fot. Sylvia Pogoda

Natalia Przybysz śpiewa „Varsovie” Brodki. Rusza druga odsłona akcji Kayax XX Rework


11 kwietnia 2022

Podziel się newsem:

Natalia Przybysz to kolejna artystka biorąca udział w akcji Kayax XX Rework. Jej wykon utworu Varsovie z repertuaru Brodki otwiera wiosenną edycję coverów utworów z wytwórni Kayah i Tomka Grewińskiego.

Natalia Przybysz śpiewa Brodkę

Natalia Przybysz otwiera wiosenną edycję akcji Kayax XX Rework. Artystka zaśpiewała utwór Varsovie, za którym oryginalnie stoi Brodka. Piosenka pojawiła się EP-ce LAX i doczekała się wielu różnych wykonań czy remiksów.

natalia przybysz varsovie brodka kayax
fot. Kayax

Po powrocie z Oceanu Atlantyckiego z trudem mogłam pogodzić się z szarością miasta Warszawa. Wtedy przyszła propozycja nagrania piosenki na XX-lecie Kayaxu. Na liście przebojów Kayaxowych, pojawiło się Varsovie i niespodziewanie Brodka uratowała moją psychikę tekstem o szarym mieście i lipcowym przebudzeniu. Varsovie nagrałam i zaaranżowałam z moim zespołem: Jurkiem Zagórskim, Mateuszem Waśkiewiczem, Patem Stawińskim i Kubą Staruszkiewiczem. Zaczęliśmy jamować i wtedy uświadomiłam sobie, że warto byłoby grać cały czas partie refrenów. Mieliśmy w sobie jako inspiracje, brzmienia naszych ulubionych zespołów. Długo myślałam nad tym, żeby zaśpiewać Varsovie innym głosem, ale finalnie zaśpiewałam to tak, jak swoje utwory.

– mówi Natalia Przybysz

Natalia Przybysz – Varsovie (Kayax XX Rework)

Kayax XX Rework wiosennie

Kayax XX Rework to urodzinowa akcja wytwórni, której w ubiegłym roku stuknęła dwudziestka. W ramach niej artyści coverują największe przeboje z katalogu labelu. W grudniowej odsłonie Krzysztof Zalewski wykonał cover Oczka w głowie, który w oryginale śpiewał Tymek, Mery Spolsky wzięła na tapet utwór Marii PeszekNie mam czasu na seks, Ania Leon zaśpiewała Miłość, miłość z dyskografii Krzysztofa Zalewskiego, Julia Wieniawa i Kuba Karaś zreinterpretowali Nie mam dla ciebie miłości Skubasa, zaś Arek Kłusowski odświeżył Za późno z repertuaru Kayah. Wiosenna edycja Kayax XX Rework wystartowała dzisiaj, 11 kwietnia i potrwa do 15 kwietnia. Codziennie będzie ukazywał się nowy cover. Oprócz Natalii Przybysz w wiosennej odsłonie udział wzięli: Skubas i Barbara Wrońska, Reni Jusis, Cooks oraz Sarsa.

Natalia Przybysz to kolejna artystka biorąca udział w akcji Kayax XX Rework. Jej wykon utworu Varsovie z repertuaru Brodki otwiera wiosenną edycję coverów utworów z wytwórni Kayah i Tomka Grewińskiego. Zobacz także Chill Time Is Not Wasted Time – Pezet kawałkiem „Mewa” promuje nową kampanię Sprite’a Jest piątek i jest „POST”. Nowy singiel Dawida Podsiadło […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →