jej interpretacją utworu Varsovie z repertuaru Brodki. Następnie Skubas i Barbara Wrońska podzielili się swoim spojrzeniem na utwór Kayah i Krzysztofa KiljańskiegoPrócz Ciebie, nic, z kawałkiem Ja pas! Nosowskiej zmierzyła się Reni Jusis, swoje Niedopowieści, które w oryginale wykonali Patrick The Pan i Dawid Podsiadło, przedstawił Cooks, a Sarsa zaprezentowała nową wersję Beksy Artura Rojka.

Kolejną odsłonę zainaugurował thekayetan, który przerobił Ciepły wiatr Natalii Przybysz. Następnie Kayah wsparła Julię Wieniawę w nowej wersji utworu Nie muszę.

Muchy to kolejni artyści, którzy wzięli udział w akcji Kayax XX Rework. Poznański zespół przerobił utwór Marii Peszek – Moje miasto. Zobacz także Posłuchajcie tych 7 raperek, które rozkręciły się w 2023 roku 20 seriali, do których planujemy „kiedyś wrócić” Symulator przetrwania w Polsce lat 90. Gra, na którą warto czekać Muchy dołączają do Kayax […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →