fot. dziennik.pl

Reni Jusis zaśpiewała nam “Ja Pas”


13 kwietnia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Reni Jusis świętuje XX-lecie Kayaxu i robi to śpiewająco! Posłuchajcie jej wersji utworu Ja Pas Katarzyny Nosowskiej.

100 lat, Kayax!

Jeden z największych solowych hitów Katarzyny Nosowskiej doczekał się właśnie nowej odsłony. Odpowiedzialna jest za nią Reni Jusis, która stworzyła go w ramach akcji Kayax XX Rework, którą wytwórnia Kayax świętuje swoje dwudziestolecie.

fot. Kayax
fot. Kayax

W ramach akcji Kayax XX Rework artyści należący do wytwórni tworzą zupełnie nowe wersje największych kultowych przebojów. W pierwszej odsłonie akcji udział wzięli: Krzysztof Zalewski, Mery Spolsky, Ania Leon, Arek Kłusowski oraz Julia Wieniawa i Kuba Karaś. Do wiosennej odsłony zostali zaproszeni: Natalia Przybysz, Skubas i Barbara Wrońska, Reni Jusis, Cooks oraz Sarsa.

Akcja odbywa się między 11 a 15 kwietnia, a każdego dnia publikowany jest inny cover.

Reni Jusis niczym Kasia Nosowska

Ja Pas! to niewątpliwie jeden z największych hitów solowej kariery Katarzyny Nosowskiej. Utwór ukazał się w 2018 roku i od tamtej pory zebrał prawie 5,5 mln wyświetleń w serwisie YouTube. Nowa odsłona piosenki została nam zaprezentowana w stylu Reni Jusis. Artystka nadała mu bowiem charakterystyczny, francuski ton, w którym jest zakochana.

Niezwykle sobie cenię twórczość i teksty Kasi Nosowskiej, w szczególności w połączeniu z muzyką elektroniczną, co miało miejsce na jej solowej płycie BASTA! Do utworu „Ja pas!” udało jej się napisać bezpretensjonalny tekst o alkoholizmie, a jej chrypliwa barwa głosu w połączeniu z agresywnym tonem i beatem, była doskonałym przekaźnikiem gniewu. Ponieważ nie chciałam wozić drewna do lasu i dorzucać swojej elektroniki, postanowiłam mierząc się z tym reworkiem sięgnąć po instrumentarium, w którym ostatnio czuję się najlepiej, czyli nawiązać do klimatów gypsy jazzu, swingu i ulicznej francuskiej chanson. Mam nadzieję, że dzięki temu udało nam się zinterpretować „Ja pas!” z przymrużeniem oka i podkreślić humor, dystans i autoironię, które są moimi ulubionymi cechami twórczości Nosowskiej.

– mówi o utworze Reni Jusis

Reni Jusis – Ja pas! (Kayax XX Rework), posłuchaj!

Przed Ja Pas! odsłonę akcji otworzył nam cover Varsovie Brodki w wykonaniu Natalii Przybysz oraz nowa wersja przeboju Kayah i Krzysztofa Kiljańskiego Prócz Ciebie Nic od Skubasa i Basi Wrońskiej.

Reni Jusis świętuje XX-lecie Kayaxu i robi to śpiewająco! Posłuchajcie jej wersji utworu Ja Pas Katarzyny Nosowskiej. Zobacz także Posłuchajcie tych 7 raperek, które rozkręciły się w 2023 roku 20 seriali, do których planujemy „kiedyś wrócić” Symulator przetrwania w Polsce lat 90. Gra, na którą warto czekać 100 lat, Kayax! Jeden z największych solowych hitów […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →