fot. Sylvia Pogoda

Natalia Przybysz śpiewa „Varsovie” Brodki. Rusza druga odsłona akcji Kayax XX Rework


11 kwietnia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Natalia Przybysz to kolejna artystka biorąca udział w akcji Kayax XX Rework. Jej wykon utworu Varsovie z repertuaru Brodki otwiera wiosenną edycję coverów utworów z wytwórni Kayah i Tomka Grewińskiego.

Natalia Przybysz śpiewa Brodkę

Natalia Przybysz otwiera wiosenną edycję akcji Kayax XX Rework. Artystka zaśpiewała utwór Varsovie, za którym oryginalnie stoi Brodka. Piosenka pojawiła się EP-ce LAX i doczekała się wielu różnych wykonań czy remiksów.

natalia przybysz varsovie brodka kayax
fot. Kayax

Po powrocie z Oceanu Atlantyckiego z trudem mogłam pogodzić się z szarością miasta Warszawa. Wtedy przyszła propozycja nagrania piosenki na XX-lecie Kayaxu. Na liście przebojów Kayaxowych, pojawiło się Varsovie i niespodziewanie Brodka uratowała moją psychikę tekstem o szarym mieście i lipcowym przebudzeniu. Varsovie nagrałam i zaaranżowałam z moim zespołem: Jurkiem Zagórskim, Mateuszem Waśkiewiczem, Patem Stawińskim i Kubą Staruszkiewiczem. Zaczęliśmy jamować i wtedy uświadomiłam sobie, że warto byłoby grać cały czas partie refrenów. Mieliśmy w sobie jako inspiracje, brzmienia naszych ulubionych zespołów. Długo myślałam nad tym, żeby zaśpiewać Varsovie innym głosem, ale finalnie zaśpiewałam to tak, jak swoje utwory.

– mówi Natalia Przybysz

Natalia Przybysz – Varsovie (Kayax XX Rework)

Kayax XX Rework wiosennie

Kayax XX Rework to urodzinowa akcja wytwórni, której w ubiegłym roku stuknęła dwudziestka. W ramach niej artyści coverują największe przeboje z katalogu labelu. W grudniowej odsłonie Krzysztof Zalewski wykonał cover Oczka w głowie, który w oryginale śpiewał Tymek, Mery Spolsky wzięła na tapet utwór Marii PeszekNie mam czasu na seks, Ania Leon zaśpiewała Miłość, miłość z dyskografii Krzysztofa Zalewskiego, Julia Wieniawa i Kuba Karaś zreinterpretowali Nie mam dla ciebie miłości Skubasa, zaś Arek Kłusowski odświeżył Za późno z repertuaru Kayah. Wiosenna edycja Kayax XX Rework wystartowała dzisiaj, 11 kwietnia i potrwa do 15 kwietnia. Codziennie będzie ukazywał się nowy cover. Oprócz Natalii Przybysz w wiosennej odsłonie udział wzięli: Skubas i Barbara Wrońska, Reni Jusis, Cooks oraz Sarsa.

Natalia Przybysz to kolejna artystka biorąca udział w akcji Kayax XX Rework. Jej wykon utworu Varsovie z repertuaru Brodki otwiera wiosenną edycję coverów utworów z wytwórni Kayah i Tomka Grewińskiego. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →