kadr z klipu „Niedopowieści” (Kayax XX Rework)

Cooks w coverze utworu Patricka the Pana i Dawida Podsiadły – „Niedopowieści”


14 kwietnia 2022

Podziel się newsem:

Cooks to kolejny artysta biorący udział w akcji Kayax XX Rework. Muzyk wziął na tapet utwór Niedopowieści z repertuaru Patricka the Pana.

Cooks prezentuje swoje unikalne Niedopowieści

Cooks i jego cover kawałka Niedopowieści to przedostatnia odsłona wiosennej edycji akcji Kayax XX Rework. Utwór Patricka the Pana, w którym gościnnie zaśpiewał Dawid Podsiadło, pojawił się na płycie …niczym jak liśćmi wydanej w 2015 roku. Za nową aranżację odpowiada producent Mateusz Dec. Cooks to debiutant, który dopiero stawia swoje pierwsze kroki w wytwórni Kayax. Marcin Kubzina kojarzony był do tej pory z hip-hopem. Słychać to zwłaszcza na jego debiutanckiej EP-ce Miałem sen z 2019 roku. Aktualnie rap to jedna ze składowych brzmienia, nad jakim Marcin pracuje, a zdecydowanie bliżej mu do stylistyki Urban Music, która jest wypadkową wspomnianego rapu, popu oraz R&B. Współpraca z Cooksem jest więc otwarciem się wytwórni Kayax na nowe brzmienia i pokazaniem, że label wciąż trzyma rękę na pulsie oraz reaguje na to, co dzieje się na polskim rynku fonograficznym.

Do Kayaxu dołączyłem niedawno, dlatego bardzo ucieszyłem się z propozycji wzięcia udziału w akcji Kayax XX Rework. Nie będę ukrywał, że pozwoliło mi to w przyśpieszonym trybie zgłębić katalog wytwórni. Z racji tego, że przygotowuje teraz materiał na swój album, to w ostatnim czasie często przesiaduję w studio nagraniowym. Podczas pracy nad autorskimi utworami wspólnie z moim producentem przesłuchiwaliśmy single wydane w ostatnich latach przez Kayax i szybko natrafiliśmy na Niedopowieści Patricka the Pana. Już po jednym odsłuchu wiedzieliśmy, że to jest to, i od razu zabraliśmy się za tworzenie własnych Niedopowieści. Chcieliśmy zachować melancholię utworu i osadzić ją w stylistyce współczesnego Urban Music. Mam nadzieje, że nam się udało, bo bawiliśmy się świetnie przy pracy nad tym materiałem. Dziękuję za zaproszenie i Wszystkiego Najlepszego dla KAYAX!

– mówi Cooks

Cooks – Niedopowieści (Kayax XX Rework)

Kayax świętuje dwudziestolecie

Kayax XX Rework to urodzinowa akcja wytwórni, której w ubiegłym roku stuknęła dwudziestka. W ramach niej artyści coverują największe przeboje z katalogu labelu. W grudniowej odsłonie Krzysztof Zalewski wykonał cover Oczka w głowie, który w oryginale śpiewał Tymek, Mery Spolsky wzięła na tapet utwór Marii PeszekNie mam czasu na seks, Ania Leon zaśpiewała Miłość, miłość z dyskografii Krzysztofa Zalewskiego, Julia Wieniawa i Kuba Karaś zreinterpretowali Nie mam dla ciebie miłości Skubasa, zaś Arek Kłusowski odświeżył Za późno z repertuaru Kayah. Wiosenna edycja Kayax XX Rework wystartowała w poniedziałek, 11 kwietnia i potrwa do 15 kwietnia, czyli do jutra. Zainaugurowała ją Natalia Przybysz i jej interpretacja utworu Varsovie z repertuaru Brodki. Następnie ukazała się nowa wersja Prócz Ciebie, Nic z dyskografii Krzysztofa Kiljańskiego i Kayah, a utwór wykonali Skubas i Barbara Wrońska. Z kolei Reni Jusis wywróciła do góry nogami piosenkę Nosowskiej Ja pas!. Ostatnią odsłoną będzie cover, który przygotowała Sarsa.

Cooks to kolejny artysta biorący udział w akcji Kayax XX Rework. Muzyk wziął na tapet utwór Niedopowieści z repertuaru Patricka the Pana. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →